Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јас сакам две деца..ама уште рано е за тоа....:nesvest: , ги обожавам децата, во зграда кај мене сум им омилен батко..сите ме сакаат...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
ако имам средства за издржување, дефинитивно 3 или повеќе...сакам синови!а, може и една ќерка.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Јас сакам да имам 8 деца, два пара близнаци (малку тешко ама ајде...). Сакам едно BIG HAPPY FAMILY :back:(ова сме јас и маж ми) и децата-:pipi:Андреа :wub:Ева :pipi:Леа и:wub:Габриела, и машките :pehar:Давид :music3:Ангел :eek:jea:Лео и :smir: Габриел...
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Сакам 3 дечиња!!
Две машки - Михаил и Грегори и едно девојче - Ања:vozbud:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Јас сакам да имам 2:helou:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Јас 3 деца сакам да имам две машки едно женско(за да му помага на мајка му на за друго)to e to
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јас сакам да имам 8 деца, два пара близнаци (малку тешко ама ајде...), кои ке се викаат Лео и Леа, Габриел и Габриела, а другите (вака по ред)- Андреа, Давид, Ангел и Ева... Сакам едно BIG HAPPY FAMILY :back:(ова сме јас и маж ми) и децата-:pipi:Андреа :wub:Ева :pipi:Леа и:wub:Габриела, и машките :pehar:Давид :music3:Ангел :eek:jea:Лео и :smir: Габриел...
Што зборуваш 8 деца...Добро де ама близнаци...комшивка ми има близначиња, абе тоа жената косите си ги кине од нив....:vozbud:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Јас сакам 2, близначиња, машко и женско. Ќе се викаат Лука и Андреа. Ако сака маж ми, се разбира. Ама тоа ваљда за некои 10 години, оти уште неам некој озбилен дечко, а не пак маж :)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
сакам две деца-близначиња а дали биле две машки или две женски или можеби мушко и женско а за имиња ќе размислиме само здрави и живи да се
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Сакам 3 деца. Две близначиња(машки) и едно девојче. Машки имиња:Филип, Ерик, а женски Лана, Алана, Илиана, Сара, и ако срединатакајшто живеам одговара Haley-моето омилено женско име
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Sakam 4 deca.. Prvoto da e masko.. Vtoroto zensko.. Drugite dve bliznacinja maleckiiiiii musko i zenskooooooo E taka :D
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Јас сакам да имам повеке деца а би ги крстил:
Нортон
каспер
аваст
панда и т н :)
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Јас сакам да имам 2 деца, едно, машко а другото женско
А имиња....Кристијан и Анастасија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom