Колку ви недостигаат реалните шоуа?

Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
Реално шоу како тоа сум јас или големиот брат според мене се многу моронски, пуштиле 10-15 будали да живеат заедно да се караат,да прават сцени за на крајо само еден да земе некоја парична награда. Треба да бидеш мрднат со умот ако се пријавиш и сакаш да бидеш затворен толку време во една куќа...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ич.
Искрено, никогаш не сум сакала реални шоу-а. Ме нервира таа желба и потреба на луѓето да зјапаат во интимата на другите, исто како што ме нервира потребата на луѓето целата интима да ја става на тацна за другите. Мислам нивен избор си е тоа, ама јас одлучувам да не бидам дел од целата таа парада на интимата. Единствено реално шоу што сум го гледала и што ми било интересно беше Операција Триумф, затоа што имаше конкретна цел и имаше пеење на песни, значи имаа некаков талент, не дремеа само.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Не ми се допаѓаат вакви срања.
Зошто некоја ороспија или некое копиле да стани популарен од тоа што се ќе се еби на телевизија?
И на сето тоа малолетни будали да плачат зошто гореспоменатиот идот испаднал :cautious:
Едноставно нема некоја цел.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.486
Поени од реакции
2.364
Колку што ми недостига тон ѓубре кај мене дома, па сеа ти види... ИЧ НЕ МИ НЕДОСТИГААТ ВАКВИ СРАЊА.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Сервајвер ама не оној Вип туку оној обичнион ..ние од Вип Сервајверот мнгоу се занесуваат ..
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
србите имаат одговор на тоа шоу го гледав скоро се вика Луда Куќа...интересно ама се гледа дека е местено
Што знам кај Џери и крв паѓаше а на овие прељубници кај србиве бетер од стрип е . Во загор има повеќе крв :D
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ова сериозно? :)

Тоа е тоа всушност, причината зошто идејата на хитлер дека луѓето се глупи и не знаат што сакаат се додека не им го дадеш има смисла.

Реални факинг шоу, леб и игри за народот, додека ние владееме, ве крадеме и ебеме.

Не, не ми недостасуваат, би сакал сите да ги снема...но за жал.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Нишо од bullshit-от. Досадни ми се сите. Ужасно досадни. А попатем и осеќаш режирани работи само да се напрајт работи поинтересни. Мислам, чиј живот интересен 24/7? А кога еден живот ќе се сведе само на моментумот да ги заглават у куќа/соба/остров, шо и да е, chances are, тоа ќе бидат досадни XXX (време на часови потрошени у дотичното место) часови, шо не сфаќам освен ако сте попалени или фасцинирани од некоја личност зашо би ги трошеле зјапајќи како се движи во простор од XX (двоцифрена бројка квадрати)? Истата личност има интеракција со другите (X-1 преостанати учесници) од коишо со ниеден не е реално блиска, и има поприлично големи шанси дека сите ќе се потрудат да се претстават како like-able карактер за да се гласа за нив, и пак иде глумата, наспроти "реалното", па целата поента на реално шоу паѓа во вода.

Ваљда ова шо ја го зборев најлесно ќе се поврзе со Тоа сум јас. Но и у Survivor има еден куп денови шо нишо не се дешава, и потоа наеднаш за да се воздигне атмосфера и привлечат гледачи наеднаш од нигде се дешаваат драми помеѓу рандом членови во шоуто. Операција Триумф беше ок, ама никогаш не го сметав како типично реалити шоу, и гледав поприлично ретко да се занимавам со тоа шо прават у куќата ака у главном да ги уклучувам само од недела за недела главни шоуа кај шо си ги покажуваа вокалните способности и креативност на сцена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
До пред неколку години бев затрескан по вакви шоуа како што е Голем брат ,ама некако се истото и истото се дешава секоја година ,не се интересни веќе за гледање.

Единствено само Survivor , Операција Тријумф ,Танц со свездите , Survivor највеќе ради тое натпреварите и местото/природата каде што се сместени .,a Oперација Тријумф и Танц со Ѕвездите (иако не би го сместил во категорија како овие Голем Брат,Фарма и друи ) само ради тоа што покажуваат таленти за пеење и танцување.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нека има дрога за народот, нека останат заковани пред телевизорите, да им се допере и онака испраниот мозок. Елитата ќе владее ние ќе "уживаме", во реалните шоуа. Абе разбудете се еј!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom