Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Би сакал како што имаше видеа од Холандија каде ги млатат и кучиња ги влечат да има и по другите земји. Посебно во Германија на Игорче :icon_lol:
Чисто онака да имаме нешто да се заебаваме кога амбасадите од тие земји ќе ни објаснуваат за човекови права кога некој полицаец ќе истепа некој циган или пак заигра пендракот на некој протест.

@Staufer читам нешто дека по Германија најавуваат дека и вакцинирани со две дози ќе треба дома да дремат по Германија зашто не им се прифаќа сертификатот. Доколку ова е точно сакаш кладба дека за 6-7 месеци и тие со три дози ќе дремат дома ? :icon_lol:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Мале мале, коњи, кучиња, топови...кон луѓе кои ги плаќаат нивните обуки, плати и топови, а кои немаат право на протест.
и вели некој социјализмот бил репресивен, ЕУ капитализмот бил ок за правата на граѓаните? Добро.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.138
Абе седум души и специјалец за навреда? И се пишува казна и толку. Овие уште воден топ да викнеа. А кај се у гетата со арапине, прпа. Него оваа сама шета ама оти немала маска, ко нашиве у планина што бараа, удри.
Ова е девијантна појава на самите системи кои истите тие луѓе ги плаќаат и одржуваат. Наци држави, класика.
Ne ja procenuvam situacijata tuku davam informacija za sto e obvinuvaat. Slucajiov ne bi go procenil i ne bi zemal drugi slucaevi koi nemaat vrska so ova (whataboutism).
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.046
Мале мале, коњи, кучиња, топови...кон луѓе кои ги плаќаат нивните обуки, плати и топови, а кои немаат право на протест.
и вели некој социјализмот бил репресивен, ЕУ капитализмот бил ок за правата на граѓаните? Добро.
Во комунизмот не те прашуваа дали си читал нешто на кромид њуз и дали мислиш нешто за холограми, алуминум и што ти ја знам. Ако читаше на нет ќе те убиеа од ќотек во полициска а ако не сакаше да се вакцинираш ќе те испратеа да кршиш камен на Голи Оток.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.138
Би сакал како што имаше видеа од Холандија каде ги млатат и кучиња ги влечат да има и по другите земји. Посебно во Германија на Игорче :icon_lol:
Чисто онака да имаме нешто да се заебаваме кога амбасадите од тие земји ќе ни објаснуваат за човекови права кога некој полицаец ќе истепа некој циган или пак заигра пендракот на некој протест.

@Staufer читам нешто дека по Германија најавуваат дека и вакцинирани со две дози ќе треба дома да дремат по Германија зашто не им се прифаќа сертификатот. Доколку ова е точно сакаш кладба дека за 6-7 месеци и тие со три дози ќе дремат дома ? :icon_lol:
Ima rokovi ne znam tocno kako bea. Posle 2 dozi mislam bese 6 meseci za da vazis kako celosno imuniziran a ako si so tri nema rokovi. Ja seuste sum na stavot deka od prolet drasticno ke se smeni situacijata, pisuvav uste pred meseci. Zimava najgolem del ke bide imuniziran, dali so vakcini dali prelezani dali so edno i drugo i na prolet ke imame normaliziranje na situacijata.

Ama da, ne e iskluceno da ima uste razvoj vo vakcinite. Licno ne mislam deka ke davaat cetvrta kako sega so busterot. Edino ako izleze vakcina adaptirana na aktuelnata mutacija moze da ima takvo nesto.
Автоматски споено мислење:

Мале мале, коњи, кучиња, топови...кон луѓе кои ги плаќаат нивните обуки, плати и топови, а кои немаат право на протест.
и вели некој социјализмот бил репресивен, ЕУ капитализмот бил ок за правата на граѓаните? Добро.
Vo Kina zatvaraat 13milionski grad poradi 3 infekcii a nie ke zalime holandski delikvent. Sala na strana, ne smee da ima vakvo nesto barem vo drzavi koi delat moral ama se desava. Isklucok e sepak.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.172
Поени од реакции
18.094
Малку ти е лоша споредбата, маркетите, јавен транспорт 95% носат маска и не се задржуваат сите од 21:00 до 05:00. Никоја дискотека/клуб/кафич нема вентилација, огромен број напиени луѓе кои мислат дека пеат, а всушност е викање проследено со огромно плукање по околината и најбитниот фактор омикрон.
I na taksirat i drugite eventi imase iljadnici lugje, so vikanje peenje i sve toa,bez da ima efekt na brojkata.
Od moe opkruzuvanje recisi site so fativme nedelava nemavme prelezano..Taka da kolku kje kurtulis ako ne odis na nova godina ne znam, zaso naredniov mesec ocekuvam edno pola naselenie da go prelezi. Imase eden kup lugje so sedea doma i dezinficiraa sve i pak fatija lani.

Inaku najsmesen fakt mi e deka od drustvo celo 15 dusi, edinstveniot nevakciniran e ustvari edinstven so nema fateno korona do sea. Dve godini idenje segde od nelegalni zurki do sea, nova godina od ist sos makavme so se vika i ksmet ne go saka koronata :pos: Ne dupi deka od vakciniata sme zarazeni, i bogami za dupenje sme
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Во комунизмот не те прашуваа дали си читал нешто на кромид њуз и дали мислиш нешто за холограми, алуминум и што ти ја знам. Ако читаше на нет ќе те убиеа од ќотек во полициска а ако не сакаше да се вакцинираш ќе те испратеа да кршиш камен на Голи Оток.
Си се отепал ти кршење камења у сфрј. Сеа ги галат у Германија, им даваат лижавче. Абе иди бегај.
Vo Kina zatvaraat 13milionski grad poradi 3 infekcii a nie ke zalime holandski delikvent. Sala na strana, ne smee da ima vakvo nesto barem vo drzavi koi delat moral ama se desava. Isklucok e sepak.
германија и морал? исклучок? Пак паушални изјави ко со хомеопатијата и мерките на Марковски ама ...

FIQeUmnXEAE8IlE.jpeg
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.499
Поени од реакции
22.138
Си се отепал ти кршење камења у сфрј. Сеа ги галат у Германија, им даваат лижавче. Абе иди бегај.
германија и морал? исклучок? Пак паушални изјави ко со хомеопатијата и мерките на Марковски ама ...

Прегледај го приврзокот 318411
A, za razlika ne e Gejc tuku Hitler. Mozese i Stalin ama ne ti e izgleda interesen.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.366
Поени од реакции
11.238
I na taksirat i drugite eventi imase iljadnici lugje, so vikanje peenje i sve toa,bez da ima efekt na brojkata.
Od moe opkruzuvanje recisi site so fativme nedelava nemavme prelezano..Taka da kolku kje kurtulis ako ne odis na nova godina ne znam, zaso naredniov mesec ocekuvam edno pola naselenie da go prelezi. Imase eden kup lugje so sedea doma i dezinficiraa sve i pak fatija.

Inaku najsmesen fakt mi e deka od drustvo celo 15 dusi, edinstveniot nevakciniran e ustvari edinstven so nema fateno korona do sea. Dve godini idenje segde od nelegalni zurki do sea, nova godina od ist sos makavme so se vika :pos:
Исто и јас така мислев додека не направив тест за антитела и кога оп излезе дека сум го прележал вирусот
Добар дел и кријат дека го прележале зашто се шетале насекаде, скоро имаше дешвка во берберница кога на еден му се испушти дека е со симптоми, ај бе вика глупости јас имав само два дена тем а сега само кашлам и малку неам снага и кога му се пуштивме сите ама тоа е јбг


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.172
Поени од реакции
18.094
Исто и јас така мислев додека не направив тест за антитела и кога оп излезе дека сум го прележал вирусот
Добар дел и кријат дека го прележале зашто се шетале насекаде, скоро имаше дешвка во берберница кога на еден му се испушти дека е со симптоми, ај бе вика глупости јас имав само два дена тем а сега само кашлам и малку неам снага и кога му се пуштивме сите ама тоа е јбг


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cekaj i za antitelata da ti kazam, eden od pozitivnite drugari praese test pred 2 nedeli, 250 + bese, prelezan i vakciniran. Nadvor od granica. I pak zakaci, a nevakciniraniov ne. A zaedni sedevme. Moes tuka da naes nekoja logika :D?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
I na taksirat i drugite eventi imase iljadnici lugje, so vikanje peenje i sve toa,bez da ima efekt na brojkata.
Od moe opkruzuvanje recisi site so fativme nedelava nemavme prelezano..Taka da kolku kje kurtulis ako ne odis na nova godina ne znam, zaso naredniov mesec ocekuvam edno pola naselenie da go prelezi. Imase eden kup lugje so sedea doma i dezinficiraa sve i pak fatija lani.

Inaku najsmesen fakt mi e deka od drustvo celo 15 dusi, edinstveniot nevakciniran e ustvari edinstven so nema fateno korona do sea. Dve godini idenje segde od nelegalni zurki do sea, nova godina od ist sos makavme so se vika i ksmet ne go saka koronata :pos: Ne dupi deka od vakciniata sme zarazeni, i bogami za dupenje sme
Пишав и за таксират и за другите евенти дека тогаш немаше омикрон. Ова изгледа е позаразно.
Исти таков имаме што се уби од искачање и дома неговите ги чуваше кога тие закачија корона од работа и овој им помагаше. Ништо, ни фати ни па антитела имаше. Ми се јавуваше дали сакам да дојде на гости на кафе ќе седел на тераса за да не ми е досадно додека бев позитивен. Кај неговиот комшија си одеше така , кај мене не му дозволив :pos:
Се вакцинираше зашто не сакаше да се замара со фалш сертификати :pos:

Другар ти што е прележан и вакциниран кој период ја прелега и шо симптоми има ? Да знам што ме чека овој месец :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
A, za razlika ne e Gejc tuku Hitler. Mozese i Stalin ama ne ti e izgleda interesen.
Не бе, супер е сега. Не чинеше социјализмот, сега цвеќиња у капитализам ти нудат, демонкрација

Sent from my 4047X using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.366
Поени од реакции
11.238
Cekaj i za antitelata da ti kazam, eden od pozitivnite drugari praese test pred 2 nedeli, 250 + bese, prelezan i vakciniran. Nadvor od granica. I pak zakaci, a nevakciniraniov ne. A zaedni sedevme. Moes tuka da naes nekoja logika :D?
Незнам може игра улога моментално имунитетот на кое ниво ти е
И пак ке кажам не можеш да си толку сигурен дека другар ти не се шета позитивен, ко што гледам омикром доста лесно се прележува, кај тебе какво е стање? Колку дена даваат навакциниран самоизолација?
Послем трета доза јас бев два пати у контакт со заболени и не закачив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom