Колку планирате да потрошите за нова година?

Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Ако, ситете се вие што "имате" на тие што немаат, вечни ќе сте заедно со парите... Буквално не е ни важно како ќе го проживеете животов кој еднаш се живее, кога ќе умреме сите никој нема да може да рече "Ех, си го изнаживеав животот", туку исти курац ти е.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Ако, ситете се вие што "имате" на тие што немаат, вечни ќе сте заедно со парите... Буквално не е ни важно како ќе го проживеете животов кој еднаш се живее, кога ќе умреме сите никој нема да може да рече "Ех, си го изнаживеав животот", туку исти курац ти е.
Како може да не е битно како си го изживеал животот кој ти е само еден?
Дал си ти нормален/на?

Све е отидено у пм...

пс.Не е битно само да имаш,многу е побитно да имаш со кого да споделиш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас една елка неам дома, ја фрлив лани старата и не планирам да купувам нова. Дотолку им ставам рецка на празниците, али знам дека бар светилки иам, тие ќе ми праат атмосфера.

Пари или без пари, ако чекате празници или посебни дати да си поминете убаво, да уживате, да си купите нешто себеси или на близок, тешко вас.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134
Јас една елка неам дома, ја фрлив лани старата и не планирам да купувам нова. Дотолку им ставам рецка на празниците, али знам дека бар светилки иам, тие ќе ми праат атмосфера.

Пари или без пари, ако чекате празници или посебни дати да си поминете убаво, да уживате, да си купите нешто себеси или на близок, тешко вас.
Ке ти подарам ја елка, како без елка да славиш нова година. Па уште и да не ја славиш без шампањ, лигњи, бифтек и кавијар? Ајде ти се молам ке отворат донации за нас сиротите, не е фер вака.
 
C

CoolIris

Гостин
Планирам да потрошам доволно за да имам цела недела руска салата и кифлички.

Веројатно нема да славам. Многу веројатно дека ќе си вечерам и во 23ч ќе се комирам, па да можам утредента да го следам "Виенскиот новогодишен концерт".
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Добро е, не сум јас единствен шо кога ќе се спомне нова година ми се гледа руска салата пред очи.

Ќе се потрошам на мајонез, тоа е сигурно ...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ако сме у карантин ќе си гледам филмчиња и ќе си боцкам пуканки и пиво :love:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Домашна, бела. Тро поќе разијан фрљено за да ги прикриет маните. Морат да е 55-60 степени, за да мојш да си брачка, да кажиш колку си пиел, а то глата и черевата немојш една недеља да ги собериш. На секоја тура, се чукаш и си викате "Ајде, за убо да е", "За убо да е"...
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ke potrosam 1000 ilada evra ne sum kako vas siromaf
Веројатно додека ова си го пишувал во џебот ти тропале 50-тина ден. :)
Автоматски споено мислење:

Не планирам ни денар да потрошам! Нова година едноставно веќе нема смисол
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Sarma, ruska, kiflicki, ogrevno drvo, alkoholi (islay scotch, vino i dr gluposti) i benzin za do mavrovo...znaci okolu 50eur
 

Kajgana Shop

На врв Bottom