Колку долго користите еден телефон?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Додека не купам нов. :):)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
mobilen telefon imam veke 6 ta godina a za tie 6 godini smeniv vkupno 4 telefoni ili so ke izleze deka na sekoi 18 meseci go menuvam telefonot, a ovoj sto sega go koristam ke bide zamenet na leto...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.443
Поени од реакции
7.829
Првиот телефон што го користев беше полураспаднат, па за 2 месеца купив нов и сеуште го користам од август 2004 што би било повеке од година и пол.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Едниот телефон што го користам е стар скоро 2 години, а другиот 5 месеци. Но сега сум задоволна од двата телефони и не планирам во брзо време да ги менувам, евентуално ако рикне и ако нема можност за поправка тогаш ке сменам телефон.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па...дури не се расипе односно околу 6 до 10 месеци месеци.
 
Член од
11 март 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
imav simens MC60 mi se pojavuvase crna linia i mi se isklucuvase i na kraj go zameniv za soni erikson T610
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Користам телефон додека не се заебе нешто, а да не се поправа :)
Од 2001 до сеа ми се има еден расипано, еден изгубив и еден ми украдоа. Значи овој ми е четврти по ред во период од 5 години. Мењам телефон само доколку тоа е неизбежно :icon_lol:
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Dedeka ne se rasipe :) Ako ne moze da se popravi :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
До пред да му истече гаранцијата...:icon_lol:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Па го чувам телефонот додека не зе заебе нешто, или во меѓувреме ако сум при пари си купувам друг. Немам сменето многу (4) .
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
kLiNkA напиша:
Epa zavisi... ali otprilika 1-2 (maksimum 3godini)... zaso prvin mi go ukradoa, posle edniot go ispokrsiv... a sea ovoj sto go imam gledam da go skrsam za nov da mi kupat (ali nekako epten jak e pa me zeza...ne se krsi:))
popravka... go 4uvam dur ne mu rasipam nesto:pos:... ovoj posledniot izdrza skoro edna godina:je:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Stariot telefon go koristev recisi 3 god i mi go ukradoja. Sea ne mislam da go menvam ovaj telefon podolgo vreme.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Ја го иам овој од коа ми го купија:)ќе го користам уште малку зашто татко ми сака да ми купи нов со камера а сеа иам само у боја
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Nekoja manija si imam za telefoni i gi menuvam na 6 meseci..kejfovi mi pravat..ali ovoj pat ke skoknam..ke go koristam ovoj godina dena:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom