Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.239
Поени од реакции
9.836
Сигурно не седев дома по страв од мојот живот. И да, лани само грст пати излегов од дома по март. И сите излегувања ми беа во парк. Пред недела дена прв пат видов кафич. И да, си седнав.

Ти самата си кажа дека си тргнала во џамија на Бит Пазар. (y)
Хаха..не бев во џамија, бев на пазарот....инаку јас одам на работа, па одам и во ресторани, шетам, прележав корона..не дремам дома, само внимавам малку повеќе од вообичаеното.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Хаха..не бев во џамија, бев на пазарот....инаку јас одам на работа, па одам и во ресторани, шетам, прележав корона..не дремам дома, само внимавам малку повеќе од вообичаеното.
И јас внимавам. Кога ќе видам вирус на улица, поминувам од другата страна. Ако има и таму, се враќам назад.
:lolzz:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.650
Поени од реакции
2.117
Хаха..не бев во џамија, бев на пазарот....инаку јас одам на работа, па одам и во ресторани, шетам, прележав корона..не дремам дома, само внимавам малку повеќе од вообичаеното.

Види никој не седел дома од што сака, туку како што спомнаа погоре сите дома имаме некои членови од семејството кои се со кревко здравје. Дали станува за лица со срцеви проблеми,дијабетес или слично не е битно. Не е работата целосно да се затвориш дома ,туку да го намалиш шетањето и излегувањето само за работи кои се неодложни. Да излегуваш по потреба. Никој не рече дека цело време треба некој да биде затворен дома. Инаку јас можам сега да си се шетам кај ќе ми текне, ама кога ќе го донесам дома вирусот можеби ќе страдаат оние со кревко здравје. Едноставно не сакам после да имам грижа на совест, ако им се случи нешто.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.339
Поени од реакции
21.827
Има ли некој јунак да му каже да престане да дава изјави врзани со вакцинацијата?
Sega vidov deka ova go izjavi Zaev. Na kraj ke ispadne najdobro bese sto Makedonija posledna dobi vakcini so toa pokaza golema solidarnost kon site drugi drzavi. Taka nekako. Tuku jasno mu e na crpkava, deka lugje umiraat i sekoj izguben den znaci novi zrtvi?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Хаха..не бев во џамија, бев на пазарот....инаку јас одам на работа, па одам и во ресторани, шетам, прележав корона..не дремам дома, само внимавам малку повеќе од вообичаеното.
Видиш дека не треба многу за да си признаеш дека си го шеташ газето, по пазари, ресторани и џамии т.е. не дремеш дома. И толку многу што внимаваше закачи Ковид.

Кој каде сака нека си шета, немам проблем со ништо од тоа искрено. Само да не се впери на крај прстот во младината. Чим можам да и ги видам брковите на бабичката на пазар, значи не носи маска. Ама има ставено наочари за сонце. Модерна европска жена. :coffee:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Видиш дека не треба многу за да си признаеш дека си го шеташ газето, по пазари, ресторани и џамии т.е. не дремеш дома. И толку многу што внимаваше закачи Ковид.

Кој каде сака нека си шета, немам проблем со ништо од тоа искрено. Само да не се впери на крај прстот во младината. Чим можам да и ги видам брковите на бабичката на пазар, значи не носи маска. Ама има ставено наочари за сонце. Модерна европска жена. :coffee:
Ај сеа и ти, да не се лажиме најголеми, преносители се младите, дома не сме свртени, кафаните и кафичите крцат. Старите до шо ги гледам повеќето со маски шетаат и реално не се пикаат по затворени простории. И оние кои ги спомнувап по автобуси и банки се нула спрема тие по кафани настегани еден на еден, од бес не од потреба.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Почнаа изгледа тестови по аптеките да се продаваат

Да им ебам матер на тестовите. Има со нив една чепкалка долга 20тина сантими и треба пола да ја напикаш во нос и да свртиш 3-4 круга за да земеш брис. Упикај го ова сам во нос толку горе да те видам.

1616776784257.png
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.148
Поени од реакции
21.789
Хаха..не бев во џамија, бев на пазарот....инаку јас одам на работа, па одам и во ресторани, шетам, прележав корона..не дремам дома, само внимавам малку повеќе од вообичаеното.
Da be, od ko se zarazi i preleza vnimavas. Za sto vnimavas samo ti si znaes. Pred toa druga prikazna kazvase, sega preleza i kapata na krivo. Udri brigo na veselje. Kafani, restorani, druzba. Ccccccc
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.085
Поени од реакции
85.056
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.148
Поени од реакции
21.789
За инает сега не бегам, а планирав
Nemoj, rano e uste. Iftari, bajrami. Ke ti kazam, uzivaj ;).
Автоматски споено мислење:

Ај сеа и ти, да не се лажиме најголеми, преносители се младите, дома не сме свртени, кафаните и кафичите крцат.
Zaboravi da go spomnes i klecanjeto. Da ne zaboravime kako nekoi clenovi tuka i po tolku pazenje go dobile virusot samo i samo sto ne se pazele od partnerot i ajde taka da se izrazam epten direktno go dobile preku sluzokozata( oralno i vaginalno). Takvi se mladite, ne pazat :toe:.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.677
Да им ебам матер на тестовите. Има со нив една чепкалка долга 20тина сантими и треба пола да ја напикаш во нос и да свртиш 3-4 круга за да земеш брис. Упикај го ова сам во нос толку горе да те видам.

Прегледај го приврзокот 289491
Јас денес бев на тестирање, ми го скокотнаа носот и грлото. Уште од сеа знам дека сум негативен :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.296
Слушајте го Караџовски околу носењето на мерки, полициски и слично.
Овој барем директен е, знај да збора за секој граѓанин да го разбери.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Инаку, еве дури и јас лошиот, сакам да се имунизира целото население кое има над 65 години првенствено. Заради нив седевме дома (а тие си шеткаа по пазари и бусови)! При ваква состојба, најлесно е да се потпише соработка со Србија, ние да и платиме некоја Х цена по вакцина и нашето население (масовно) да се вакцинира во Србија.
Ама како бе, па нели знаеш дека Србија и Србите се четници и не ја признаваат црквата, мислат дека сме старосрбијанци, тука ако те прочитаат некои куртони надоврзани со шкргите лом ке те направат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
283
Поени од реакции
443
Србија добар бизнис со вакциниве ќе напраи, 4 евра една а сите шо ќе отидат патарини, шопинг, кафе пет пати мин заработка ем ќе ги шитне вишокот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom