Колку долго користите еден телефон?

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
дали телефоните мобилни со камера се расипуваат брзо?..некој викаат дека многу брзо..што мислите вие?:locked:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не ги слушај татко ти и мајка ти, те лажат колку да не ти купат! :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
јас нејќам телефон со камера, не ми треба. Сите телефони се расипуваат подеднакво прзо, само што тие што имаат камера имаат уште еден дел што се расипува....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Муабетов...дали луѓето со плави очи побрзо оќоравуваат...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
јас имам 11 телефони дома, па никому ништо!

Мистик, луѓето со плави очи оќоравуваат побрзо бидејки ирисот им впива помалку сончеви зраци или така нешто..не се сеќавам како беше
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
eheh зависи Како го третираш телефонот ако играш кошарка со него и го трескаш од земја нема да држи многу А доколку го чуваш ке го задржиш подолго
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
мене ниеден ми се нема расипано, едино на постарите што ги имам батериите не им држат долго.

А колку долго користите еден мобилен?
Еден мобилен најдолго го имам користено година ипол, па како ќе се расипе. А камерата ретко ја користам, а и неколку пати ми се има случено да го притиснам моб. во џеб и се слуша звукот на фотографирање. Две три фотки имам од внатрешната страна на џебот.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
колку долго користиме еден мобилен?

Јас ги чувам сите, купувам ефтини телефони, ама купувам често. Не ги пазам многу многу. Ги фрлам, шутирам, ми паѓаат, ми се истура вода врз нив па не си дозволувам луксуз на скап телефон. Купувам телефон во просек на 6 месеца.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Dimitarc напиша:
Мистик, луѓето со плави очи оќоравуваат побрзо бидејки ирисот им впива помалку сончеви зраци или така нешто..не се сеќавам како беше
Ех :)).

Инаку незнам шо ќе ви е телефон со камера коа можете да си купите еден ефтин телефон и една просечен фото апарат. Ем ќе сликате 1000 пати поквалитетни слики, ем ќе си имате телефон за муабет праење.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
vardarce напиша:
Ех :)).

Инаку незнам шо ќе ви е телефон со камера коа можете да си купите еден ефтин телефон и една просечен фото апарат. Ем ќе сликате 1000 пати поквалитетни слики, ем ќе си имате телефон за муабет праење.

i jas sum za istata solucija...
da odgvoram btw na prashanjeto...se zavisi od toa kako go cuvash i kako go koristish telefonot nema vrska kamerata btw...inaku se rasipuvaat poveke telefonite na preklop od onie drugite za toa sum 100% sugurna...:icon_lol:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
a za toa dali pobrzo se rasipuva ako e mobilniot so kamera... mislam deka nema vrska :) mene mi se nema zaebano od koga go kupiv
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Ја преименувам темава во „Колку долго користите еден мобилен” затоа што претходниот наслов беше „не паметен”.

Инаку, телефонот го користам додека не ми се заебе во било која смисла (квар, скршеници...) или се' додека не дојдам до пари за да купам нов. А тоа ретко се случува, па затоа кај мене телефоните остануваат подолго време.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Инаку, телефонот го користам додека не ми се заебе во било која смисла (квар, скршеници...) или се' додека не дојдам до пари за да купам нов. А тоа ретко се случува, па затоа кај мене телефоните остануваат подолго време.
Same here
 

Kajgana Shop

На врв Bottom