Колку време ви е потребно ?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Па зависи за кај искачам. :wink:
Кога се работи за во школо.. потребни ми се 30 мин. Станувам.. дремам некои 10 мин. пред плакар разгледувам што да облечам.. се облакам.. тркам до wc .. и останатите мин. ги поминувам пред огледало.. шминкање.. правење на косата ... :icon_bigg:icon_bigg
А кога се раб. за вечерно искачањее.. е тогаш потребно ми е саат/саат ипол :icon_bigg Да се пицнам ко шо треба..
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
со туширање околу саат и пол, ама само за излагање
а за кежуал онака прошетка до продавница и сл. 15 мин.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
15 до 20 минути најмногу. облеката ми е однапред испланирана,и со шминкање сум готова за 10 минути.ме нервира тоа што се спремам пред време, па после треба да чекам додека излезам
 
К

Кики.

Гостин
Зависи за каде. Најбрзо можам да се спремам за 15 мин, а најмногу за 2 часа.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Зависи кај ќе се оди, но обично за 10-15 мин сум среден(без туширање и тие обврски...).
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Без бањање (бидејќи да ја измијам косата и да ја средам ми требаат околу 2 саати) се спремам околу 1 саат. И да е за на факултет, и да е за навечер. Значи тука спаѓа облекување, шминкање. Најмногу време секако ми одзема мислењето што да облечам, па и со накитот исто толку време губам. Ама не ретко посебно за вечерни излегувања се случува да се спремам и подолго од еден саат бидејќи се преоблекувам по сто пати
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Аааа некогаш сум како жена кога се спремам. Да си изберам фармерки, кошула, да се средат истите, испеглаат, па да си исчистам патики, спремам новчаник, парфем...околу 40 мин :).
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
30 мин толку, се 10 мин. барам облека, 5 минути измеѓу дур се облеквам наизменично пишам на Мсн и Фб, и 10 минути коса праам , и 5 минути плачам за пари кај моите... и излегвам :)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
2
Зависи од местото каде што одам...
Проселно сум спремна за 30-40 минути а некад и еден саат а највеќе време ми одзема дур се решам што да облечам.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
45-50 минути со се туширање... исто толку и без туширање... знам да заглавам пред огледало да глумам (гол) тапанар или да изведувам нешто... да пробувам фризури и СЛ... кај беше тоа емотиконот со кеса на глава??? :ROFLMAO:
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
30-40 минути некогаш и помалку:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom