Колку сте мрзеливи?

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
ме мрзи за многу работи,али само на периоди.
али тоа не е мрза туку немање воља да се направи нешто,а тоа богами често ми се дешава:vozbud:
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Понекогаш ми се јаде, и ме мрзи да си направам јадење. Еве, денес имам готово јадење, ме мрзи да одам да си купам леб и седам гладен. :nesvest:
Нормално дека не е во ред да седиш гладен, не е во ред и да те мрзи до толку, не е во ред и сето тоа да го пишуваш на форуМ, додека сеуште си гладен. :pos2: Ама не се работи само за глад. Некогаш пробам да заспам, и не можам од што ми е ладно, и ме мрзи да станам да си земам ќебе. И така лежам и мрзнам. Понекогаш ѕвони телефонот домашен (безжичен) и ме мрзи да одам да го земам. Некогаш ми е под рака и пак ме мрзи да се јавам. Пример ѕвони некој непознат број, или некои баби дедовци роднини... :pos2:

И такви работи. Моментално покрај шо ме мрзи да одам да јадам ме мрзи и да станам од компјутер. :roll: И то...
 
T

TaMчЕ

Гостин
Хмм..па кога како...знаат некад да ме прифатат па да се развреднам ..али тоа се ретки моментчиња :toe: :)
ама сепак...сум онака гооооооооооооолема мрза
 
M

M del Mar

Гостин
Ич :vozbud:
Само сеа ме мрзи да се дружам со економијава :nesvest::nesum:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.704
Поени од реакции
71.104
Мрзата ми е второ име:tapp:
Освен кога се работи за пешачење. Можам да го изодам цело Скопје по милион пати:tapp:, али за се друго:nesvest:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ОМГ многу... верувајте некад умирам за јадење а ме мрзи да си направам... :kesa:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Во главно сум вредна како пчеличка:pipi: ама има периоди кога ме фаќа мрза еве како во моментов...ај бе нека ме натера некој да си напишам домашна:jaj:
 
S

stereo m'c

Гостин
Највеке сум мрзлив кога треба да учам во принцип не сум воопшто мршлив....добро малце излажав мрзлив сум ама не премногу само малце :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ич за она шо ми е на ум и ме интересират, за она шо ме е досасно море и здодевно, многу.
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Најмногу ме мрзи да бришам прашина и да чистам со правосмукалка, понекогаш и кога треба да си ги здиплам алиштата.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
За ништо не ме фаќа мрза освен кога сум на излет. Тогаш сакам само да пијам пиво и за ништо друго не ми чуе. Ги оставам другите да ја вртат скарата а јас уживам. Така ќе биде се дури не им пукне филмот некој пат па да ме отераат кај што не треба.:wink:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Lelee..mnogu golema mrza sum..Ni chasha voda nemozam da si zemam :kesa:
Samo da se izlezavam,najubo mi e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom