Колку планирате да потрошите за нова година?

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Зошто за сето ова да чекаш нова година. :D Само аматери и деца се пијанат за нова година, на останати не им треба повод...
Мама и тато не се со нив па им е шанса да се начукаат и да повраќаат.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
На крај ке земеш некое вино со струганици на дно, ке купиш најевтина салама и ако мајка ти ти направила, ке земеш и руска салата. Ке пуштиш во позадина турбо фолк микс од јутјуб, а на ТВ ке гледаш мрсни певаљки, ама таму ке угасиш тонот, пошто ако ги слушаш нив уште до толку ке те дотепа атмосферата. Негде околу 1:30 ке почне Дотако сам дно живота и ке се сетиш на сите пропуштени прилики, а посебно на Марјана од трета година, осми клас и ке мислиш каква прилика сум пропуштил, а она земала за маж некој ултрамегагигатера богат. Ке пробаш да ја скршиш флашата од глава така пијан и ке сакаш со стаклото да исечеш вени, арно ама ке се сетиш дека ке мора да одиш на ургентно да те шијат или не дај Боже твоите во црно да ги завиеш, па отвараш друга флаша од тоа струганиците и ја пиеш побрзо. Сабајле се будиш, не знаеш дали си на планетата Земја или на планетата Марс, битно си дочекал уште една, нова година!
Мрсни певаљки него како, боље да љуља него да жуља.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Зошто за сето ова да чекаш нова година. :D Само аматери и деца се пијанат за нова година, на останати не им треба повод...
Mozhe i ne chekam druzhe, temava e za nova godina so guess what.. zatoa sum pishal za nova godina.
Автоматски споено мислење:

Мама и тато не се со нив па им е шанса да се начукаат и да повраќаат.
Zaedno se nachukueme i povrakjame so stariot uzivaj refko
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Mozhe i ne chekam druzhe, temava e za nova godina so guess what.. zatoa sum pishal za nova godina.
Автоматски споено мислење:


Zaedno se nachukueme i povrakjame so stariot uzivaj refko
Наздравје повраќање. :) Ако тоа ви е мерак.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.124
Мрсни певаљки него како, боље да љуља него да жуља.
Па добро, ама по се изгледа дома ке се седи...а и најбезбедно е така. За певаљки има време да се пипаат со мрсни прсти. :D
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Пошто последните години обично патував некаде надвор од државата, а оваа година нема да може а и не е пожелно, има две опции. А и двете се секако ефтини. Едната е да се збереме мало друштво кај некој дома. Тоа ти е најмногу 500 денари по човек. Другата е да си славам дома. А дома секако има што да се јаде, не мора тоа да биде купено специјално за Нова година. За специјалната прилика можам да си купам шише коњак и голема Милка. И после 12 дел од музичкиот репертоар обавезно ќе биде „Тешка времена, пријатељу мој“.
Ми даде добра идеја со милкава и коњаков.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Zavisi od okolnosti, ako daat plata moze taka malce da se opustam so nesto poluksuzno, ali ovaa godina strogo samo alkohol ke pijam uz apetisani, i ova malo remek delo od saat i sitno, ke odi na repeat dodeka me drzat noze i dusa:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom