Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.164
Поени од реакции
7.711
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.108
Поени од реакции
9.738
... така? тогаш така било? нека и исплатат стресот и нервозата на кумановската докторка!
сега можеби има обратна појава и разни мангупски комбинации? токму да се злоупотребува фактот дека се има коронавирус и да си седи дома цели две недели, уживанција све платено, прашање кој им го прегледува тестот или дали воопшто се тестирал?
односно некој што седи во самоизолација две недели и ќе направи тест и е негативен и што тогаш цело отсуството му е оправдано и платено?
Батали тоа, имаме други проблеми..единствената монтажна болница е полна, ГОБ 8ми септември е фул а има само двајва инфектолози, Патриција си ојде..тоа значи дека повторно ќе имаме откажување на мој термин, хронично болните мака ке си мачат....незнам, ама не чека тежок период поради толку глупава влада што имаме, едни неспособни и неодговорни...абе треба сите да излеземе и да ги напикаме во контејнери, прво Филипче а потоа по ред...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.423
Поени од реакции
35.975
.единствената монтажна болница е полна, ГОБ 8ми септември е фул а има само двајва инфектолози, Патриција си ојде..
... е ако де...може е тоа намерно да се форсира приватното здравство, полно празни места има по приватните болници, не можеме ништо ние обични смртници, пратениците и директорите ќе се лечат бесплатно во државно, а обичниот утепан човек ќе подига кредит за да преживее во приватно здравство!
... никој не е крив што народот има кратко памтење, нека се повикаат на ветувањето на тие што се одговорни и за кого се гласаше :
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.866
toa e toa, dojde najlosoto, od sega pa natamu sekoj ke se snaogja kako ke mozhe. dosega imase smei i kurtasak igranje, sega za zal ni dojde na glava.

vlasta ne obezbedi montazhni bolnici po gradovite osven skopje. se cekalo tender.

narodot se opushti namesto da se opameti, ne veruva korona se dodeka ne go snajde.

situacijata e izlezena od kontrola i nazad nema. ne vo ovaa zemja, ostanatite drzavi ke se snajdat. Gospode, pomogni na bolnite i onie shto tek gi ceka najlosoto.
Ќе се опушти народот, нормално, кога на 200 новозаболени дневно со месеци уназад власта ги укинува сите мерки и рестрикции, кажува дека ништо страшно не било, сè е под контрола, па уште и 250,000 ваучери за туризам доделија, да се стимулира да појде на одмор и тој што не планирал да оди летово, да се направат уште поголеми гужви во туристичките места.

Народот зема пример од сето тоа. Чим власта така лабаво се однесува, по инерција и народот така се однесува, се опушта. Тоа е тоа сега, јебига.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Еве го рамноземјашот.Епа сакаме демократија,нема смртна казна и еве ни.Во други времиња,игла у вена и заспиј го да патува до вечните ловишта
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
921
Поени од реакции
1.510
Еве го рамноземјашот.Епа сакаме демократија,нема смртна казна и еве ни.Во други времиња,игла у вена и заспиј го да патува до вечните ловишта
najsmesni se onie IQ24 sho verglaat komentari BRAVO!, CARU..

ali arno rece nenad lazarov pred nekoj den, iskondenziran e glup narod i site mislat deka se znaat a ustvari se e tuturutki.
Автоматски споено мислење:

...и ќе си вергламе така на форумов, а фајде и решение нема:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
ima, karantin. mora da se relaksira brojkava. barem ednonedelen karantin od 20:00 casot do sabajle mora da ima, i eden vikend celosen doma. Taka bezuslovno ke padnat brojkite.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.108
Поени од реакции
9.738
najsmesni se onie IQ24 sho verglaat komentari BRAVO!, CARU..

ali arno rece nenad lazarov pred nekoj den, iskondenziran e glup narod i site mislat deka se znaat a ustvari se e tuturutki.
Автоматски споено мислење:


ima, karantin. mora da se relaksira brojkava. barem ednonedelen karantin od 20:00 casot do sabajle mora da ima, i eden vikend celosen doma. Taka bezuslovno ke padnat brojkite.
бардовци нема да не собере ако не стават повторно у карантин:(
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
921
Поени од реакции
1.510
A tie (citaj nad 10000) sho ja izgubija rabotata radi karantinot?
mass deaths and collapse of heathcare system = a bigger economic disaster,

p.s: neshto sho grujo go posakuva vo momentov e tokmu toa, sobiranjeto doktori i sestri vo sistina od orce kamcev e naredeno tokmu od nego za da se sluci toj kolaps.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.069
Поени од реакции
14.975
... ќе пишам ...црн хумор... не ми замерувај,
според тоа што напиша треба да се оди на фризер таму кај тој човек што „многу знае“ така кажаа за него и добил 250 000 евра европски пари за едукација, ееее што едуцира? консултира? колку постотен хидроген треба за фарба?

Прегледај го приврзокот 270192 Прегледај го приврзокот 270193 Прегледај го приврзокот 270194
или како да ја потстрижи дотичната за да биде поголем циркус од што е, мислам ејјј ОК секој со свој вкус, ама Директорката на Агенцијата да има малку усул како изгледа и како се однесува, да се даде на мала фризерница во Ново Лисиче 270 илјади евра европски пари од страна на Националната агенција за европски и образовни програми и мобилност за наводни обуки кои немаат никаква врска со фризерската дејност,
а ти сакаш чист и нов чаршав додека примаш инфузија? ете чаршавите наместо во болница отидоа во фризерницата!
- трагикомедија! :facepalm:
Pola od parite za kolata na ,,M,,....a tragedijata da e pogolema, dadoa pari i tie za ona na ,,M,,....no ispadna magare

Ej Gorde......za sto ležiš zatvor.....idi obesi se so zatvorski čaršav....
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Mozebi dokolku nekoj vo poslednite 20 godini vlozuvashe vo zdrastvoto namesto samo vo glasovite denes kje imavme kadarni lekari sestri i nemashe da gi vrabotuvaat ako donesat 20 glasovi.A vie sto posakuvate karantini i ne znam ti sho razmislete kakva im e sostojbata na onie so ispozemeni trista krediti i vraboteni vo privaten sektor. Lugeto rabotat vo zarot vo bolnicite za mocani extra 200 evra, koi im gi plakaat smetkite doma zaso partnerot niven dobil otkaz ili ne zema plata momentalno. Cuknete si ja glavata i prestanete da se sporeduvate so zapadot poradi toa sto del od vas rabotite privatno za nekoj nadvor od drzavava. Mizerni ste
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.423
Поени од реакции
35.975
бардовци нема да не собере ако не стават повторно у карантин:(
... карантин? кој ма карантин за обичен народ можеби, истите кои се носители и ја шират заразата денес, за време на карантин ќе си бидат пак „слободни“ со пропусници слободно ќе шетаат и ќе вриштат надвор во ниедно време да докажат дека тие се некои, а ние сме никој и ништо... а коронавирус, пак ќе се шири од нив ...де жа ву, ми се здосади искрено од мерките на„ комисија за заразни болести“ демек ептен стручни, тие се само партиски послушници, професијата ја закачија на клинец и им мирува!

Незнае човек кој е побудала, дали министерот, дали луѓето што одат на концерт во затворено кога бројкава оди до бесвест:(
...не се криви луѓето што одат на концерт, криви се тие што дозволуваат да се организира тој концерт, а потоа цвикаат мавтајќи со протоколи- народот е крив, па забрани бре да има концерт народот нема да иде, ако веќе дозволуваш концерт како власт, ќути нека народ се забавува!
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Вчера во Радовиш свадба се организирало. Невестата со невестински фустан, другари, другарки испоканети сите. Е сега какви мерки се преземени и дали е имало оро тоа навистина не знам. Минатиот викенд во еден ресторан Гавазова ја донесоа, фулл народ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.286
Поени од реакции
18.111
najsmesni se onie IQ24 sho verglaat komentari BRAVO!, CARU..

ali arno rece nenad lazarov pred nekoj den, iskondenziran e glup narod i site mislat deka se znaat a ustvari se e tuturutki.
Автоматски споено мислење:


ima, karantin. mora da se relaksira brojkava. barem ednonedelen karantin od 20:00 casot do sabajle mora da ima, i eden vikend celosen doma. Taka bezuslovno ke padnat brojkite.
Абе не е ова Март, стварно веруваш дека карантинот ќе среди работа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom