Колку се парите пресудни за добар изглед?

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па јас мислам дека парите се важни но само ако имаш вкус и знаеш како и што треба да облечеш, бидејќи ако го немаш тоа џабе ти се пари и се. А, ако знаеш да се облечеш убаво и да се грижиш за себе тогаш повеќе пари таман би ти дошле.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Ај вака: облечи се во гардероба од баба ти или дедо ти и излези во град......после облечи се во најмарката што ја имаш у плакар и така излези...... Гледаш разлика во погледите што ти ги упатиле во случај 1 од оние погледи во случај 2?

И ај после некој нека ми рече дека не е важна парата или гардеробата на човекот....
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Ај вака: облечи се во гардероба од баба ти или дедо ти и излези во град......после облечи се во најмарката што ја имаш у плакар и така излези...... Гледаш разлика во погледите што ти ги упатиле во случај 1 од оние погледи во случај 2?

И ај после некој нека ми рече дека не е важна парата или гардеробата на човекот....
Ако тоа парче облека на баба ми ми стои и јас добро го искомбинирам,може да ме загледуваат во град само затоа што ќе им се свиѓа како изгледа тоа.Колку пати знам да прочепкам во плакарот на мајка ми и да најдам многу добри работи.И обратно-што ако облечам нешто што е марка ако е тотална утка и сум направила лоша комбинација.Се наоѓаат добри парчиња и по збутаните продавнички,зборам од мое лично искуство :wink:
Знам многу луѓе што не фрлаат многу пари по облека,а секогаш изгледаат феноменално,а знам и луѓе што се им е марка па пак на ништо не личат.Ако немаш вкус и осет за комбинирање,џабе е се.
Додека па за козметика требаат повеќе пари од колку за облека.Тука се сложувам.Не можеш да ставиш секаков креон или римел.Прво затоа што може да ти го наруши здравјето,второ затоа што поинаков ефект се добива.А и многу млади луѓе се шлапаат повеќе од што треба со разни козметички и декоративни препарати.Верувајте дека природниот изглед знае да биде многу попривлечен и не треба во секоја прилика да бидете нашминкани.Можеби старее кожата кога не се негува,ама старее и кога се загушува од секакви креми и пудри.

Скапите работи секогаш не гарантираат квалитет и обратно.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
И тоа како парите се пресудни за добар изглед
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Парите се важни но не и пресудни за добар изглед.:smir:

Што се однесува до облеката треба да знаеш како да ја носиш и како да ја комбинираш. Ако успееш да го изведеш тоа добро тогаш немаш гајле. Ама па, од друга страна се случува и да имаш многу пари и да правиш никакви комбинации.

Кога зборуваме за козметика парите се навистина пресудни. Не може да купуваш препаративна и декоративна козметика од каде стигнеш. Па може да ти се појават секакви алергии и инфекции ако не внимаваш.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
parite ic ne se vazni za izgledo i moe mislenje e deka tie pobogatite deca si nemat blaga veza od zivoto a nie `posiromasnite` so sme znaeme kako da si go ziveeme zivoto
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Парите се пресудни за добар изглед...Дефинитивно без пари нема облека по најнова мода,козметики,аксесорис итн....
Сепак може и со малку пари да се изгледа фино,но не и како да наречам фенси или шик...
 
D

Delux

Гостин
Не...скапата облека често може да се манифестира со одбивност,тоа е одлика на невкус.Мислам дека уметност е изборот и начинот на носење на облеката.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Parite ne se najbitni no sepak za da se obleceme moderno i receno koga pominuvame site da se zavrtat po nas potrebna e pogolema suma pari! no sepak ne se najvazni parite bitno e kako gi kombinirame rabotite, nasiot sharm i nacionot na koj ja nosime kombinacijata! Se slucuva i licata so mnogu pari da ne znaat da ja kombiniraat svojata skapa gardaroba
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
За просечен изглед не се пресудни, ама за "фенси" и тоа како се.
Уф бе МИстичен исто се погодило да мислиме...:)
"Нема грди жени има само жени без пари!"

Па дондегде е точно!
Нормално дека поубаво ќе изгледа девојка облечена во "фенси" парче на "Miss 60", штотуку излезена од фризер, а за тоните шминака на лицето кој сепак го прават да изгледа природно се погрижил некој си make-up артист!
Ама пак си мислам џабе и се сите пари кога незнае да се носи... нема став и стил! Така да во некои случаеви џабе ти се кога незнаеш да носиш и да уживаш во тоа, а во некои и тоа како те прават поубав! Сепак марките не секогаш гарантираат убавина, треба да си роден со шарм!
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
za kozmetika ne se stedi vo nikoj slucaj..ama pak ako veke nemas dovolno parinja za skapa kozmetika ima i poevtina kozmetika..e koja e poefikasna nikoj nemoze da dokaze.taka da..
a za oblekata ne e vazna markata i kolku e skapo toa sto go nosis tuku fintata e kako go nosis:toe:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
секако дека се пресудни парите за перфектен изглед и тој да се одржува а ако се збори за среден у Македонијава не се многу битни може и со ефтина облека да се искомбинира и пак да се изгледа убаво
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Ti ako si si ubav pak ke si ubav, no bez pari, od vizuelen aspekt, bez top garderoba i nema da imas nekoja bas celosna ubavina:smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не за џабе рекле старите-облека краси,облека гнаси.
Иако некои се носат секогаш во скапи облеки,натрупано без стил и убавина-џабе.
За се треба да се има вкус и стил,за поефтина и за скапа облека.
А секако дека поскапото е поубаво и поквалитетно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom