Копа Америка 2019

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Ајде в година ќе свират домаќински, па ќе го земе златниот.
Ама тогаш нема да биде корумпирано, ни за него ни за Барса/Аргентина фановите.
Цел фудбал е корумпиран, не само јужно американскиот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Абе кој го ебе никад нема да освои интернационална чоукерот, наредна сезона нека се пазат Бетис и Мајорка од пинг понг нафрљотките :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Размисли убаво и ќе ти текне зошто.

Можеби и требаше да го земе медалот, ама одбивањето на медалот и бунењето ти се една иста работа. Кога се побуни, кажа зошто не сакал да го земе медалот, бидејќи не сакал да биде дел од таа корупција и скандалите со судењето што се случија на оваа Копа, не сакал да го легитимира се тоа и затоа не го зема медалот.
Знам јас многу добро, туку ти се правиш дека не знаеш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.576
Можеби и требаше да го земе медалот, ама одбивањето на медалот и бунењето ти се една иста работа. Кога се побуни, кажа зошто не сакал да го земе медалот, бидејќи не сакал да биде дел од таа корупција и скандалите со судењето што се случија на оваа Копа, не сакал да го легитимира се тоа и затоа не го зема медалот.
Не се иста работа брат. Медал е одличје, нешто со кое секој спортист треба да се гордее и има ОБВРСКА да го прифати. Убаво пишале погоре, зошто не го одби медалот во 2009 после оној срам со Челзи? Тоа беше една од најсрамните утакмици во поглед на судењето за мене откако гледам фудбал, а гледам добри 20 години. Не е во ред према неговите колеги, према Бразил, према Перу, према сите останати кои се труделе и направиле нешто на турнирот. А бунењето е друга работа, ако е незадоволен има право да каже било што во јавност, впрочем и не сме слепи за да видиме дека на Бразил му беше помогнато на ова првенство, иако според мене немаше потреба али ете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom