Колку долго користите еден телефон?

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Епа првиот мобилен ми го даде татко ми(сони ј70) одкога си купи нов и го користев една ипол година
Следуваше...хах,епа следуеше сименс ст60,мислам да го користев едно 8-9 месеци додека не ми падна во вода и цело време кога ќе го уклучев,по една минута сам се исклучуеше...го носев да го попраат ми кажаа дека бил оштетен некој си дел кој бил скап и подобро би ми било да си купам нов мобилен
Потоа се откажав од тој и си купив Сименс М65 ли како беше,ич не се сеќавам,имаше 10 мегабајти меморија,полифони мелодии...и онака само 6 месеци го имав кога полудеав по к700,и си го купив и за едно 2 месеца ми здосади ама шо да праев,не ми се трошеа моите зачувани пари...после 6 месеци од купувањето мобилниот си го заборавувам во панталоните кои ги заборавив во соблекувалната по физичко(дека нели се пресоблечев на физичко во тренерки и некако не ми текнува да имав и други панталони) и следниот пат кога дојдов нормално да го немаше мобилниот,космофон ич не се замараат,а на полицијата к*р ги болеше,и следниот мобилен е сони ериксон w850 кој го користам од...епа ноември мислам да беше...така да...од 6-12 месеци користам еден мобилен
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Што дека имам телефон со камера, ја имам употребено само 10-тина пати, па и не ми користи многу, а сите се расипуваат брзо, па дури и расипан телефон ќе купиш
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Aleee напиша:
Што дека имам телефон со камера, ја имам употребено само 10-тина пати, па и не ми користи многу, а сите се расипуваат брзо, па дури и расипан телефон ќе купиш
a da ti kupat tvoite N93 ili N95 nokia 10 pati ke ja upotrebish kamerata???
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
првиот мобилен што го имав nokia 3510i најдолго го користеф 11 месеци тенефонот беше топ ама ми го украдоа,:( од тогаш сменив уште 2, SIMENS A60 ми се расипа и motorola Е365 и тој ми го украдоа, :( а сега веќе 8 месеци користам nokia 3650
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што знам зависи... Го користам телефонот додека не ми се расипе или пак едноставно мислам дека треба да го сменам. Ретко ги менувам телефоните.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не многу долго.
Обично или го губам, или ми го крадат, или го менувам со нов.
Додуша последниов (што ми е најсиндикалски од сите претходни :pos:) најдолго ми трае, веќе 6-7 месеца има. :)
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
додека не се расипе,го користам,до максимуН,последен момент... :) овој ми е некадееее 6-7 телефон,али ги менував со татко ми,скоро сите беа половни.
првиот мој сопствен телефон,сименс беше,траеше една година,ми падна едно 5 пати иста вечер,го полијав со пиво,и на крај после 2 дена падна од креветот на брат ми кој е многу висок,и умре на место
после макнев на сила една моторола,оние со сина диода,сите марки сум ги заборавила од шо не ме интересира веќе...
а сега имам Самсунг е330н,стар 2 години,половно земен,го користам веќе 6 месеци,за претходната состојба прашајте го Спајдер,а иначе на изглед е како да излегол од втората светска војна...
би го прашала Некрофилија колку чини маска да се смени,и батерија нова,дека му е слаба,за маската тука ми рекоа 4000

+ сум имала нокиа 3310,сони ериксон т48 или како беше тоа...после нокиа 1100,ериксон од оние првите....и таке :toe:
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
ja obicno menuvam na 5-6 meseci ama ovoj sega so go imam go imam 9-10 meseci
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
На 2-3 години што ке ми е на 5 месеци нов жити бога:kesa:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Секоја година нов. Ама баш на 12 месеци точно до секунда :D
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
леле... а колку до сега си сменила?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
секои 2-3 години земам нов
 
S

Sasha

Гостин
Prviot mob.(erikson)go koristev 1god.nemase kamera,a mi se rasipa pred da mi istece garancijata,vtoriot(samsung)bez kamera go koristam veke 4god.i nitu ednas ne bil na popravki,i tretiot(motorola)na poklon go dobiv so kamera e go koristam veke 7meseci
i mi crkna pred nekoj den,pa morav da go smenam,i sea imam Nokia,pa ke vidime!
He,so ova mobilnive,stvarno nemam sreka,i nokiava morav da ja smenam,sea imam samsung d520!A,ovoj od pred dva dena go smeniv so samsung e760!Posle ovoj imav SE-K750,i sega konecno Nokia7610!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па на една година менувам телефон, ми досадува и ако соберам пари:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom