Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Абе тешко на тој што ќе се најди во таква ситуација, ама јас не се согласувам со тебе, приватниве болници не гледам дека се нешто подобри во справување со Ковид.

Тале Герамитчиоски беше во Систина, па си појде човекот.

Од друга страна плејада на политичари се лечеа на Инфективна и најголем дел, ако не сите ги спасија.
Од што ги спасија? Од растечен нос? Реално сите политичари што беа на инфективна ништо не им беше, ама се упрпаа и со температура 37,2 земаа кревети да нема за оние што стварно им требаше. И да не се лажеме дека тие лешинари биле еднакво третирани ко рандом заболен.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.301
Поени од реакции
18.122
Од што ги спасија? Од растечен нос? Реално сите политичари што беа на инфективна ништо не им беше, ама се упрпаа и со температура 37,2 земаа кревети да нема за оние што стварно им требаше. И да не се лажеме дека тие лешинари биле еднакво третирани ко рандом заболен.
Мицковски имаше цитокинска бура исто како и Герамитчиоски.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.894
Поени од реакции
7.931
Абе тешко на тој што ќе се најди во таква ситуација, ама јас не се согласувам со тебе, приватниве болници не гледам дека се нешто подобри во справување со Ковид.

Тале Герамитчиоски беше во Систина, па си појде човекот.

Од друга страна плејада на политичари се лечеа на Инфективна и најголем дел, ако не сите ги спасија.
Не викам дека во приватна болница си 100% спасен, тргнав да пишувам што не чини на државно, ама ова трае повеќе од година па и да сакам нема да можам да напишам ни 10%.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.161
Поени од реакции
12.665
Јас денес бев на тестирање, ми го скокотнаа носот и грлото. Уште од сеа знам дека сум негативен :)
Како што реков негативен, ми закажаа 10 дена после првиот симптом(немаше термин), малце 'брцнаа' во носот и грлото(не знам дали тоа има врска). Мирис воопшто не осеќам сеуште. Можеби е и нешто друго...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Ова со терминиве само Скопје е хаос ? Оти Битола одма ти закажуваат термин кога ќе се јавиш кај матичната.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.161
Поени од реакции
12.665
Ова со терминиве само Скопје е хаос ? Оти Битола одма ти закажуваат термин кога ќе се јавиш кај матичната.
Ако беше Скопје ќе си идев на приватно, а не толку време да чекам :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Има некој јунак да пише како е у србија :D
Автоматски споено мислење:

Штама у темава, сите се у Белград :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.569
Поени од реакции
17.250
Има некој јунак да пише како е у србија :D
Автоматски споено мислење:

Штама у темава, сите се у Белград :icon_lol:
Абе види, кој Белград кој излезен, сонце денес пука, денес нема корона :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.788
Поени од реакции
18.418
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
klasicen cigan... da ne ostane pokus od srbite
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.201
Поени од реакции
9.803
Штама у темава, сите се у Белград :icon_lol:

Јас сум тука, предмалку се вратив, возевме точаци со другарките...кејот врие од луѓе, во паркот исто, кафичите фул....се живо и диво е излезено.
Инаку луда работа, како им се оди до Београд за вакцина на некој, не ми е јасно.
.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.788
Поени од реакции
18.418
На секоја помош се вика фала. Бугарите имаат проблем со тоа што немаат вакцини за нив, имаат највисока смртност или така нешто и пак решиле да одделат за нас...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.343
Поени од реакции
40.156
Јас сум тука, предмалку се вратив, возевме точаци со другарките...кејот врие од луѓе, во паркот исто, кафичите фул....се живо и диво е излезено.
Инаку луда работа, како им се оди до Београд за вакцина на некој, не ми е јасно.
.
удри бриге на весељу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom