Колку ги обожавате децата?

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Premnoguuuuuuuu epten sakam deca osobeno koga se na vozrast do kaj 6ta godina togas mi se najslatkiiii :):)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Dodeka da se rodi moeto dete mislev deka ke go imam najgolemoto trpenie za nego na svetot ,no koga toa dojde na svet ne mislam taka ednostavno si go sakam najmnogu no tesko e i pregolemi se obvrskite sami da se grizime za nasite deca .Koga sme bremeni i go cekame deteto mislime samo na ubavite raboti so niv, na prosetkite ,na raduvanjata ,a nikogas ama bas nikogas ne pomisluvame na toa deka treba na pocetokot po celi veceri da ne spieme i deka ke place non-stop i nema da znaeme sto da mu pravime i deka ke treba po milion pati da objasnuvame edno nesto i na kraj toa ke ti kaze aaaa ,stooo?I taka ljubov prmnogu ,no trpenie premalku izgleda .Deteskar otstrana e sekoj ,no koga se raboti za sopstveno dete pose izgleda nikoj.
 
F

filmadzijka

Гостин
Еве воООООООООООООООООООолку!

Шегата на страна.
Една другарка го обожаваше Ѓорѓе Балашевиќ, друга Претседателот. Денес и не помислуваат на „бившите“ предмети на обожавање.

Децата не треба да се обожаваат.
Што е тоа? Да паднеш на колена кога ќе ги видиш?

Не.
Децата треба да се сакаат, да се негуваат, да се помагаат, да се почитуваат, да се воспитуваат, да се подучуваат, да се храбрат, да се поттикнуваат, да им се простува но и да им се каже што се очекува од нив. Треба да им се пружи љубов, искреност, сигурност и постојаност.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Зарем има нешто поубаво на светов од мали дечиња?
Дефинитивно не:pipi:Обожавам деца:pipi:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Не ми сметаат се додека не се мои :)
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
мноооооооооооооооооооооооогу сакам деца ептен многу, ги обожавам:vozbud:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Има една изрека кај старите вели вака додека се мали се толку слатки шо ти иде да ги изедеш, а кога ке пораснат а и проблемите со нив се поголеми ти е мака шо не си ги изедел.Се разбира ова да не се свати буквално.Децата се богатство во животот,нема ништо поубаво да се гледаш себеси во минијатурно издање.Јас имам три деца и се со голена разлика во годините,и секое е посебно за себе а сепак се слични мегу себе.Додека првото се осамостали дојде второто и тоа додека пркна ете го и третото.А е мн интересно кога секое според возрасте ќе почне да изискува нешто да му се купи,па од парфимерија( за големата ),се влегува во продавница за играчки,па во продавница за компјутери за средната, а потоа во двд-тека за рибата немо.Дома е како парламент секоја партија се бори за своите барања и права и се на некое нешто му фали.Е тука е и убавината и радоста да ги гледаш како сами се трудат шо повеќе да одкачат од домашниот буџет.Деца ,да се здрави и живи тоа е најбитно
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
86
Поени од реакции
4
Decata se ispolnenie na coveckiot zivot. Zalosno e shto sme vo siromashna zemja, pa dozivuvanjata od rastenjeto se odigruva vo gradinki, pred ocite na drugi lica. Koga bi mozela da go vratam vreme, barem do tri godini ne bi rabotela, bi si gi cuvala jas. Koga ke vidam so kakva ljubov im pritrcuvaat na tetkicite koi gi rastea 8-10 casa, a jas gi zimav doma i po 3-4 casa samo gi uspivav srce me boli. Cesto se prashuvam, ako 8-10 casa bea so tetkicite vo gradinka, a so mene ostanatite 3-4 casa koja e pogolemata majka-jas ili tie tetkici?
 
R

reactive89

Гостин
Незнам... али јас во моето друштво сум познат по тоа што сакам премногу деца... секогаш кај и да се појавам... дал го знам детето или прв пат се сретнуваме, секогаш си правиме муабет... понекогаш така лесно ќе се заиграм со него што дури и ќе поплаче детено кога мајка му ќе рече ајде дома... хахаха... многу, премногу сакам деца... тие се радоста во целиот живот што може највеќе да те израдуваат, тие се благослов на една љубов, на една врска, тие се благослов на едно крунисување... тие се така мили, слатки, детинести... без никакви лоши мисли... без никакви злоби... секогаш кога и да е знаат да те смират, насемат и развеселат... и дури си многу тажен со скршено срце или си премногу нервозен... тоа дете што ќе те изигра во тој момент ќе е тоа што ти требаше најмногу во целиот свет... веднаш се смируваш, се намилуваш и ти... и почнуваш да играш со нив...

Во друштвото ми викаат оти ќе сум премногу добар татко... али што знам... не верувам многу во тоа иако премногу ги обожавам децата...

Кога ќе пораснам, сакам да си имам едно 3-4 максимум дечиња :pipi:

п.с. едвај чекам да сум татко... хихихи... пелени мењавање :zlo: :vozbud: хахахахахаха
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
LELE, OBOZAVAMMMMMMMMMMMMMMMM DECA! MN SE SLATKI, ISKRENI, NEVINI, MALI... NEZNAM LUGE MN MN MN SAKAM DECAAAAAAAAAA!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
најзакон се малечки некои до 3 години, како внук ми кој е целиот хиперактивен и трча цело време по куќа
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Без деца дом не бива, мали, големи, машки, женски какви сакаат нека бидат, како Сонце на куќата се. :)
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Јас потполно се согласувам со Dark Angel и мислам дека одлично ми оди со забавувањето на тие мали беспомошни ангелчиња...
Многу сакам деца и не ги бирам по возраст или пол сите ми се слатки и интересни :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Супер се децата иако 99 посто стануваат кретени. Уствари и ние сме криви што стануваат кретени. Им оставаме шит свет и шит задачи и лошо ги учиме и не им покажуваме. Како и да е има фини деца што стануваат вистински луѓе но тие си сечат уши зашо дупеле курви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom