Колку странски јазици знаете?

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Германски - одлично
Англиски доволно добро
Српски, Шпански и Француски трчи трчи сопни се.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Англиски и шпански ги имам учено и одлично ги разбирам и зборувам...
Португалски разбирам слушајќи и читајќи, а зборување малку потешко, но се снаоѓам. :)
Малку разбирам германски кога читам, слушајќи ништо... Некако ми е тежок и комплициран, а многу убав. Штета што во школо никад не се учи убаво јазик. :( Италијански по малку, има многу сличности со шпански и португалски...
 
U

UnholY

Гостин
Англиски. Иако немам фатено книга никогаш во животот, го знам причично добро покрај мама пошто она е професорка. Немам заинтересираност кон некој друг јазик, иако нашколо учам германски ама не го сакам воопшто, многу ми е некако груб, тврд.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Англиски знам, така солидно. Српско-хрватски и бугарски знам добро. Четири години учев и француски, ама сум дудук. А многу сакав да го знам и францускиот, ама професорката не знаеше да предава, а и одбивна ми беше.
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Англискиот и малку Руски и Полски многу малку.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Англиски а Француски малку
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Српски, англиски, дур учев основно го знаев малце и францускиот, многу добро читав ама поминаа тие времиња. :)))
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
одлично знам англиски :vozbud:малку германски (дојчен шпрахен) :icon_bigg:icon_bigg
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Македонски и Лош Македонски
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Pa germanski perfekt
angliski dobro mavam, isto i makedonski :nesvest: ...francuski ucam...ama tezok e...
razbiram ruski edno 70% srpsko-hrvatski...
a na albanski polski i turski znam da pcuvam samo ( pa i toa e neshto sho ) :vozbud::vozbud::vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Англиски,Француски,Српски,Хрватски,Македонски и Турски ептен малце
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Makedonski, Angliski, srpsko-hrvatski, bosanski, spanski,.....a sakam da naucam italjanski(razbiram pomalce) i turski....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
angliski, germanski, srpskiot da ne go vbrojuvam, i po malce shpanski shto gi gledam site serii kako idiot:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom