Колку сте мрзеливи?

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Гооолема мрза сум...мене ми е најубаво кога спијам.можам да спијам цел ден и да не ми здосади.Но сепак има некои работи за кои одма би рипнала од кревет.за жал малку се..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Мрза сум, ептен!Има моменти кога ме фаќа некоја работливост, а тоа е кога ми гори под нозе:)т.е, учам 2 дена пред колоквиум, чистам 2 саати пред да ми дојде друштво дома...и така...Се во последен момент.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Ме мрзи да станам на сабајле, да си напраам кафе, да ја исперам колата, да седнам да учам, да си земам вода...паразит :tv:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мрза сум, ептен!Има моменти кога ме фаќа некоја работливост, а тоа е кога ми гори под нозе:)т.е, учам 2 дена пред колоквиум, чистам 2 саати пред да ми дојде друштво дома...и така...Се во последен момент.

Е исто и јас. Се во последен момент и затоа секогаш и секаде доцнам.
Пример ташната си ја местам пред излегување и обавезно заборавам по нешто, чистам пред да ми дојдат гости, исто и јас учам во последен момент и така. Но, си имам некои ритуали во животот без кои не функционирам баш-баш и за кои воопшто не сум мрза. Значи заклучок ме мрзи да го правам она што навидум морам да го правам, но не и она што сакам да го правам.Со други зборови мразам задолжителни нешта.
Па, мрза сум ?!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Само ме мрзи да учим инаку за се` друго имам одвишок енергија!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Немате свест колку сум мрзелив..мрза ми е креветот да си наместам :pos:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Не да сум мрзлив, тоа е чудо. Црногорците у споредба со мене се работливи луѓе.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Многу сум мрзлива...Да може некој да го живее животов место мене.Ме фатил некој страшен период на мрза..:pipi:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Во последно време многу, особено кога станува збор за учење...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
50-50 (и така и така)
А за учење 100% сум мрза!
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Најголема мрза ме фаќа за учење.Само зборот Книга коај ќе го речат,почиња да ме мрзи да живим.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Имав период од неколку месеци кога ме мрзеше да живеам буквално, а камоли да учам, правам кафе, работам у cubase, се замарам со некои битни ствари итн.....арно ама ми се врати она старото и ми заврши конечно мрзата, си отиде кучката, сега сум 200 на саат во секое време повторно, си ги вршам задачите без разлика колку и какви и да се, и знам дека веќе никогаш нема да се врати кучката, бидејќи јас така сакам и тачка, башка мрзата ти одзема многу работи, факат е така, башка шо те прави послаб во многу сфери, ама ае кој како сака :)
 
S

Sith_Lord

Гостин
Легендарно.

т.е. Патолошки.

Уствари многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom