Колку планирате да потрошите за нова година?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да видиш какви разваљотки има у група :ljubove:
Какви разваљотки бе, разваљотак ниједан?
Туку @Ron Burgundy , а ти нема ли да не дружеш?
Лани @Anon - че не сакаше со нас, ради докторката ваљда. Можеби сега без неа ќе сака. :rolleyes:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Здраво на сите,
Пред една недела прочитав дека на светско ниво луѓето планираат да потрошат исто пари оваа година за нова година и божичните празници како и минатата година. Ова малку ме зачуди бидејќи сите се во финансиска криза оваа година поради пандемијата.

Па ме интересира, какви се буџетите за новогодишни поклони и забави во Македонија оваа година. Дали планирате да потрошите исто како и минатата година, помалце или повеќе?

Јас имам направено и кратко видео во врска со тоа како на многу начини празничниот шопинг ќе биде поразличен оваа година. Можете да го видите видеото преку овој линк: https://youtu.be/TJj5obA0HNw

Поздрав!
250 eura
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Да видиш какви разваљотки има у група :ljubove:
Обидете се да ја смирете Бјонс и да се врати на форумов, па ќе славиме заедно, оти да не :)
Боди, дај раскажи за тоа разваљотките во група што сте ги правеле:) да знаеме со Рон што изненаџење ќе не чека:несвест:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ако е ваква иста ситуацијата, многу малку.. мислам и да сакаш не неможеш многу да истрошиш.
Ако отворат граници према ЕУ, мноооооогy :vozbud:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
докај стопејс евра макс
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
најверојатно 2000-3000 за една скромна вечера со фамилијата. Поради короната претпоставувам нема да има прослави и ич не ми е криво. Предходните години се одеше по кафани/пабови и се трошеше повеќе (облека, карти, диско).
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Ние незнаеме кај ни е глава каде ни е газот, па баш за новата година ќе размислувам...нема гости, нема дружење, нема играње, нема на плоштад.....САМО ЗДРАВЈЕ НЕКА ИМА и една обична сарма...толку.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
А бре луѓе, далеку е нова година. Еве министерот очекува кај и да е мерките да почнат да даваат резултати, ке го прогласиме короната за умрено и ке славиме како што треба.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Ние незнаеме кај ни е глава каде ни е газот, па баш за новата година ќе размислувам...нема гости, нема дружење, нема играње, нема на плоштад.....САМО ЗДРАВЈЕ НЕКА ИМА и една обична сарма...толку.
Иди кај @mr wednesday он ке ти го најде газот.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Славење дома со семејството.Ќе потрошиме 2000-2500 денари.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Кој е хајпот за трошење не ми е јасно? Тој што има ќе троши вака или така, не му треба причина или време.

Оф топик: Само ја имав проблем со англискиот од мисс МБА фром Мичиген?

1605714678275.png
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
se nadevam deka ke imam odmor poso nova godina ovoj pat se pagja pred vikend, shto bi doslo eden ubav golem spoen odmor. Kako i sekoja godina, i ovaa ke se potrudam da ja proslavam najfenomenalno shto mozam. sekoja nova godina poslednive godini me kostala preku 200 evra taka da ke gledam i ovaa tuka nekade, osven ako ne se napravi nekoj trip do turcija, mada eftini se letovite. ednas se zivee, treba da se iskoristi sekoj mozen moment.

ne znam od koga stana popularno da bides zombi kako ovie nad mene, so isklucok na @Anco poradi finansii, se drugo stana emotionless zombies, barem na net taka se pretstavuvaat. ili nemaat voda vo ocite a im preci da priznaat, ili ne go razbiram ponasanjeto. Nova godina ne bila bitna, praznici ne bile bitni, leten odmor ne bil biten, 8mi mart ne bil biten, koncerti ne bile bitni. nisto ne im e vredno ni im e bitno, pa ojte frlete so nekoja tarasa od treti pa nagore i ebete si majkata. Roboti.
Јаки мадиња дека ќе си потрошел 200 евра и дојде овде да им какаш на тие што немале вода во очите а не признавале. Кажи си ти колку трошиш чим мора да се пофалиш, што ги рчкаш тие што немаат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom