Колку време ви е потребно ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Хмм, за нашколо ми се потребни 45 минути, од кои 35 минути го превртувам плакарон и треба минимум 2 пати да се преслечам од шо немам идеја шо да носам, а останатите пред огледало ги поминувам.
За вечер (ако вклучувам и туширање) ми е потребно саат и пол,ако не тогаш само еден саат.
Е, сега има и ситуации кога мора брзо потезно да се спремам и тоа трае максимум 20 минути :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Во зависност ама сепак не повеќе од 15 минути.
Зимам нешто од шкафот, го запеглувам ако треба пеглање, се облекувам на брзина, 5 мин пред огледало да се подсредам и тоа
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
За во школо одсабајле околу 15 минутки, од кои: 5 минути за расонување, веќе си имам смислено што ќе облечам така да за тоа ми требаат околу 2-3 минутки, другото време пред огледало :)
Навечер за излегување околу 1 час. Туширање, сушење коса = 30 минути. И 30 минути додека да најдам што да облечам и средување. хех :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
20 минути највеќе а некогаш и помалце...само патиките на мене и :salut:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
за 5 минутки....не мислам мн шо да облечам....нешто спортско патики и то
 

DiamondGirl95

!!!JuSt DaNcE!!! . . .x))
Член од
21 септември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
vise od 30 minuta kada idem u skolu ili tako negde

a za izlaske vise od sat vremena :D
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Во просек околу половина час. Иако понекогаш тоа спремање ми зависи од расположението. Ако сум супер рсположена, доволен ми е тој половина час за се и сум сосема задоволна со сопствениет изглед. Ама ако сум нервозна, тогаш ни два саати нема да ми се доволни, зашто тогаш мислам дека ништо не ми стои, дека немам што да облечам, дека косата ми е никаква...Пробувам триста ствари, фрлам низ соба и се мислам дали воопшто да излегувам.
Како и да е, во принцип немам многу церемонии за спремање. Бирам комбинација, ја облекувам, се шминкам(ако треба), местам коса и пат под нозе...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.471
Поени од реакции
68.817
5-10 минути од кои највеќе време идат за бричење, за облекување нер му ја мислам многу:pipi:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Доста ми се 5 минути, одма нема трте мрте се спремам и излагам.:back:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
За у школо ми се потребни 30 мин..од кои 20 се излежавам... А за искачање поише...Се бањам...пеглам коса..па што да се облече...Околу 2-2и пол саата..:toe:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Се повеќе и повеќе ми треба, јас стареам или шо е работата. :pos:
Кога како, зависи од расположење, али во поголемиот дел од случаите сум прилично спора и секогаш последна.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Саат сигурно, онака пополека на тенане, ама пошто никогаш не почнувам на време и увек брзам и скратувам некако до пола саат ама затоа увек каснам секаде :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom