Колку странски јазици знаете?

Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
angliskiot dobro go vladeam, potoa spanski mozam da se razberam :),francuski taka taka 2 god icev a okolnive jugoslovenski jazici i hrvatski delumno....znam da se razberam i da se snajdam vo nekoi situacii :)
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Англиски
Српско-Хрватски
Бугарски (разбирам)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Повеќе од нешто: Полски

По нешто:

Криол
Келтски (Ирски)
 
E

elence*$

Гостин
добро ги знам:
Македонски
Англиски
Италијански
...и другиве од околинава(освен албански и грчки,од то баш ништо не знам)

малце имам познавања од:
Германски(4 години го учам а еееептен малку знам)
Шпански
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Англиски и италијански ги владеам одлично, исто и српски(имам многу братучеди и другари од Србија со кои контактирам постојано) и македонски нормално :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Знам околу 50 јазици кои постојат:), а зборувам освен мкд и англиски. Се снаоѓам и со српски и бугарски!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Од страснкиве најпоќе зборувам англиски, шпански исто така, германски 3 год учам и до негде знам а од овие српски,хрватски најлесни ми се
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Зборувам англиски, српски, хрватски-како мои ги осеќам, а можам да се разберам на италијански, албански и малку шпански.
Ќе пробам и португалски, ќе видиме како ќе биде:)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И мене англискиот добро ми оди,српски хрватски тие ги знам добро,руски учев 4 год ама џабе учев..и шпански благодарение на сапуниците кои порано ги гледав колку толку го разбирам..германски го учам на факс ама од 3 месеци што мојт да се научит?
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Флуентно зборувам англиски и германски. Српски и Хрватски исто ама тие ми се некако ептен блиски до нашиот па не ги рачунам ептен странски инаку од мала знам српски дека таткоми е србин. Инаку разбирам словенски ама не го зборувам најсјајно и исто и италијански и бугарски. Би сакала да научам француски па сакам да се запишам на некој брз курс. :smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не дека ги владеа ама рабирам англиски добро,Германски така-атка и сеа кој не рабира српско-хрватски.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Англиски партал го праам :pos: германски исто така, албански знам да се разберам до негде и овие комшискиве разбирливи се јбг :) освен јужно, на племето јазикот не им го знам
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ja го знам англискиот, италијански основа ( 6 месеци го учев), така да разбирам по нешто, српско-хрватскиот го разбирам, а бугарскиот не ни сакам да го слушнам не па да го разбирам.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Знам Англиски, Шпански(основата само), И Српско - Хрватски
А бугарски не ни сакам да го знам како што кажа girl*, многу *гнасен* јазик е.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
english и малку италјански:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom