Копија на SAMSUNG GALAXY S3 донесен од DUBAI има некој искуство со такој телефон?

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
mnogu smesno i ja se utepav od smeenje, aj pak,ti nemas pari da si kupis od bitpazar telefon tie sto gi prodavaat za 100 denari pa ovde ke zboris,TELEFONOT E PERFEKTEN taka da za ovaa tema sum OFF, prijaten den na site
ja imam alcatel 995 sto e 10 klasi nad tvojata klasa od kina napraena vo nekoj podrum:pos:
 
Член од
29 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
32
нема сомнеж дека од оригиналот до копииите има огромна разлика.
ама и од еден до друг памет има огромна разлика.

што само се чаталите сељачишта едни "јас не би дал денар за копија" a дома за да заштедите
- јадете растителен кашкавал
- јадете сирење од 120ден/кг што е произведено од млеко во прав увезено од КИНА
- миете заби, ставате парфем, се бањате со сапун и шампон кој се КИНЕСКИ производи - копија на оригиналите
- носите гаќи, мајци, чорапи, блузи и панталони made in КИНА ......

штом сте се фатиле на темава сигурно и вие би се брцнале во џеб ама "да е уште малку поевтин" затоа што немате парички ни за оригинал сирење и кашкавал а камо ли за телефон.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
нема сомнеж дека од оригиналот до копииите има огромна разлика.
ама и од еден до друг памет има огромна разлика.

што само се чаталите сељачишта едни "јас не би дал денар за копија" a дома за да заштедите
- јадете растителен кашкавал
- јадете сирење од 120ден/кг што е произведено од млеко во прав увезено од КИНА
- миете заби, ставате парфем, се бањате со сапун и шампон кој се КИНЕСКИ производи - копија на оригиналите
- носите гаќи, мајци, чорапи, блузи и панталони made in КИНА ......

штом сте се фатиле на темава сигурно и вие би се брцнале во џеб ама "да е уште малку поевтин" затоа што немате парички ни за оригинал сирење и кашкавал а камо ли за телефон.
Ако сакаш да јадеш со мерак, вкус и како што треба, нема да земеш „поевтин“ растителен кашкавал.
Ако сакаш да имаш здрави заби, да не ти падне косата, да не ти излезе алергија, нема да штедиш 100 денари за шампон или паста или сапун.

Што е разликата од оригинал маица и маица од шутка? 150 евра.
Што е разликата од копија на телефон и оригиналниот телефон? СЕ!

Многу нелогична и глупа споредба.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
За маиците нема некоја разлика, али еве пример: купи патики од Adidas/Puma/Nike, и купи ги истите од бит пазар. На прв поглед ќе си речеш: еј топ се, нема никаква разлика... но после една недела носење (користење) ќе почнат да се олабавуваат и да шантраат битпазарските патики :D
Така да, има огромна разлика помеѓу оригинал и копија, и верувам дека многу од нас добро сме ја осетиле.

П.С.: Имам КИНЕСКИ мотор, ХАМАЧИ, копија на КТМ. Читај КОПИЈА. Разликата е ОГРОМНА, иако на прв поглед моторите си личат.
Пријателе, ти што си го купил телефонот, дај боже да те служи цел живот како првиот ден, без маана и без никакви проблеми. Ама ете, уште 2-3 дена ќе помине една недела, па ќе се жалиш тука :pos: :D
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
За маиците нема некоја разлика, али еве пример: купи патики од Adidas/Puma/Nike, и купи ги истите од бит пазар. На прв поглед ќе си речеш: еј топ се, нема никаква разлика... но после една недела носење (користење) ќе почнат да се олабавуваат и да шантраат битпазарските патики :D
Така да, има огромна разлика помеѓу оригинал и копија, и верувам дека многу од нас добро сме ја осетиле.

П.С.: Имам КИНЕСКИ мотор, ХАМАЧИ, копија на КТМ. Читај КОПИЈА. Разликата е ОГРОМНА, иако на прв поглед моторите си личат.
Пријателе, ти што си го купил телефонот, дај боже да те служи цел живот како првиот ден, без маана и без никакви проблеми. Ама ете, уште 2-3 дена ќе помине една недела, па ќе се жалиш тука :pos: :D
ако го продава да се договориме,пред да бара помош.:pos::notworthy::notworthy:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
За маиците нема некоја разлика, али еве пример: купи патики од Adidas/Puma/Nike, и купи ги истите од бит пазар. На прв поглед ќе си речеш: еј топ се, нема никаква разлика... но после една недела носење (користење) ќе почнат да се олабавуваат и да шантраат битпазарските патики :D
Така да, има огромна разлика помеѓу оригинал и копија, и верувам дека многу од нас добро сме ја осетиле.

П.С.: Имам КИНЕСКИ мотор, ХАМАЧИ, копија на КТМ. Читај КОПИЈА. Разликата е ОГРОМНА, иако на прв поглед моторите си личат.
Пријателе, ти што си го купил телефонот, дај боже да те служи цел живот како првиот ден, без маана и без никакви проблеми. Ама ете, уште 2-3 дена ќе помине една недела, па ќе се жалиш тука :pos: :D
ne ti drzi voda ova so patikive posebno ne za adidas, dali kje gi kupis od pazar ili od sport m u mk isti kurac i dvete se falc.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
lol ja za patiki zboram kakvi telefoni :D mene iskreno ne mi se pogodile i se napravija partal za 3 meseci a ni sum igral fudbal so niv ni nisto a poznavam i drugi lugje so ist problem
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
lol ja za patiki zboram kakvi telefoni :D mene iskreno ne mi se pogodile i se napravija partal za 3 meseci a ni sum igral fudbal so niv ni nisto a poznavam i drugi lugje so ist problem
:pos:
Друже сеа да не навлегуваме у детали, го сфати муабетов се надевам :D
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.621
Овој што го земал самсунгот од кај го зеде ?
http://www.mobelix.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=20
Тука ги гледав овие кинеските и што мислите какви се дали има некој купено од тука, ме интересира за галакси с3 и ајфонот 5 андроид што карактеристики имаат им пишав на емаил ама не вракат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom