Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
"Дали и кога ќе препорачаме, зависи од исполнетоста на болниците." -Касно е тогаш
"Сите болници се полнат, но се уште има слободни места".....-LAST MINUTE ПОНУДА
"Сведоци сме дека цело лето не се почитуваат мерките. Имаше групирања, неносење маска, а исто е и сега. Не носат маска додека се на работа, велат колеги им биле, а протоколот е јасен.
Насекаде гледаме групирање. Без разлика дали е по автобуси, на автобуски постојки, пред банки, на Зелен пазар, на свадби или по слави".....Па штом гледате, доказ за неспособни кретени....еден Аватар "не можевте" да го затворите, затоа Струмица врие.
"Поради широката распространетост на вирусот Стојанов вели дека веќе одамна нема кластери кои може да се следат".....Добро утро!

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Немам слушнато , ама можно е не викам не , ако имаш некој линк прати да прочитаме

Еве ја врската.
Еве уште нешто најново. На 24 февруари кога Трамп тврдеше дека Короната во САД е под контрола, лице од Белата куќа ги известиле бизнисмените кои се донатори на Републикаците дека не ги знаат последиците од епидемијата на Корона што следи.

 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Единствено нешто што е добро во целава ситуација е тоа што паралелно со развиениве и ние пукаме јаки бројки, не е како првиот бран кога сите пребродија ние го кркнавме па не испозатворија после, сеа кога кај сите растур се праи и кај нас се дешава истото, само не ми е јасно како цело лето во сите гужви, Охрид, литургии, свадби се правеа, кафаните вриеја и 2 месеци покасно се дешава ова, нели 14 дена од после треба да се покаже а не 60
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.095
Поени од реакции
28.827
Може има ама не се тестирани.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
@Black Knight немаше корона на лето бе... тогаш се си беше ок ваучери за посети итн... Ако навистина е опасно зошто се делеа ваучери? Наместо ваучери државата можеше дирекно на сметка на граѓаните да пушташе повеќе пари, а за туризмот директна државна помош..
Само мене најмногу ме чуди... наеднаш на почетокот на летото се се стиши, сега сите држави наеднаш заболени...
За dj-и против сум да бидат забранети.. зошто? Па и на лето си беа внатре џускаа и сега се внатре? Што има разлика? По протоколи зборувам...
За рестриктивни мерки нема потреба само доволно е забрана за патување /напуштање на друг град.. То требаше до сега да си беше.. А не одете џускајте се во друг град нема корона..
Поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И после скрининг да сме имале, со овие капцитети за тестирање и анализа денешните резултати за Водици ќе стигнат.


@Black Knight немаше корона на лето бе... тогаш се си беше ок ваучери за посети итн... Ако навистина е опасно зошто се делеа ваучери? Наместо ваучери државата можеше дирекно на сметка на граѓаните да пушташе повеќе пари, а за туризмот директна државна помош..
Само мене најмногу ме чуди... наеднаш на почетокот на летото се се стиши, сега сите држави наеднаш заболени...
За dj-и против сум да бидат забранети.. зошто? Па и на лето си беа внатре џускаа и сега се внатре? Што има разлика? По протоколи зборувам...
За рестриктивни мерки нема потреба само доволно е забрана за патување /напуштање на друг град.. То требаше до сега да си беше.. А не одете џускајте се во друг град нема корона..
Поздрав
Местат друже, општа туча е во ЕУ за пари од СЗО и 2,000 евра од човек. Се испозаглавија луѓе во Љубљана, трагедија. :(
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.095
Поени од реакции
28.827
@Black Knight немаше корона на лето бе... тогаш се си беше ок ваучери за посети итн... Ако навистина е опасно зошто се делеа ваучери? Наместо ваучери државата можеше дирекно на сметка на граѓаните да пушташе повеќе пари, а за туризмот директна државна помош..
Само мене најмногу ме чуди... наеднаш на почетокот на летото се се стиши, сега сите држави наеднаш заболени...
За dj-и против сум да бидат забранети.. зошто? Па и на лето си беа внатре џускаа и сега се внатре? Што има разлика? По протоколи зборувам...
За рестриктивни мерки нема потреба само доволно е забрана за патување /напуштање на друг град.. То требаше до сега да си беше.. А не одете џускајте се во друг град нема корона..
Поздрав
Затоа има за магариња и сирење.
Возот одамна замина и сега ако може да се поправи нешто арно.
Со оглед на малите капацитети само карантин е спас ама дали е опција од економски аспект е друго прашање.
Мислам дека самосвеста на народот треба излезе на површина, нека успорат малку со забава, групирања ќе има време и за тоа.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
И после скрининг да сме имале, со овие капцитети за тестирање и анализа денешните резултати за Водици ќе стигнат.




Местат друже, општа туча е во ЕУ за пари од СЗО и 2,000 евра од човек. Се испозаглавија луѓе во Љубљана, трагедија. :(
Mislam deka ide od 2000 do 5000 eu za covek.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
.....
Мислам дека самосвеста на народот треба излезе на површина, нека успорат малку со забава, групирања ќе има време и за тоа.
Ако може, некои пореални пристапи. Динамичен народ е ова, без зезање во депресии паѓа. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Mislam deka ide od 2000 do 5000 eu za covek.
2000 еур е за прв пат, па коа ќе те навлечат по 5000 еур е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom