Колку време е потребно човек да се опорави после врска?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На овие години неколку минути. Се надевам како минува времето ќе се брои и во секунди.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Mислам бескрајно многу време.... Секоја врска остава трага која ја носиме до крајот на животот.
Тоа што некој ќе направи нова врска, не значи дека претходната врска или врски немаат влијание.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Како што рекоа и останатте се зависитоа колку врме сте поминале заедно , колку емоции имало у врската .. колку биле јаки чуствата.Само би додал зависи и од возраста,не е исто опораванјето ако раскинеш на 15,20 или 30 г мислам на возраста, има многу фактори но се зависи од нас колку сме силни да станеме и продолжиме напред;)
 
Член од
3 април 2012
Мислења
161
Поени од реакции
156
se e individualno i zavsis kolku navistina si bil zaljuben... nekad trebaat godini...nekad samo mesec ili nedeli.... ;) jas na primer pred skoro mesec raskinav ali ipak ne sum preboril use... :)
Ја брат веќе три месеци, и сеа тек малку попушта ова лудило. Ама пак не сум во топ форма да бркам некоја друга. А заедно бевме година ипол (две ако рачунаш неофицијален швалерај).
--- надополнето: 20 април 2012 во 20:13 ---
Да се опоравиш после врска значи да престанеш да љубиш. Значи, колку и да ти е потребно да одљубиш.
Е, тоа е тоа !
Е колку де? Сакам конкретно :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ја брат веќе три месеци, и сеа тек малку попушта ова лудило. Ама пак не сум во топ форма да бркам некоја друга. А заедно бевме година ипол (две ако рачунаш неофицијален швалерај).
--- надополнето: 20 април 2012 во 20:13 ---

Е, тоа е тоа !
Е колку де? Сакам конкретно :)
ti kazam pravo ne e do tolku klucno vremeto kolku si bil so nea.... :) bitno e kolku si ja sakal ...inace dobar si cim pocnalo da popusta....:) valjda koa ke najdeme nekoja druga toa use poveke ke izbledi...ali u edno neso sum siguren...sekogas ke ostane bar mal del od nas sto ke prodolzat use dolgo vreme da gi sakaat.... :) u mojov slucaj znam deka ne vredi da ja sakam...znam i da se smirime nema da ni odi ...znam deka pak ke ima dosta raspravii...ali da dojde moment da se smirime za zal bi prifatil...a toa bi bilo glupo od moja strana...ama toa...se nadevam ke najdeme nekoja durga pa toa ke pomogne da zalecime neso :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да не се просерувам со излитени клише муабети како индивидуално е тоа ќе кажам дека ми треба неколку месеци за да се вратам во нормала, некогаш и повеќе.

--- надополнето: 21 април 2012 во 09:16 ---
На овие години неколку минути. Се надевам како минува времето ќе се брои и во секунди.
Кај мене е обратен случај, како детиште влегуваш побрзо во врска и полесно преболуваш, како растиш бараш посериозни врски и потешко е за преболување.
Во никој случај не можам да разберам да преболува некој врска за неколку минути, освен ако не е секс за една вечер. Со кутре човек да биде два месеци заедно ако го изгуби му треба време да го преболи, не пак личност.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Не би знаел. Знам дека имав врска од пливање, а последното лето увидов дека бргу се заморувам. Можеби оти пушам цигари и не вежбам.
Исто, своевремено имав и врска од шах. Сега се' повеќе губам од тотални аматери. И, уште полошо, од штипјани. Неколку години не сум играл и сега врска немам.


Нималку, опериран сум од пост-ефекти. Ова за да не ме бришат и за да се жалам дека сум бил онтопик.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ја брат веќе три месеци, и сеа тек малку попушта ова лудило. Ама пак не сум во топ форма да бркам некоја друга. А заедно бевме година ипол (две ако рачунаш неофицијален швалерај).
--- надополнето: 20 април 2012 во 20:13 ---

Е, тоа е тоа !
Е колку де? Сакам конкретно :)
Најчесто (некој просек) трае од 3 до 6 месеци. Се над 6 месеци е претерано и треба да се побара стручна помош (психолог).

Иди на некој тренинг многу ќе ти забрза опоравување зашто треба и целиот хормонски систем да го доведеш во нормала.

Секако бркни друга ако имаш прилика и ти се свиѓа, со еден клин ќе избиеш друг клин ако имаш среќа ;).
 

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
dva meseci mi bea potrebni a za tie dva meseci bev dzoa manijak manijacev po fb ,imav vlazni sonista so nejze i red drugi raboti ama si dojde Ljeto i se pomina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom