Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Не се прави паметна сосила, не пробувај да се вадиш, само повеќе и повеќе тонеш во гомна. Кликни на првиот линк од постов и догледај го видеото до крај. Тој џихадист беше постиран, само што линкот од видеото беше од Фејсбук.

Еве ти го неговиот говор посебно:

Еве ти го и целото видео од "настанот":
Џабе се трудиш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Od den na den se poise i poise se brukaat politicarive u javnost...
Kojznae dali deneska e informiran za preporakite.
Прегледај го приврзокот 254315
чисто информативно, овие двајца и баби ги претркуваат, кој качува често знае.

Лиферување на смешки и вакви хехехенце фори како Боби што праеше на времето веќе не проаѓа, арно кажа некој, Протуѓер плаче некаде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Не се прави паметна сосила, не пробувај да се вадиш, само повеќе и повеќе тонеш во гомна. Кликни на првиот линк од постов и догледај го видеото до крај. Тој џихадист беше постиран, само што линкот од видеото беше од Фејсбук.

Еве ти го неговиот говор посебно:

Еве ти го и целото видео од "настанот":
Ок, не го отворам ти верувам, на видеото од тик ток изгледаше како да е прилепен друг глас затоа што не се совпаѓаше со говорот, небитно се надевам дека беше јасен мојот пост погоре и дека ќе го почитуваш,ваљда разбран човек си не си како тој неандерталецот на видеото.
Автоматски споено мислење:

Od den na den se poise i poise se brukaat politicarive u javnost...
Kojznae dali deneska e informiran za preporakite.
Прегледај го приврзокот 254315
Ами мора да ја извај плескавицата од синоќа шо ја лапаше :ROFLMAO:
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
I sho e poentava,
Ми се свиѓа што си ги обединимивме ставове на темава во врска со албаннцове, ама да се вратиме на муабетот:D До кога вака? Дојде јуни и сеуште не функционира здравството за никој освен корона пациентите. Дали е хумано да се одложуваат дури и операции за тумор и тн. Нели овие 3 месеци беа за да го припремат здравството? Кој кур.
Ushe malce 40°C ke fati oni ushe ke zamaraat so virusov. Ebate virusot izmislen i nivnava glupa propaganda i restrikcii i brkanje rabotnici site kurci koishto se od taa vasha drzhava a od kojashto narodot (chitaj ofcite) najveke trpat. Pak odete lizhete im gi gomnata koga ke bidat nivnite zamochani izbori. Za koj kur ste pola milion vo Skopje, da ne sakate ja od "drslajca" da doam da protestiram za vas
Dzabe rzhime ovde i onaka nishto nema da se smeni. Gleajte ako mozhete begajte od drzhavava (ako otvorat granici ofcine vo parlamentot) i smejte se od dijasporata.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Кој сака да се клади дека оваа бројка од 127 нови е сечена, и дека вистинската е х 2 од ова сега.
Не знам кој сака да се клади, али познаник/комшија што работи возач на камион - доставува сладолед за една голема фирма, ми кажа дека му рекле од фирма уопште да не доставува до некои две, не знам кои албански села. Таму било Вухан, со цело село заболени, мртви и сл. Не кажувале ништо за тоа.
Не викам дека ова е вистина, само така ми кажа. Ја лично му верувам.
 
S

ski

Гостин
Не знам каква е комуникацијата мин.здравство и мвр со оглед на политиканство но валда им е јасно дека без контрола на тие со налог за домашна самоизолација бројката ке отиде вертикала,нормално дека нема да почитува задолжителната домашна самоизолација но ако мвр не вршат контроли ке биде полошо,кластери не верувам дека знаат што од тоа дека ширењето одамна е излезено од контрола и додатно што не даваат информации за контакти.
Трагикомично е тоа што без разлика на тоа што ке има полициски час и покрај тоа ке има непочитување на задолжителна домашна изолација.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Морав да споделам ова, ми излезе на фб. Во меѓувреме министерот си организираше трансплантација на срце у сред криза во кој очигледно тумор и откажување бубрезо не се хитни случаи.
 

Attachments

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Од што можев да видам денес во Аеродром, Карпош и Центар фул е полиција, брка коли од пред продавници, свири и казнува... Дебилите оставија еден ден пред карантин и удираат по Македонското население... Наќе Чуќе Шлаќе е за секоја пофалба што не им ќути на каурите...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
чисто информативно, овие двајца и баби ги претркуваат, кој качува често знае.

Лиферување на смешки и вакви хехехенце фори како Боби што праеше на времето веќе не проаѓа, арно кажа некој, Протуѓер плаче некаде.
Сликава ме потсети на филмот Brokeback Mountain,кој го гледал ги знае дешавките :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.507
Морав да споделам ова, ми излезе на фб. Во меѓувреме министерот си организираше трансплантација на срце у сред криза во кој очигледно тумор и откажување бубрезо не се хитни случаи.
Тумор и откажување бубрези се чести и секојдневни случаи, не се нешто на кое може да се ќарат политички поени.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Тумор и откажување бубрези се чести и секојдневни случаи, не се нешто на кое може да се ќарат политички поени.
Овде станува збор за класична дволичност. За болест која ги напаѓа и богатите и сиромашните подеднакво и лично се осеќаат загрозени, сите се хумани и дури 1 мртов е превише. За болести која ако имаш пари ќе си се лечиш на приватно а ако си сиромав ќе умреш од чекање, нема гајле. Битно лекарите работеле по 15 саати дневно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Да ве утешам, дека не е само до нашето племе што животот ви го загорчува.
Стокхолм, центар, вчера. Протести Black lives matter. Во време на епидемија.
Исто велиш? Не верувам дека е исто како Албанците кај нас што направија.
Дали заради овие протести бројот на заболени во Шведска рипна за 100%? Дали заради тие протести се создадоа повеќе нови кластери и дали како резултат заразувањето на тие протести се зголемија и стегнаа мерките во цела Шведска?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Исто велиш? Не верувам дека е исто како Албанците кај нас што направија.
Дали заради овие протести бројот на заболени во Шведска рипна за 100%? Дали заради тие протести се создадоа повеќе нови кластери и дали како резултат заразувањето на тие протести се зголемија и стегнаа мерките во цела Шведска?
Мислиш како "дел од граѓаните" кај нас што направија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom