Колку сакате да сте сами?

Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Се се може ако се сака :))
Испуди тоа друштво... наговори ги твојте да одат на романтична вечер или сл.. искористи го тај мозоко и ќе ти се испуне да си сама :)
Скроз на скроз сакав да сум сам цело време.. само јас и мојата музика...

Сега сакам да сум со таа што ја сакам цело време сами само ние и може и некое детенце хехе :)
Цел живот сонувам да се одлепам од брат ми и да уживам у тишината :nesvest:

Слепени сте? ...
Нешто како оние близнаците кој се слепени со главите ? :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Кога ми е погоден денот секогаш гледам и на другите околу мене да направам да се чувстуваат како мене...односно тогаш ич не ми се свиѓа да сум сама,а кога сум изнервирана или тажна подобро ми е да останам сама пошо и онака нема да сум расположена кај и да излезам и само ќе ширам негативна енергија
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Во последно време не сакам да сум сам. Можеби порано кога имав некои проблеми сакав сите да ме останат на мира, да седам сам и да размислувам за тоа но сега е поинаку.

Моментално би сакал да сум некаде со своите другари, добро да се испијанам за да не мислам на сите оние проблеми кои ми се вртат во главата.. пробувам да се сконцентрирам на нешто но не можам, го пишам и овај пост но сепак треперам од нервоза... Со другарите е поинаку, ќе те расположат на некој начин ќе те посоветуваат за проблемите и ако можат ќе ти помогнат да ги решиш...
Тоа што сега разговарам со некој другар на мсн исто така многу ми помага барем за момент да ги избришам сите оние мисли од главата...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Да. Се радвам мама и тато кога се во иста смена на работа. Иначе кога сум нерасположена, преферирам сама да сум, ни пријател ни никој до мене. А онака, општо, друштвена сум:helou:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ко ке си дојдам од училиште сакам да сум сам....мир и тишина
и да гледам опра....:pos2:
иначе коке ми е мака сакам да сум сам...
ама појкето време сум со други луѓе.......:toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Секогаш кога сум сама се депримирам ме одземаат некои мисли од типот "никој не ме сака ниту цени " "незнам зошто жиевам воопшто" слушам песни за сечење вени, станувам нервозна и за ситници и на крај ми пукат филмот едноставно се нервирам премногу...
Затоа гледам повеќе да сум опкружена со други да бидам насмеана и барем за момент да заборам на тагата и на тие мисли
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Обожавам да сум сама и никој да нема дома, па затоа од ден на ден имам се поголема желба да живеам сама па сега колку е тоа добро :toe:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Можам сама, и воопшто не ми е проблем.Дури има моменти кога така ми е подобро.Иако сакам дружење со луѓе и тоа не ми пречи, но има период кога е подобро да си сам.За среќа такви периоди се ретки.
 

Dehumanizer

Chicken Invader
Член од
29 јуни 2008
Мислења
71
Поени од реакции
5
Можам сама, и воопшто не ми е проблем.Дури има моменти кога така ми е подобро.Иако сакам дружење со луѓе и тоа не ми пречи, но има период кога е подобро да си сам.За среќа такви периоди се ретки.
Д сејм е и со мене :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Скоро по цели денови сум сам дома така да навикнат сум. После кога излегувам надвор, се празним :)
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Сакам "туѓо" друштво,највеќе за тишина. Иако не секој е подеднакво достоен за мое присуство или јас за негово...сакам да сум меѓу луѓе а за меѓу квалитетни и битни да не зборувам. Но денот го сметам за изгубен доколку не си посветам ако не повеќе саат време за себе.Јас и мај бади во бескрајна љубов.
Сепак релативно во случајов,зависи од емоционално стање,ситуација..време и тако.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Во последно време ни малку, многу ми е досадно така. Оваа недела некако лежечки ми помина, многу досадно дома цело време сам, а времето надвор никакво, не можам на раат да си излезам...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Имам периоди.
Некогаш неможам да поднесам да бидам сам,ми треба нечија туѓа енергија.
Обратно од тоа,има времиња,кога не поднесувам човечки суштества околу мене.
Како и да е,да бидеш сам во глобала е многу позитивна ствар(освен кога не сакаш).
Ти остава време да размислиш,да комуницираш со својата внатрешност и овозможува дури и да се измениш или надградиш како личност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom