Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.968
Поени од реакции
11.019
Јас зборам за медицинскиот кадар бидејќи гледам како оди процесот. Партиски ојлевци, дојлевци е јасно дека ќе се докопаат и сите го знаевме тоа. Не може веќе вакцинирано медицинско лице да си оди туку така на ревакцина или ван термин како колешка и на бижонс.
Демек гарантираш за тоа дека не може да има исклучок и таму (во нашата прекрасна земја)?

Не дека ја бранам бјонс или дека се согласувам со било што тука вие двете што дискутирате ама во еден миг кога ја напаѓаш неа таа логика ти е во ред, а во друг момент кога ти потенцирам дека системот ни е руиниран и може да имаш секакви примери ми велиш чекај тоа не е така, важи само за партијци.

Епа сестро мила, guess what, има партијци и помеѓу тие со бели мантили.

Така да, логиката ти е еднаква на IQ собна температура.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Спутник пристигна на 7ми март, сеуште не е почнено ревакцинација со Спутник. И двете дози Спутник се различни. Според медиумите што објавуваа, вакцинација со Спутник е во Јане Сандански поликлиника, а ревакцинација со Фајзер е во 8-ми септември. Добра приказна иначе од бијонс. Подобро да ги чува за подоцна кога ќе почне масовна вакцинација на обичната раја. Значи 2022ра година, а можеби и 2023та.

Правеле рандом тестирање на луѓе што шетаат, кај кој е пологично да е поголем процентот на прележани. Така да не знам колку е рандом операцијата.
Па види на отворено се шетаат не во затворен простор. Да отидат пред кафана и да ги тестираат сигурно и 80% ќе имаат прелегано. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Демек гарантираш за тоа дека не може да има исклучок и таму (во нашата прекрасна земја)?

Не дека ја бранам бјонс или дека се согласувам со било што тука вие двете што дискутирате ама во еден миг кога ја напаѓаш неа таа логика ти е во ред, а во друг момент кога ти потенцирам дека системот ни е руиниран и може да имаш секакви примери ми велиш чекај тоа не е така, важи само за партијци.

Епа сестро мила, guess what, има партијци и помеѓу тие со бели мантили.

Така да, логиката ти е еднаква на IQ собна температура.
Сите медицински лица ќе се вакцинираат, (башка пополнија анкети уште пред месец, месец и нешто) и партијци и непартијци, така да ако си медицинско лице, не ти мења чиј плакат лепиш :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.258
Поени од реакции
37.022
Кое форумско его, што ви е на вас побогу? :pos:

Јас ти кажав како оди вакцинацијата за медицински лица вработени и државно и приватно кои се во секојдневен контакт со пациенти, сигурна сум дека и од форумов кој е вакциниран ќе потврди како оди процесот - твоите постови се од типот на чув, недочув, ми кажаа. Примила колешкава, па знаела, па не знаела што примила, па на различно место се ставале вакцините, па видела, па изумила...

Лупеташ како по обичај, периодов полесно е од затвор да киднеш отколку да се вакцинираш наместо некој друг или пак да си отидеш на ревакцина без да те побараат, боже сачувај.

Ми е гајле како ќе го сфатиш тоа со собната температура, да бидеме реални.
...ај да се спуштам на твое ниво, што тропаш глупости кога ти појма немаш со здравството, посебно со ковид центрите и вакцинирањето, тоа што твоите се стоматолози приватници матични само се фалиш, ама ти не си нивни наследник, можеш за сервер да лупеташ ама не и за вакцини, а да поставам фотка како се чека групно колешки за вакцинација ме мрзи, јебига боље да се има ајкју на собна температура отколку ајкју на процесор и викам на колешкава која се испаничи,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Според медиумите што објавуваа, вакцинација со Спутник е во Јане Сандански поликлиника, а ревакцинација со Фајзер е во 8-ми септември.
Точно. Вработените во клиника повеќето се со Фајзер, со Спутник се приватните матични лекари по налог на комора.

Бајдвеј не знам дали некој веќе пиша сведоштва - едниот што е со Фајзер имаше пекол 2 дена, температура, болки, гадење, итн. Другиот со Спутник цел ден денес ништо. Смртно ме интересира која ќе развие повеќе антитела.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
...ај да се спуштам на твое ниво, што тропаш глупости кога ти појма немаш со здравството, посебно со ковид центрите и вакцинирањето, тоа што твоите се стоматолози приватници матични само се фалиш, ама ти не си нивни наследник, можеш за сервер да лупеташ ама не и за вакцини, а да поставам фотка како се чека групно колешки за вакцинација ме мрзи, јебига боље да се има ајкју на собна температура отколку ајкју на процесор и викам на колешкава која се испаничи,
Ти ко медицинско лице со која вакцина се вакцинираше ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.258
Поени од реакции
37.022
... во охридска градинка додека децата биле присутни во просторијата и си играле, се извршило вонредна дезинфекција од Охридски комуналец истиот опремен со заштитна маска, а децата дишеле све тоа што се прскало, ај за одговорност и за казна да се зборува , ама ова е незнаење, непочитување, безобразлук немам зборови, сироти деца кој знае што инхалирале и колку време биле изложени,

1615845259135.png
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Точно. Вработените во клиника повеќето се со Фајзер, со Спутник се приватните матични лекари по налог на комора.

Бајдвеј не знам дали некој веќе пиша сведоштва - едниот што е со Фајзер имаше пекол 2 дена, температура, болки, гадење, итн. Другиот со Спутник цел ден денес ништо. Смртно ме интересира која ќе развие повеќе антитела.
Јас по првата доза Фајзер имав силна болка во надлактица дури и ограничено движење 2 дена. Со ревакцината болката беше дупло поголема и траеше исто 2 дена, а после тоа ми се јави умерена болка во обете пазуви со слаба лимфаденопатија, полека и тоа се губи. Немав други тегоби. Сопругата прими прва доза Спутник и наредниот ден чувствуваше омалаксаност и главоболка, мереше температура на секои 5 минути, повеќе од 37.2 не и отиде.

Од колегите со кои сум во секојдневна комуникација, со Фајзер никој не се пожали на друг симптом освен локална болка и по двете дози, а со Спутник скоро сите се жалеа на омалаксаност.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.165
Јас сум во изолација бидејќи моите испаднаа дека се позитивни. Од денот кога тие се тестираа, до моето тестирање поминаа 4 дена и испаднав негативен. Дали можам порано да искочам од изолација (од датумот наведен на решението) бидејќи имам негативен тест или треба да чекам до датумот? Немам никакви симптоми, ни па нешто е променето во однос на здравјето, откако сум во изолација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас по првата доза Фајзер имав силна болка во надлактица дури и ограничено движење 2 дена. Со ревакцината болката беше дупло поголема и траеше исто 2 дена, а после тоа ми се јави умерена болка во обете пазуви со слаба лимфаденопатија, полека и тоа се губи. Немав други тегоби. Сопругата прими прва доза Спутник и наредниот ден чувствуваше омалаксаност и главоболка, мереше температура на секои 5 минути, повеќе од 37.2 не и отиде.

Од колегите со кои сум во секојдневна комуникација, со Фајзер никој не се пожали на друг симптом освен локална болка и по двете дози, а со Спутник скоро сите се жалеа на омалаксаност.
Лол, овде па обратно. По колку време ја прими реакцината?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
Какво групно? Термин имаш и си доаѓаш во терминот. Без лична карта не те примаат.
Blizok rodnina zema brisovi vo bolnica vo vnatresnosta. Vcera u 9:40 mu rekle u 10 spremni toj i toj, so kombe na vakcinacija u SK(mozebi grupno vakciniranje vo taa smisla e kazano). Mu stavile Sputnik, vcera nikoj nemase nikakva reakcija.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Blizok rodnina zema brisovi vo bolnica vo vnatresnosta. Vcera u 9:40 mu rekle u 10 spremni toj i toj, so kombe na vakcinacija u SK(mozebi grupno vakciniranje vo taa smisla e kazano). Mu stavile Sputnik, vcera nikoj nemase nikakva reakcija.
Ама нема уште ревакцина со Спутник, затоа не можеш индијански да упаднеш. Нема теоретски шанси да немаат досие за тебе што и каква имаш примено, настрана картончето што го имаш. Има и доста што во последен момент одбиваат да се вакцинираат и се јавува вишок, како што веројатно искористил и дечкото од UK само кај нас тешко да завршат кај обичен смртник
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.995

~140.000 пријавени граѓани за вакцина.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Повторно глупост, како и речиси секогаш.

Секој си има термин и си доаѓа во терминот или пак на клиника доаѓаат екипи со папки за сите медицински лица со секојдневен контакт на пациенти. На стоматологија пример изминатата недела дојдоа екипи и ги вакцинираа сите доктори.

Дека се одело групно и некој се протнувал по два пати, по пет пати или место некој друг, тоа се смешки.
За овде незнам како оди, но во Србија имаше 2-3 случаи каде ги помешале вакцините... колку што знам некои по озбиљни последици нема.
Инаку брат ми од Србија работи како војно лице, сее вакцинирал со руската вакцина иако го прележал качил одма два дена температура.
Од тука имам доктор друггар прими и втора доза фајзер немаше никакви проблеми.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
За овде незнам како оди, но во Србија имаше 2-3 случаи каде ги помешале вакцините... колку што знам некои по озбиљни последици нема.
Инаку брат ми од Србија работи како војно лице, сее вакцинирал со руската вакцина иако го прележал качил одма два дена температура.
Од тука имам доктор друггар прими и втора доза фајзер немаше никакви проблеми.
Имаат тие дози за извоз, нека одат луѓево и по 3-4 пати :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom