Колку долго користите еден телефон?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.110
jas docna i pocnav so mobilni da se zanimavam no ngage ot veke go imam edna godina i nekako mi se odmili
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
jas... pa zavisi... ako gledame prosecno kolku koristam eden mobilen telefon bi ispadnalo skoro 15 casa. Maksimum mi bilo 2 meseci i min pola saat.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па последмов телефон го користам 2 години, од прилика толку ги користам 2 до 3 години ако ми се погоди телефонот.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Претходните сите ги користев една година. Не за друго него по една година обавезно ќе се расипеа или ќе исм се случеше нешто. Ама затоа последниов (сега да не го урочам) го користам 2 години. Супер ме служи, и многу си го сакам. А и морам да го пазам, моите ми рекоа толку е, ова ми е последен. Ако сакам - со мои пари:pos:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
на почеток заедно со мајка ми,во просек по една година,последниот ќе истраеше повеќе да го чував и јас малце повеќе,а сега имам половен,стар две години,и единствена маана му е слабата батерија,што се лечи мнооогу лесно! :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Колку оди, толку, кога нема веќе да оди - нов!
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
Додека не цркне, али и ако е фаличен малку се менува :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
На една година, понекогаш и на подолго :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ti bre... se na edna godina samo gi koristite telefonite... a partnerite na kolku vreme gi menjate??? hahahaa
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
Jas koristev Nokia 3310 od mart 2003 do juli 2005 i od togas do sega koristam Motorola E398. Nokiata nemase kamera i bese izdrzliva vo smisla na fizicki ostetuvanja no baterijata na 99% korisnicite posle 1 godina pocnuva da im slabee. Inace Motorolata vo smisla na softver nema greski no hardver-da, posle 1 godina pocnuva da se lupi, odlepuva, kopcinjata bledneat.
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
pa zavisi... porano, koa bev poamla, kako sto gi menjase tatko mi i ja gi menjav..znaci na 6 meseci..i posle mi kupija asalen mob i za pola godina go zigubiv:) pa eden mesec bev na glup mob, pa mi kupija nov i za pola god si kupiv extra mob!!! ke go koristam mislam use godina najmalku:)
 
Член од
16 јули 2005
Мислења
19
Поени од реакции
3
пред да го земам овој сега, моторола пебл, ги мењав може на 6-7 месеци. овој ми легна ептен, го имам нешто поише од година и ни ми се лупи нешто ни батеријата ме зеза. сеа за сеа ми е закон (пу пу пу кокошки да го серат)
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Зависи што мобилен и кој колку време сум го користел. Најчесто година, некогаш помалку а некогаш и повеќе време. Во тек сум со настаните од мобилниот свет сега омилен телефон ми е Нокиа Н93и но добар е и овој што го имам сега па планирам да не менувам телефон подолго време, а ако ве интересира овој мобилен што сега го користам има некаде 1 година и 2 месеци од кога го купив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom