Колку сакате да сте сами?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Никогаш не сум сам па затоа тоа кратко време ако се погоди да бидам сам ми е омилено. Затоа седам многу касно после сите кога ке си легнат да си бидам сам макар и само пред компјутер.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
па понекогаш сакам да сум сам поретко тоа ама поголем дел од времето сакам да сум со побратимите:nesum:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
овај период премногУ!.. затоа се молам сите ооколу мене да ме остаат на раат
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
koga sum srekjna i raspolozena sakam da sum so lugjeto sto gi sakam i so niv da ja spodelam taa srekja i pozitivna energija sto vladee vo mene no koga sum tazna i neraspolozena togas sakam da sum sama za da mozam vo mir da razmislam za site nesta koi mi se slucuvaat i za da ne im ja prenesam negativnata energija na drugite okolu mene
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Несакам. Ама воопшто не сакам да сум сам, самотијата и досадата предизвикана од неа потполно ме убиваат, е сега во зависност од тоа дали при таа "самотија" ќе имам некоја добра и интересна занимација или ми бил потребен таков момент да бидам сам со себе би можло да си посветам саат два... онака сам, отцепен од се и секого, ама повеќе од тоа во никој случај.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
More najubavo e vo tisina sam da si sedis i nikoj da ne te zamara
toa e nesto naj skapoceniot moment na covekot sto retko koj go ima a i tesko koj go dobiva taka lesno
sekogas ke se najde nekoja "budala" da ti go sruse momento !:icon_lol:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
More najubavo e vo tisina sam da si sedis i nikoj da ne te zamara
toa e nesto naj skapoceniot moment na covekot sto retko koj go ima a i tesko koj go dobiva taka lesno
sekogas ke se najde nekoja "budala" da ti go sruse momento !:icon_lol:
...ама брзо здосадува...
Инаку е дека е топ да си некое време сам,тоа е точно. Ама највеќе 2-3 часа:smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
паааа кога брат ми е дома сакам да излезе, па после 2-3 саати ке ми се смачи. И кога имам работа некоја сакам да сум сам дека никој нема да ми смета
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Ima periodi koga sakam da se odmoram od site i da si posvetam malku vreme na sebe. I bidejki retko sum sama gi sakam tie momenti.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Денеска не сакам да сум сам, таков ми е периодов, ми треба друштво, муабет... Али вака онака, цело сабајле сам го преседав. Идам до доле малце...
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Ако тргнам од тоа дека сум романтичар, често сакам да сум сам. Понекогаш сакам едноставно да исчезнам од лицето на светот, едноставно малку да се одморам од се, од проблемите, луѓето, културата и се она што го носи со себе цивилизацијата, општеството.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Никогаш не сакам да сум сам затоа што кога сум расположен сакам да сум со некого со блиските,другарите и сл. а кога не сум расположен сакам да сум со другарите затоа што одма можат да ме расположат!!!!
 
С

Сатори

Гостин
Самотијата ми зависи од луѓето во опкружувањето.
Ако се недокажани, себе-возвишени светици, наводно интелегентни цурици и дечкичи, да, самотијата е вистинскиот избор.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хах, која иронија. :)

Инаку не, не сакам да сум сам... сакам луѓе околу мене, па богзнае какви биле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom