Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142

barbie

бебушка
Член од
16 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
1
KOGA KE SE OMAZITE/ZENITE KOLKU DECA BI SAKALE DA IMATE I KAKO BI SE VIKALE?
BARBIE
 

barbie

бебушка
Член од
16 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
1
praenje deca!

ja bi napravila tri deca za da mi bide puna kukata,tie sto se petorocleno semejstvo se mnogu srekni!i bi se vikale,zenski:mia,lea i dora.a maski:luka,stefan,andrej!! :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
пошто сум многу близок со братучед ми Синиша, цел живот сме најдобри другари, сум си ветил на себе дека ако имам син ке го крстам по него

би сакал да имам само синови
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
barbie некако насловот на topic-ов е смешен, да не сакаш рецепт да ти кажам за праење деца? Три кила брашно, 5 јајца, 1 квасец..... :pos: Шала!

АЈ да се вратам на темава. Деца па би сакал 1-2 деца за 3 деца кој ќе ги глеа „маме им јебем“ :pos: А како ќе ги крстам... хм... Сотир, Зафир и Крешо, а ако се женски Крстана, Мирка и Менка :pos: :pos: се зезам би ги крстил: женски: Анита, Маја, Јулија(на), Марина итн итн... иам цело книгиче со имиња, а за машки ако се: Ромео, Томи... абе не ми текнува шо се замарам има време коа ќе крштевам деца, и како ќе ги крстам иам цела книгичка со имиња и толкување на името од кај дошло итн итн. :pos: :pos:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Колку дошле - добродошле!!!!

Инаку, барем две. 50% од планот ми е исполнет :) :) :)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Мојот сон е исполнет.Одсекогаш си посакував да имам трички,да ми се здрави и живи и си ги имам :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас сакам да имам три!
И тоа прво едно машко а после него две близначки:)))))
Тоа ми е сооооон!! :oops:

Патем, барби, насловов на топиков некако.. :?
Ако ми дозволиш ќе го сменам. Интересна тема ама насловот не чини :(
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Ах заборавив да им ги кажам имињата

Анастасија ми е најстарата,
Александар(македонски)ми е синот
Антонија ми е најмалата
сите на „А„ :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Наташа напиша:
Ах заборавив да им ги кажам имињата

Анастасија ми е најстарата,
Александар(македонски)ми е синот
Антонија ми е најмалата
сите на „А„ :pos:
3 А.

Големи да растат.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Убајни:)) здрави и живи нека ти се Наташа..
ах и јас ќе забораев:))
Машкото (ако го имам, а МОРАМ да го имам) сигурно ќе се вика Никола.. а девојчињата (кои исто така МОРАМ да ги имам) ќе се викаат.. едната ваљда Драгана.. а за другата таткото ќе одлучи :P :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
sakam 2 masko i zensko...iminja zenski:Ema,Stephanie,Monika etc etc...maski:Deryck(Derik) (go obozavam imevooo),Marko,Angel,Filip etc etc..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Goddess of Chaos напиша:
Deryck(Derik) (go obozavam imevooo)
Замисли син ти да се вика Дерик... ништо смешно доколку го родиш во САД или Британија, ама во Македонија... тогаш би се дружел со Елвис, Ранду и Џими! :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Мистичен напиша:
Goddess of Chaos напиша:
Deryck(Derik) (go obozavam imevooo)
Замисли син ти да се вика Дерик... ништо смешно доколку го родиш во САД или Британија, ама во Македонија... тогаш би се дружел со Елвис, Ранду и Џими! :)
a koj rece deka ke go rodam vo Makedonija.Toa ime e vo igra dokolku ne ziveam tuka sto bas i se nadevam.Ako ziveam vo USA ili Great Britain,togas i Dylan e vo igra...

Мистичен напиша:
Goddess of Chaos напиша:
Deryck(Derik) (go obozavam imevooo)
Замисли син ти да се вика Дерик... ништо смешно доколку го родиш во САД или Британија, ама во Македонија... тогаш би се дружел со Елвис, Ранду и Џими! :)
:pos: :pos: :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Затоа дадов две опции во моето размислување. Малку и се пошегував, се извинувам доколку те навредив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom