Колку се парите пресудни за добар изглед?

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Па сеа... Важни се, ама пресудни никако! Едноставен пример.. Иам другарка шо се турвит од пари, незнајт колку имат, незнајт шо да докупит попрво. Имат 239847238563 различни видој креми, масла, парфеми, лосиони , шминки... Имат облеки какви да сакат , колку да сакат.. Арно ама, покрај сите тие кремој, лосиони, масти, та имат на лицено мозолчиња, за разлика на пример од мене, шо јас само 1 лосион иам, и бољчиња - поретко на лицево мое.. И друго, од шо имат толку брендирана облека, ко ќе измешат 2-3 стилој, да незнајш шо да и речиш. Ќе опнит DC патиче, широки фармерчиња од скејт шоп, некоја си фенси марка таму, и деколте со циркончиња и шарпа на гла... Weird? Tell me 'bout that..:nesum:
 
Член од
11 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
за нас машкиве незнам баш колку се пресудни париве....а за женскиве мислам дека се поважни ...
ајде да видам совет ....имам пари ...купувам убава облека и ајде препораки кога имам пари што да правам друго за подобар изглед?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
за нас машкиве незнам баш колку се пресудни париве....а за женскиве мислам дека се поважни ...
ајде да видам совет ....имам пари ...купувам убава облека и ајде препораки кога имам пари што да правам друго за подобар изглед?
не е само финтата да имаш добра облека туку треба да знаеш и да ја носиш. Некои луѓе едноставно не знааат да ја носат, треба да имаш и однесување и доООообра фризура без тоа не излегувај со убава облека, џабе ти е:smir:
 
Член од
11 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
не е само финтата да имаш добра облека туку треба да знаеш и да ја носиш. Некои луѓе едноставно не знааат да ја носат, треба да имаш и однесување и доООообра фризура без тоа не излегувај со убава облека, џабе ти е:smir:
ок,во право си за сето тоа и немам никаков проблем со ова(фризура,облека, однесување...):smir:прашувам,еве гледам се разбирате повеќе од нас машките,па прашувам за креми такви работи некој совет (за да не земам чкарт роба ):smir::toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Јас лично сум под впечаток дека физичката убавина е економско добро, што значи се купува и се продава и си има своја цена на пазарот. Така, парите се и те како важни за добар изглед. Само прашај ги теткицине што киснат по салони за убавина.
Со доволно пари од магаре ќе направат Синди Крафорд.:toe:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Има има, бааги, колку повеке инвестираш во облека, толку подобро можеш да изгледаш. Самите поскапи брендови се и поквалитетни, подобро скроени и подобро стојат, за дизајните да не правиме муабет. Само пак не е работата да ги имаш скапите добри ствари ако незнаеш да ги искомбинираш. Некој и со поевтино може подобро да изгледа, целата работа е да имаш малку око и свој имиџ, стил.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Парите за ништо не се пресудни, парите се отепувачка верувајте ми мене ме утепале парите, а иначе за изгледот пресудни се гените и да знаеш да се носиш друго ништо, е сега парите за друго се пресудни, без пари колку и да си убав неможеш да излезеш и да ја покажеш таа твоја убавина бидејќи без пари кај можеш да одиш? Никаде:toe: така што џабе ќе ти биде убавината кога нема да можеш да ја покажеш нигде освен пред домашните
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од Филозофка
Парите за ништо не се пресудни, парите се отепувачка верувајте ми мене ме утепале парите, а иначе за изгледот пресудни се гените и да знаеш да се носиш друго ништо, е сега парите за друго се пресудни, без пари колку и да си убав неможеш да излезеш и да ја покажеш таа твоја убавина бидејќи без пари кај можеш да одиш? Никаде:toe: така што џабе ќе ти биде убавината кога нема да можеш да ја покажеш нигде освен пред домашните
Баш спротивно, и колку да имаш пари, и да купуваш најубава брендирана облека..кога немаш изглед и неубаво ти стои џабе е, само можеш да испаднеш ко некоја будала..јас викам убавината е најважна, ако си физички привлечен никој нема да ти ја забележува облеката дали е брендирана или некоја од пазар..
убавите луѓе се секако убави без разлика што носат.:pipi:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.681
Поени од реакции
18.166
Баш спротивно, и колку да имаш пари, и да купуваш најубава брендирана облека..кога немаш изглед и неубаво ти стои џабе е, само можеш да испаднеш ко некоја будала..јас викам убавината е најважна, ако си физички привлечен никој нема да ти ја забележува облеката дали е брендирана или некоја од пазар..
убавите луѓе се секако убави без разлика што носат.:pipi:
:nenene: Убавината е релативна ствар, не е и пресудна за да привлечеш некој, харизмата и самодовербата е таа што те прави "убав" и привлечен
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од wannabe happy
:nenene: Убавината е релативна ствар, не е и пресудна за да привлечеш некој, харизмата и самодовербата е таа што те прави "убав" и привлечен
Па тоа е едно исто,..а како тоа да не е пресудна?..тебе повеќе ти се допаѓаат девојки кои се убаво облечени а у фаца се лом..или обратно..
навистина не ги разбирам машкиве..:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.681
Поени од реакции
18.166
Нема никава врска ниту фацата, ниту облеката. Девојка која знае како да се понаша и да флертува може да те освои одма без оглед на се. Можда има врска само како е градена за некои други работи.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Па пресудни се...ако имаш кеш поубаво изгледаш на околината...едно Бмв да имаш одма си Бред Пит за сите цури во градот:helou:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
парите дали се пресудни???? ваква тема да не си отворел се знае тоа ако праите не се пресудни кој е пресуден???? САМО ПАРИТЕ бе :wink:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
I'm sorry to say it, but it's a rich man's world. Парите купуваат (скоро) се. Beauty included.
 
Член од
24 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Hmmm.Pa mozebi parite dobrata obleka, sminka i sl. se vazni za izgledot na edna devojka, no ne se presudni.Ne sekoja koza reagira isto.Primer sestra mi kupi pudra od MAxFactor sto ja plati 700 den i rezultatot bese katastrofalen.Liceto celo i se isfrla.Padnav od smeenje koga mi kaza deka kupila pudra od pazar 60 den YoungDerm i liceto i go pravi poubavo od bilo koja pudra sto do sega ja koristela.Taka da ne mozes da kazes deka skapite marka proizvodi se sekogas najdobri samo zatoa sto se skapi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom