Комарци

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Многу лесен сон имам и цела мината ноќ ги слушам кај што ме надлетуваат, пола литар крв ми испијаа. Изгледа ќе треба да си го купам онај производот што се става во штекер за да ги брка. А има некој пробано со такво нешто да се одбрани од нив? Ефикасно е? На кој принцип работи? Кои се болестите кои можат да ги пренесат? И како можи човек да се заштити најдобро од нив, па да си спие слатко и лесно како зима да е. Значи темата во општи муабети е општо комарци.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Мислам дека у аптека има едно за мачкање Аутан се вика и многу помага
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас имам мрежа на прозорите и немам проблеми со комарци. Само на одмор кога одам...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас со години во лето си ја делам собата со комарци. Ме касаат и се дуе местото али ми поминува брзо. Штета што се сезонски па мора одпоново да ме учат дека заебана крв имам.
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
Многу лесен сон имам и цела мината ноќ ги слушам кај што ме надлетуваат, пола литар крв ми испијаа. Изгледа ќе треба да си го купам онај производот што се става во штекер за да ги брка. А има некој пробано со такво нешто да се одбрани од нив? Ефикасно е? На кој принцип работи? Кои се болестите кои можат да ги пренесат? И како можи човек да се заштити најдобро од нив, па да си спие слатко и лесно како зима да е. Значи темата во општи муабети е општо комарци.
Да, имам пробано....во лето, најдобра комбинација ти е апаратче за во штекер и Аутан...милина....без нив не можам да живеам во лето....е дури тогаш ќе спиеш како зима да е!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас искрено незнам што беше тоа каснување од комарец... ме каснале да... ама многу ретко. А за заштита има Раид (Raid) кој се уклучува во штекер и испушта мирис кој е одбивен за комарците, доста помагал.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Некад касаат многу некад помалку.
Во зависност од тоа колку алкохол имам во крвта.

Мислам дека у аптека има едно за мачкање Аутан се вика и многу помага
Најмногу помага тоа. Остајте тие фејкерски перфем4иња.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Некад касаат многу некад помалку.
Во зависност од тоа колку алкохол имам во крвта.
Касаат и тогаш ама анестезиран си, не ги сеќаваш :helou:.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јас ова го користам

И ко за чудо делува, пред некоја вечер имаше еден не комарец туку вол пред монитор шо ми брчеше и го уклучив програмчево и за три секунди комарецот падна и ко да имаше епилепсија. Едноставно ЗАКОН
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Јас ова го користам

И ко за чудо делува, пред некоја вечер имаше еден не комарец туку вол пред монитор шо ми брчеше и го уклучив програмчево и за три секунди комарецот падна и ко да имаше епилепсија. Едноставно ЗАКОН
Upload the tone or whatever it is, and save us from misery.

Edit: Samo za iPhone aplikacija? Ili sto e?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Комарците се лепат за мене, секое лето имам проблеми со нив, минатото лето мислам дека беше, имав околу 80 убоди низ целото тело :uvo:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Upload the tone or whatever it is, and save us from misery.

Edit: Samo za iPhone aplikacija? Ili sto e?
Работи на висока фрекфенција, го има и како апликација за PC. Anti Mosquito прогуглај и ќе најдеш :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дома немам проблем имам мрежи и имам апаратче за комарци кое го уклучувам понекогаш.

Ама проблемот е летно време надвор кога седам. Лом ме прават. А гадни ми се оние креми и стикови за мачкање, мирисаат јако и одвратно. Мразам комарци и воопшто секакви бубачки од кои врие летно време.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Е јас немам мрежи на прозорците,туку летно време користам Raid,се уклучува во струја се ставаат внатре таблетки и тоа пушта миризба што ги убива одвратниве створења.Спијам со отворени прозорци,гајле немам.:)
Се случува некогаш ретко да ме укаса некој комарец,али после тешко него.:pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom