Контра протестите како редовна појава

Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Исклучените од Топлификација ќе почнат со протестите во втората половина на февруари
Ме интересира што ќе бараат контрапротестантите
На пример, можеби ќе барат- исклучените да плаќаат повеќе
 
?

..........

Гостин
Ќе барат тоа што ќе им биде издиктирано од штаб, ке им донесат готови транспаренти а нивна должност е само да стојат таму и да дигат бука, има неколку редари кои ги надгледуват останатите, а останатите само чекат да помине времето да ги земат парите, зошто им плаќат на некои, останатите што им е гзот даден под ќирија мора да чутат и така. :)

И ги носат од секаде, дури од Гевгелија огранокот на дупимене довлечка луге кои се вработени од нив и мораа да идат да се брукат на контрапротести, некои поглупи се донесени да урлат и да се истакнуват, како порано кај нас во маало имаше еден штракнат што на секој погреб го носеше крстот ке му платеа некоја стотка и овој ке го носи крстот од куката до гробишта, плаче ке урла и така и овие безрбетни бмловци....леле дури срам ми е совест ме јаде ова што го пишувам но јебига тоа е реалноста.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
А среќа па и протестиве се со издржани мотиви и немаат никаква допирна точка со ниедна политичка партија. Тоа што едни исти се и земјоделци и млекари и тутунари, професори, студенти, средношколци, хонорарци и стечајци... тоа нема врска.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.996
Поени од реакции
84.526
Сигурно со вакво "Аммм..може следниот час..леле учев ама не ми текнува.." интервју, девојчево го избркале од партија веќе следниот ден.[DOUBLEPOST=1421459267][/DOUBLEPOST]
Исклучените од Топлификација ќе почнат со протестите во втората половина на февруари
Ме интересира што ќе бараат контрапротестантите
На пример, можеби ќе барат- исклучените да плаќаат повеќе
Ги замислувам од сега банерите
"Не се жалете ТОПЛО Е !"

"И Икарус сакаше потополо па видете како заврши"

"Во Африка е топло ама немаат храна, бидете среќни што немате СИДА"

и слични фрази што ќе бидат против политички манипулираните луѓе кои што ете не знаат дека им е ладно дома, глупички си малце па морал Заев да им дојде да им каже дека им е ладно за да излезат на протест.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Театар на апсурдот. Ако во нешто сме реално први тоа е драматизирање. Не ти треба тоа. Седи си од страна, крцкај си пуканки, пукај си сеир, чекај ја кулминацијата на оваа општа калакурница. Ништо друго не ни остана, не си праете бајрам на мозокот. Или си ВМРО или не си. Јака муда ако протестирате. :pusigo:
 
?

..........

Гостин
Театар на апсурдот. Ако во нешто сме реално први тоа е драматизирање. Не ти треба тоа. Седи си од страна, крцкај си пуканки, пукај си сеир, чекај ја кулминацијата на оваа општа калакурница. Ништо друго не ни остана, не си праете бајрам на мозокот. Или си ВМРО или не си. Јака муда ако протестирате. :pusigo:
Животот е борба ако не се бориш за своите права ќе те газат сите немора да е тоа вмро, ке те газат на работа ќе те газат познаниците, колегите, секој што ќе осети слабост од твоја страна...незнам ти како поминуваш но јас тоа не го дозволувам на никое ниво, а воедно таквото размислување е главниот проблем во ова општество, се предаваме од старт..
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Животот е борба ако не се бориш за своите права ќе те газат сите немора да е тоа вмро, ке те газат на работа ќе те газат познаниците, колегите, секој што ќе осети слабост од твоја страна...незнам ти како поминуваш но јас тоа не го дозволувам на никое ниво, а воедно таквото размислување е главниот проблем во ова општество, се предаваме од старт..
Гледај ги работите во целост. Секој обид јавно да се критикува власта е изгасен via медиумскиот мрак. Останатиот дел од бојното поле е ВМРО или Анти-ВМРО, не постои middle ground. Не се дозволува да постои. Студентите се сметаат за неспособни деца кои не знаат што сакаат. Протестите се генерално игнорирани. Пензионерите спијат. Средната класа се плаши за своето работно место. Полицијата заташкува случаи. Што те крепи во борбата за твоите права? Безгласна буква си, како народ. Ќе гласаш друг? Кого? СДСМ? Било кој освен ВМРО?
Грујо дојде на власт пошто гласавме за "Било кој освен СДСМ". Една иста мафија не ебе од осамостојување, а и да сакаш да се радикализираш ќе дојаша Обама на бел коњ и ќе не смири по брза постапка via етнички препукувања. Затоа и си ќутиме додека Грујовистите ги собираат трошките.
Нема надеж.
 
?

..........

Гостин
Гледај ги работите во целост. Секој обид јавно да се критикува власта е изгасен via медиумскиот мрак. Останатиот дел од бојното поле е ВМРО или Анти-ВМРО, не постои middle ground. Не се дозволува да постои. Студентите се сметаат за неспособни деца кои не знаат што сакаат. Протестите се генерално игнорирани. Пензионерите спијат. Средната класа се плаши за своето работно место. Полицијата заташкува случаи. Што те крепи во борбата за твоите права? Безгласна буква си, како народ. Ќе гласаш друг? Кого? СДСМ? Било кој освен ВМРО?
Грујо дојде на власт пошто гласавме за "Било кој освен СДСМ". Една иста мафија не ебе од осамостојување, а и да сакаш да се радикализираш ќе дојаша Обама на бел коњ и ќе не смири по брза постапка via етнички препукувања. Затоа и си ќутиме додека Грујовистите ги собираат трошките.
Нема надеж.
Борбата не е завршана додека јас постојам, не сум од оние што се помируват со “ќути и пуши' тоа не важи за мене, една иста мафија не ебе баш поради таквата пасивност и потиштеност со која ти најверојатно си се помирил..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Борбата не е завршана додека јас постојам, не сум од оние што се помируват со “ќути и пуши' тоа не важи за мене, една иста мафија не ебе баш поради таквата пасивност и потиштеност со која ти најверојатно си се помирил..
Борбата е во тек и се вика тивка револуција т.е паметните и амбициозни (а и помалку амбициозни) се отселуваат и на крај ќе останат две племиња како во Пред дождот.
Инаку контра-протест е добро да има само во ситуации кога се протестира за некоја апсурдност како на пример, протестираат за некој криминалец да излезе од затвор т.е нешто што е против сите логични размислувања. За обратната ситуација тоа не важи.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Борбата не е завршана додека јас постојам, не сум од оние што се помируват со “ќути и пуши' тоа не важи за мене, една иста мафија не ебе баш поради таквата пасивност и потиштеност со која ти најверојатно си се помирил..
Како се бориш? Што си сменил досеа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom