Копа Америка 2019

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Од овие 20минути поминато, 10мин потрошени на ВАР, 5 мин лежење на земја...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Овој Кавани никогаш не сум го сакал ама страшен напаѓач е. А што е фората Бразил толку малку титули што имаат? 8 само, Аргентина 14, Уругвај 15. Пеле нема освоено мислам, а 3 светски има. Си го ладеле или што?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аргентина изгуби ја ...шо ви е .... Ко Филе Топки сте Утепан Меси

Уругвај гази 1-0:aplauz:
Не викам дека се слаби Уругвај ама Еквадор го гази, јаката репрезентација, Валенсија во ПЛ што не можеше на нозе да стои повеќе од 20 минути, ваму стартер е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
На светското во Русија имав големи очекувања од Уругвај ама ме разочараа тотално.
Одбраната и нападот му се топ ама немаат крила и играа многу мртов фудбал
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Овој Кавани никогаш не сум го сакал ама страшен напаѓач е. А што е фората Бразил толку малку титули што имаат? 8 само, Аргентина 14, Уругвај 15. Пеле нема освоено мислам, а 3 светски има. Си го ладеле или што?
Меси нема, Марадона нема...
Си го ладат/ладел ли?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Меси нема, Марадона нема...
Си го ладат/ладел ли?
Марадона мислам има.
Аргентина со Меси ионака ништо нема освоено. А и три пати стигна до финале и губеше. Јбг треба и среќа малку. Бразил тој период доминирале во светот. Тоа ме интересира
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Кај да има Меси кога игра со хендикепирани играчи и тренер кои патат од склероза и ментално пореметување.
Со Бентанкур да освои титула и мега јакиот играч Павон
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Tagliafico, Otamendi, Messi, Aguero се добри, другиве тешки просеци..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Кај да има Меси кога игра со хендикепирани играчи и тренер кои патат од склероза и ментално пореметување.
Со Бентанкур да освои титула и мега јакиот играч Павон
Колку што знам Меси во финалето 2016 во пенал рулетот ја свирна преку пречка.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Колку што знам Меси во финалето 2016 во пенал рулетот ја свирна преку пречка.
Можеби ја свирна не се сеќавам ама факт е дека игра сам во репрезентација веќе години наназад, тоа со пеналот на секој можи да му се деси па дури и на најдобрите играчи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Можеби ја свирна не се сеќавам ама факт е дека игра сам во репрезентација веќе години наназад, тоа со пеналот на секој можи да му се деси па дури и на најдобрите играчи.
Jасно. Аме не може да се одрече дека Меси во Аргентина е трупец во споредба со Меси од Барса.
Ќе држеше вода муабетот ''сам игра'' Ако даваше Меси по 2 гола на утакмица а утакмиците завршува 2-2 или 2-3 на негова штета. Вака со еден тон утакмици без постигнат гол, нема потреба од фалење.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.563
Две најдобри од третопласираните идат понатаму.
Напротив, баш со тој систем ќе биде курташак првенство затоа што увек ќе има мучки и жалби која репрезентација да не игра последна односно да има 3-4 дена пауза.




12 држави се.
Сигурно не очекуваш Гвајана или Суринам да настапат.
Све што знае да спортува во Суринам иде во Холандија да живее.
13 се . Тие трите се ФРанцуска и Британска Гвајана ( сеуште колонии или комонвелт нешто ау) и Суринам (поранешна Холандска Гвајана а сега неависна држава).[DOUBLEPOST=1560735856][/DOUBLEPOST]
Ja seriozno glasav za Urugvaj, bez obid za trolanje. Mnogu iskusna ekipa imaat, odbranata im e koska, napadot isto, soliden sreden red, dolgo igraat zaedno povekjeto igraci... Normalno Brazil e prv favorit ama nema da me cudi da osvoi Urugvaj.

Katar gi iskina Paragvaj preeska, pozitivno me iznenadija Katarcite za razlika od Paragvaj koj e dno dna. Kardozo go vratile u repka :pos:
Уругвај го има за селектор Оскар Табарез веќе 10 години со кого постигнаа најголем успех после двете шампионски титули на светско.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
13 се . Тие трите се ФРанцуска и Британска Гвајана ( сеуште колонии или комонвелт нешто ау) и Суринам (поранешна Холандска Гвајана а сега неависна држава).
Нема британска гванаја.
Република Гванаја
Република Суринам
Ама не и Република Француска Гванаја.
Значи 12 држави.

Марадона мислам има.
Нема. (Втор пат)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.563
На светското во Русија имав големи очекувања од Уругвај ама ме разочараа тотално.
Одбраната и нападот му се топ ама немаат крила и играа многу мртов фудбал
Шо збориш бе ?
Лани Уругвај заврши како најдобар поразен четвртфиналист што значи 5 место од 32 .
Ти очекуваше да ги здрват Франција 3-4 -0 ?![DOUBLEPOST=1560736311][/DOUBLEPOST]
Кај да има Меси кога игра со хендикепирани играчи и тренер кои патат од склероза и ментално пореметување.
Со Бентанкур да освои титула и мега јакиот играч Павон
ОООООООО ти !!!
Бентанкур е уругваец .[DOUBLEPOST=1560736595][/DOUBLEPOST]
Нема британска гванаја.
Република Гванаја
Република Суринам
Ама не и Република Француска Гванаја.
Значи 12 држави.



Нема. (Втор пат)
Океј република сверџан, република фиром ,република новоевропска покраина ....
Шо се битни имињата сега битно е дека 2 од трите функционираат сеуте како еден вид колонии.
(има втор пат и тоа со карта)
Гвајана
3 држави-колонии
2 региона
 
Последно уредено:

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Нема британска гванаја.
Република Гванаја
Република Суринам
Ама не и Република Француска Гванаја.
Значи 12 држави.



Нема. (Втор пат)
Многу досаден лик си
 

Kajgana Shop

На врв Bottom