Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
Еве како се креира ново жариште. Во Охрид пред 10 дена некој организирал мекици, на крај испаднале двајца позитивни.
Колегата што бил сношти со мајка ми на смена исто бил таму. Како примарен контакт му кажале дека нема да го тестираат, само да седи дома во самоизолација. Што мене ми е глупо, во ризик ставаш огромен број луѓе. Сеа ни ваму ни таму е и мајка ми и колегите.
е па мора охригани да се обучат да живеат со короната, како мислат да примат холангани и пољаци, полни со корона како куче со буви...
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.142
Поени од реакции
2.583

Ај нека ми каже некој дека е првоаприлска шега!
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Albancite vi se za zalenje , sekade pisuva deka ne dozvoluvaat da bidat testirani , se sramele da bidat bolni. Ne se za potsmev , greota se zosto se 100 godini nazad vo vremeto. Mnogu mi e zal i za niv , i tie se luge , kolku i da ne gi sakame zaradi X pricini. Tuka vo Italia se emancipirani , ne se bas zatucani.
Loso e sto se setaat sekade a i virusot zaedno so niv , avtomatski se ogromen rizik po zdravjeto na site :(

Eve nie sme veke recisi vo normala
20200606-221635.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708

Ај нека ми каже некој дека е првоаприлска шега!
со кого си таков си... имаше на нет една српска докторка, што работеше на вариола вера 1972, се јави и мисли дека К19 е ептен усовршен во Лабосите а за да се пренесува преку воздух...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Еве како се креира ново жариште. Во Охрид пред 10 дена некој организирал мекици, на крај испаднале двајца позитивни.
Колегата што бил сношти со мајка ми на смена исто бил таму. Како примарен контакт му кажале дека нема да го тестираат, само да седи дома во самоизолација. Што мене ми е глупо, во ризик ставаш огромен број луѓе. Сеа ни ваму ни таму е и мајка ми и колегите.
Ти го видов претходниот пост и ќе те прашував дали и ти беше на мекици.

Цел град ги научи. :pos:

И сите нови 5 случаи мислам дека се од нив.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.883
Ти го видов претходниот пост и ќе те прашував дали и ти беше на мекици.

Цел град ги научи. :pos:

И сите нови 5 случаи мислам дека се од нив.
Чекај не брзајте,почекајте малку за овие Скопјаниве што ви дојдоа,у нив прстот да го уперите
Автоматски споено мислење:

Кај можи Ориѓанец,Битолчанец да е крив за нешто?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Ти го видов претходниот пост и ќе те прашував дали и ти беше на мекици.

Цел град ги научи. :pos:

И сите нови 5 случаи мислам дека се од нив.
Остај, пола град во паника е. Нека му е живо и здраво малото ама осет малце.

Чекај не брзајте,почекајте малку за овие Скопјаниве што ви дојдоа,у нив прстот да го уперите
Автоматски споено мислење:

Кај можи Ориѓанец,Битолчанец да е крив за нешто?
Вашите ќе ги пречекаме за две недели,рано е.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Остај, пола град во паника е. Нека му е живо и здраво малото ама осет малце.


Вашите ќе ги пречекаме за две недели,рано е.
Пола мои другари биле во контакт со човек што бил гостин, па еве се пцујат на ФБ откако разбраа, цела среќа што сум заглавен на работа последниве месеци па едини контакти ми се девојката и кучето. :pos:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.883
Еве како се креира ново жариште. Во Охрид пред 10 дена некој организирал мекици, на крај испаднале двајца позитивни.
Колегата што бил сношти со мајка ми на смена исто бил таму. Како примарен контакт му кажале дека нема да го тестираат, само да седи дома во самоизолација. Што мене ми е глупо, во ризик ставаш огромен број луѓе. Сеа ни ваму ни таму е и мајка ми и колегите.
Ако може да си дозволи мајка ти,нека си направи еден тест на приватно самоиницијативно,и после една недела уште еден зашто у случај да е недајбоже позитивна навремена реакција може многу да помогне.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.245
Поени од реакции
3.162
Еве како се креира ново жариште. Во Охрид пред 10 дена некој организирал мекици, на крај испаднале двајца позитивни.
Колегата што бил сношти со мајка ми на смена исто бил таму. Како примарен контакт му кажале дека нема да го тестираат, само да седи дома во самоизолација. Што мене ми е глупо, во ризик ставаш огромен број луѓе. Сеа ни ваму ни таму е и мајка ми и колегите.
Е заради ова никад нема да се реши во Македонија, штедат уште од старт на тестови, а да не штедеа до сега ќе бевме ко Црна Гора. На крај повеќе тестови ќе направат, ама неспособни се. Тестирај и пази ги тие во (само)изолација, тоа се најбитни мерки.
 
B

Beginner

Гостин

Ај нека ми каже некој дека е првоаприлска шега!
Ама тоа што е интересно во текстот
Неофицијално, заразата кај овие две лица сериозно ќе се одрази на понатамошната работа на институтот за јавно здравје со оглед на тоа дека вкупниот број на епидемиолози кои работат во оваа институција е ПЕТ.
Фали уште овие 3ца што останале па и редно време е да престанат да тестираат кој се па они со непостоечки вирус позитивни да ги вадат луѓето.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Ако може да си дозволи мајка ти,нека си направи еден тест на приватно самоиницијативно,и после една недела уште еден зашто у случај да е недајбоже позитивна навремена реакција може многу да помогне.
Охрид мислам дека нема опција за приватно тестирање, колку што знам мора да се оди до Скопје,што мислам дека е дополнително изложување на ризик.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962
Извинете за оф топик,но што се тоа нараквици?

Нараквици е правилно, ракавици е дијалект.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.883
Охрид мислам дека нема опција за приватно тестирање, колку што знам мора да се оди до Скопје,што мислам дека е дополнително изложување на ризик.
Ако живее со татко ти и плус евентуално други членови на семејството,за раат се исплати ризикот според мене.Заебано е ако не живееш сам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom