Колку долго користите еден телефон?

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
MarthaGraham напиша:
Мобилен ми е толку небитна работа, го глеам исклучиво како практична ствар за јавување и праќање пораки и толку, ништо друго не ме интересира ни камери ни ммс ни не знам шо. Телефонот што го иам го користам веќе 3 години и сеа пред некој ден ми се заеба така да ќе морам да го мењам, али дефинитивно ќе земам нешто ефтино и практично.
Bravo za ova:cuc::cuc::cuc:
I jas bi igral taka
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ne moze da ti bide nebitna rabota nesto so sto se sluzis skoro vo sekoj period od denot.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ne vo taa smisla nebiten del.
Vo smisla ne mora da ima ekran vo boja,da ima IR,BT da ima kamera,da pee MP3 i takvi raboti.Telefonot e naprava koja treba tebe da ti sluziza dve osnovni raboti-razgovor i poraka.Ova se drugo sto stavaat vo telefonite e radi publicitet i pari
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Jas na primer ne nosam zlatni lancinja ama zatoa sakam ubav mobilen:)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Abe i jas sakam ubav mobilen ama pa nekako ne mi se davaat povekje od 8 iljadi za mobilen-sepak najbitna e baterijata da drzi dolgo,a drugite se sporedni raboti
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Ja samsongov d500 gi imam vekje 9 meseci i povekje ama eptem mnogu povekje mi sfirat mp3kite nego so zboram na nego. A kamerata e zaboravena od boga, prvite nekolku nedeli onaka au kamera au au i posle vekje ne ja uklucuvas:raz:
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Jas mobilnite ne gi cuvam mnogu, pa zatoa mi se rasipuvaat. Toa deka tie so kamera poveke se rasipuvaat ama bas nema nikakva vrska. Inaku jas imam telefon so kamera i mi trae veke 1 i pol godina.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
баксуз сум за телефони бе! прво ми го украдоа (и тоа цигани од рака) а после па го изгубив . Без такви несреќи (да ги наречам) година ипол- две.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Epa zavisi... ali otprilika 1-2 (maksimum 3godini)... zaso prvin mi go ukradoa, posle edniot go ispokrsiv... a sea ovoj sto go imam gledam da go skrsam za nov da mi kupat (ali nekako epten jak e pa me zeza...ne se krsi:))
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
huj
telefonot mi e so kamera ali mnogu pati go zaebav radi fletot pa i kamerata se zaeba a go kupiv pred 6 meseci...samsung e
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Јас мислам дека телефоните со камера не се расипуваат побрзо како телефони. А ако ти се заебе камерата тоа е друго.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еден мобилен телефон го користам додека не ми се расипе или не ми го украдат.
Едниот ми го украдоа па морав нов да купувам.
И овој мобилен што го имам сега нешто забушава во последно време, да присоберам некој денар ќе зеам нов. :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Имам ја еден што го користам од декември 2003.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom