Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Но, асимптоматските кои нема да се поболат имаат скоро дупло фазла вирус во нив од тие што ќе се поболат. Така да се поизгледно е дека го шират вирусот, иако се само носители.
Мала дигресија... Двајца пријатели прележаа ковид, еден од нив со потешки симптоми вториот асимптоматски. Двајцата правеа контролни снимки на белите дробови, асимптоматскиот имаше многу полоша слика...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Мала дигресија... Двајца пријатели прележаа ковид, еден од нив со потешки симптоми вториот асимптоматски. Двајцата правеа контролни снимки на белите дробови, асимптоматскиот имаше многу полоша слика...
Нема некој други разлики, пушач, непушач?

И како тоа асимптоматски, не изгубил ни мирис, ни вкус, ништо немал ?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Нема некој други разлики, пушач, непушач?

И како тоа асимптоматски, не изгубил ни мирис, ни вкус, ништо немал ?
Непушач, без било каков симптом... Сакам да кажам внимавајте сите, направете проверка и доколку немате симптоми.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Браааааат, јас го имав ставено видеото пред 10 страни, имаш дури ставено и реакција на постот, и сега го спомнуваш како првпат да е спомнато :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Браааааат, јас го имав ставено видеото пред 10 страни, имаш дури ставено и реакција на постот, и сега го спомнуваш како првпат да е спомнато :)
Ok, samo podsetnik az tie sto ne videle :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Беше постирано овде. И накратко беше коментирано, а еве малку подолго.
Проблемот е што тие доктори што го споделуваат изгледа бегале од часови. Не треба многу знаење гугл и медицина за да се види дека називот ChAdOx1-S, последните букви се букви о, икс (според некои објаснувања Oxford ако добро се сеќавам) и број 1. Таа што го објаснува ова видео, го чита како zero times one, нула пута 1. И за MRC-5 оваа имаше некои свои тези иако имаше објаснување од стручни лица за ние лаиците да го разбереме.
И таа персона ни објаснува што е, што не е со вакцините :( Полошо од неписменоста на госпоѓава е што доктори го споделуваат :notworthy:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
асимптоматскиот имаше многу полоша слика...
Дур не ја споредиме со негова снимка пред ковид, ништо не праиме од овој муабет.

Ако претпоставиме дека пред ковид му биле супер на асимптоматскиов, може некој стручен да објасни како може да имаш полоша снимка на бели дробови а да немаш никаков симптом?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дур не ја споредиме со негова снимка пред ковид, ништо не праиме од овој муабет.

Ако претпоставиме дека пред ковид му биле супер на асимптоматскиов, може некој стручен да објасни како може да имаш полоша снимка на бели дробови а да немаш никаков симптом?
И мене тоа ме интересира. Двајцата добро ги познавам, некоја година разлика во старост, асимптоматскиот многу „попримерен“ во секојдневните навики. Немале во скоро време настинки, грип или нешто слично.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
И мене тоа ме интересира. Двајцата добро ги познавам, некоја година разлика во старост, асимптоматскиот многу „попримерен“ во секојдневните навики. Немале во скоро време настинки, грип или нешто слично.
Искрено многу е сомнително ова, тешко дека немал симптоми, со такви последици на градите. Или си има некоја друга мака и треба да си напрај доплнителни испитувања.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Искрено многу е сомнително ова, тешко дека немал симптоми, со такви последици на градите. Или си има некоја друга мака и треба да си напрај доплнителни испитувања.
Изгледа не сме многу упатени...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
@Saber Rider
ги имаш инсајдерските информации изгледа.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
@Saber Rider
ги имаш инсајдерските информации изгледа.

Арно рече и сите пари да ги имаш ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Каков фејк њуз сфака част. Постирање слика од пред 2 години (y)
Ja мислам дека на сите ни беше јасно, уште кога ја видовме сликата.
Прашањето е, дали на него му било јасно дека е измама сликата, или стварно у тоа главата си ја замсилил дека е така.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
@Saber Rider
ги имаш инсајдерските информации изгледа.

Да, тој е = што го прогласуваше Артан Груби за човек на годината, кога ја рушеше црквата на Кале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom