Колку сте мрзеливи?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Аман бе, сите овде мрзи невидени. :pos:
Мрзелива сум и јас, ама многу ретко, на пример ко ќе морам да станам рано од сабајле, а премногу ми се спие. И некогаш ако седам пред компјутер, ме мрзи да станам да си направам јадење.
А да. И за на продавница ме мрзи зошто има мнооогу скали за качување.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Bev preterano mrzliv , ali od koga trgnav na terenata i na kosarka , cel den sum hiperaktiven :vozbud::sport1:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Lele mrza sum na momenti alii najcesto ne mi se desava da me mrzi da sednam da ucham ali veke koa ke sednam i koa ke se uhodam mi e ok ne mie dosadno:D
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
лелееее темава како за мене многу голема мрза сум
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не сум голема мрза ама претежно тука некадеfiksna:

Најмногу ме мрзи да станувам сабајле за во школо,кога лежам некој да ми наредува и мајками кога ќе ми рече среди си го шкафот!
Најмрзелива сум во недела,наутро и кога лежам а треба да станам и да сработам нешто!Исто така,кога сум уморна и кога станувам од спиење!
Не почитувам луѓе што ги мрзи буквално вода да си донесат,да си измијат заби,нозе и раце пред да јадат...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
На моменти сум голема мрзе ... ме мрзи да одам да се напијам вода..или пак ме мрзи да станам од фотељја.. ..ретки се оние денови кога мрзата не е активна... може да се деси така на кеејф да бидам и да не бидам мрза али воглавно земено.. да мрза сум.. :(
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
premalku motorce sum ne mozam bez da cackam nesto dali doma nekoj steker nekoja vrata fioka od zemjodelie do se pecurki beram po lov ribolov so ne masince
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
не дека сум нешто којзнае колку мрзлив ама нормално има такви моменти кога не станувам за нешто па што сака нека биде.Ама најчесто ме мрзи да
правам семинарски за на факултет.
 
Член од
7 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
e pa sea koga vejke se zboruva za mrzlivosta : sve so mi treba e eden carsav i pc, pa ubavo da si se pokrijam so carsavot preku moeto PC i se izoliram od siot ostanat svet!!!! e, toa e bre mrzlivost!
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
from 1-10 , i get 8 for my lazyness.
абе кога треба да се работи работам, ама кога ке ме фати мрза .........................
Џаба Д Хат
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Не сум мрзлива воопшто...баш напротив сакам да имам некоја работа, обрвска, занимација.....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Знам дека многу ме сметаат за мрзива,па и јас сама се сметам за таква,но јас вака ги гледам работите:

Оние работи кои ги сакам,кои ми причинуваат задоволство никогаш не ме мрзи да ги правам.За разлика од нив,оние работи кои сметам дека се досадни,заморни,ме нервираат или сметам дека се безпотребни и тапа - ме мрзи да ги правам.

Што значи дека и не сум баш некоја мрза.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не се сметам себеси за некоја голема мрза, но има моменти кога ме фаќаат такви "кризи". Поготово за викендите кога треба да учам некој предмет што не го сакам, а уште повеќе кога ќе треба да се пакувам за на некој натпревар. Гргррррр, ми иде што фатам во плакарот, тоа да го ставам:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
da ucam me mrzi i da odam na skolo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom