Колку планирате да потрошите за нова година?

Член од
9 ноември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
25
Здраво на сите,
Пред една недела прочитав дека на светско ниво луѓето планираат да потрошат исто пари оваа година за нова година и божичните празници како и минатата година. Ова малку ме зачуди бидејќи сите се во финансиска криза оваа година поради пандемијата.

Па ме интересира, какви се буџетите за новогодишни поклони и забави во Македонија оваа година. Дали планирате да потрошите исто како и минатата година, помалце или повеќе?

Јас имам направено и кратко видео во врска со тоа како на многу начини празничниот шопинг ќе биде поразличен оваа година. Можете да го видите видеото преку овој линк: https://youtu.be/TJj5obA0HNw

Поздрав!
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Шо к*р е нова година, во моиве 26 години уште не ми стана јасно а е искомерцијализирано до таму и назад. Славиме уште еден "круг" околу Сонцево?? Like wtf is the problem with people?
Иначе исто колку лани 0.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378
se nadevam deka ke imam odmor poso nova godina ovoj pat se pagja pred vikend, shto bi doslo eden ubav golem spoen odmor. Kako i sekoja godina, i ovaa ke se potrudam da ja proslavam najfenomenalno shto mozam. sekoja nova godina poslednive godini me kostala preku 200 evra taka da ke gledam i ovaa tuka nekade, osven ako ne se napravi nekoj trip do turcija, mada eftini se letovite. ednas se zivee, treba da se iskoristi sekoj mozen moment.

ne znam od koga stana popularno da bides zombi kako ovie nad mene, so isklucok na @Anco poradi finansii, se drugo stana emotionless zombies, barem na net taka se pretstavuvaat. ili nemaat voda vo ocite a im preci da priznaat, ili ne go razbiram ponasanjeto. Nova godina ne bila bitna, praznici ne bile bitni, leten odmor ne bil biten, 8mi mart ne bil biten, koncerti ne bile bitni. nisto ne im e vredno ni im e bitno, pa ojte frlete so nekoja tarasa od treti pa nagore i ebete si majkata. Roboti.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
исто како лани 80gb хехе не озб зависи од моментот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
ne znam od koga stana popularno da bides zombi kako ovie nad mene, so isklucok na @Anco poradi finansii, se drugo stana emotionless zombies, barem na net taka se pretstavuvaat. ili nemaat voda vo ocite a im preci da priznaat, ili ne go razbiram ponasanjeto. Nova godina ne bila bitna, praznici ne bile bitni, leten odmor ne bil biten, 8mi mart ne bil biten, koncerti ne bile bitni. nisto ne im e vredno ni im e bitno, pa ojte frlete so nekoja tarasa od treti pa nagore i ebete si majkata. Roboti.
Јаs probav brad, ama neodi. Izgleda mnogi nisko sum go ljetal.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom