Колку ви значи насмевката?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Колку ви значи насмевката?

Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.

Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Колку ви значи насмевката?

Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да ја влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.

Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
Mи значи многу, посебно од личноста која ми значи најмногу. :)

Не ми е многу важно да сум до луѓе кои се нон-стоп весели, бидејќи никој не може да е 24/7 среќен. Сите си имаме периоди, затоа и разбирам дека ќе има добри и лоши денови.

Да, една насмевка може да ме расположи, и да ме извади од сивилото на животот... и тоа како може...

Ми го има спасувано денот една обична насмевка и поглед во очите, и тоа колку пати... само вчера ми се случи тоа најмалку 20 пати... таман кога помислам дека не може да биде полошо од ова, и ја погледнам личноста која ми значи многу :))), таа ми се насмевне и јас сум готов.

Сума сумаре, кај мене една обична насмевка ми менува многу работи.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Ми значи многу, најчесто и тоа е дел од критериумите за да откријам со каква личност си имам работа односно да откријам дел од неговиот психолошки профил.
Пристапот со насмевка и ведри, расположени луѓе секогаш ме прават среќна и полесно комуницирам со такви личности.
Смуртени фаци не можам да гледам, намќорите никогаш не може да бидат мои другари.

Јас постојано сум насмеана дури и кога не ми е баш до тоа, не им го уништувам расположението на другите, напротив се обидувам да направам да се чувствуваат пријатно во мое друштво и се надевам успевам во тоа.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
А кој несака да биде во друштво на насмеани и весели луѓе?Мислам дека нема такви,секако дека една насмевка може да смени многу да те извади од лошо расположение поготово ако е од некоја драга особа а и немора да значи доволно ми е доколку сум напнат и нервозен да видам на улица некое мало детенце како се смее и одма ми поминува некоја позитивна енергија(ова ми се случува последниве неколку дена)
Насмевката менува многу работи! :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку ви значи насмевката?

Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани??
По природа сум весел човек и сакам да го поминувам моето време со позитивни личности со кои ќе се муабетам,со кои ќе се смеам и со кои ќе си поминувам убаво.
Неможам да бидам во присуство на луѓе кои се намуртени,намќори и ништо не им е интересно.Се разбира правам разлика меѓу луѓе на кои едноставно не им е периодот,денот и оние луѓе кои постојано мрчат,се жалат и се секогаш намќори.Едноставно и мене ме полнат со негативна енергија и обично завршувам јас накрај напната и нервозна,па затоа и ги избегнувам тие видови на луѓе.


Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст
Ми се случувало да бидам значи во катастрофално расположение,да не ми е буквално до ништо,меѓутоа неколку минути поминати со позитивна личност,можат многу да влијаат на моето расположение.Насмевката е многу добар лек,за луѓе кои едноставно не се чувстувваат добро.Обично кога примам насмевка,а не ми е до смеење,се насмевнувам и јас колку и да не ми е до смеење и така неколку пати и веќе ми е подобро,потоа самото од себе ми доаѓа да се смеам и расположението ми се крева и барем за некоја минута, час заборавам на проблемите или на мојата депресивност.

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.
Многу убава мисла.Не може да исправи многу работи,но може да ти помогне да се чувствуваш многу подобро и да заборавиш на своите проблеми на неколку моменти.


Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
Обично постојано сум насмеана и весела и гледам да ги расположам и другите околу мене.Некако кога сум таква весела целата имам повеќе самодоверба и сум многу поопуштена.
Се разбира,не ми е секогаш така,некад не ми е ни до веселби ни до ништо,ама па во јавност ретко го покажувам тоа,така да обично каде и да одам јас се смеам.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Насмевката е крива линија која исправа многу работи.
Доволно е само ова да се каже и јасно е се'. Дури и понекогаш и најобичново „:)„ знае да ме расположи кога ќе го видам. Насмеан сум колку што можам повеќе, исто така и позитивен при тие насмевки значи не се цинички насмевки од оние кои што ги плашат луѓето:)
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Sakam veseli i nasmeani luge!
definitivno iskrena nasmevka moze da mi go promeni negativnoto raspolozenie!(posebno edna za mene najnajnajubava:)..potpisot kazuva se:))
Skoro sekogas sum nasmeana i se trudam pozitivno da im vlijaam na lugeto koi me opkruzuvaat!
 
С

Сатори

Гостин
Колку ви значи насмевката?
Многу, сакам позитивни луѓе во моја близина.
Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Секогаш е потребно да се имаат такви луѓе во близина, нормално дека ми е важно, насмевката е еден од најдобрите начини за да се воспостави добра комуникација со луѓето.
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Секогаш.
Кога луѓето кои ги сакам се смеат, како можам да си дозволам да бидам тажна и да им го зезнам и нив денот.
Дури и да доаѓа од некој сосема непознат, добро е да се види насмевка на нечие лице.
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?
Кај мене често зависи од кој доаѓа.
Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.

Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
Бар се трудам да бидам насмеана, кој не сака да биде расположен и да се смее, едноставно се е малку поубаво со насмевка, не? :smir:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
"smeenjeto go prodolzuva zivotot" velat starite ili edna nasmevka otvara mnogu vrati isto kako i dobriot zbor taka da da sakam opkruzuvanje so nasmevki i nasmeani luge
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Ги обожавам насмеаните луѓе и обожавам да се смеам. Кога би можела би се шетала сегде оцерена од 6ка до 6ка. Кога не ми е денот, и кога сум опкружена со насмеани луѓе и јас станувам таква, полесно ми е. Проблемот ми изгледа полесен кога се соочувам со него насмеана. И ми значат и насмевките од дечињата на улица, и од бабите, ги обожавам и на кучињата веселите погледи:vozbud:
Затоа Smile & the world will smile with U
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Блага и нежна насмевка..........
Искрено, луѓе кои непотребно се озарени и насмеани во секој момент знаат понекогаш и да ме изнервираат:nesum:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Kолку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Ми значи ептен. Особено ако се тоа луѓе што навистина ми значат. Понекогаш некој што не го знам добро, а претходно сум нервозна може појше да ме изреволтира затоа што не го знам ни правото значење на неговата насмевка.. Има луѓе во чија насмевка осеќам иронија и некој вид на злоба и тогаш уште појше се револтирам. Но од одредени персони насмевката ми е буквално лек за душата.

Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Како што реков и погоре. Да, може.

Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?
Многу. Позитивната енергија секогаш е добредојдена.

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.
Како е кај вас?
Насмевката може привидно да ги исправи работите на прв поглед, но всушност со самото тоа што влева оптимизам во човекот може и да му помогне во наоѓање решение за секој проблем.

Колку често сте насмеани?
Стварно мнооооогу често, и болката ја прикривам со насмевка, а и поразот го ублажувам. Насмевката е всушност тоа што ме држи во животот. Кога би ја немала, и би плачела на се што ми се случило во животот, би ме однел виорот на времето во неповрат.

Добра тема. Поздрав :back:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Насмевката е бесплатна,а влијае на чувствата.
Го збогатува оној на кој му е подарена,а не го осиромашува оној кој ја дава.

Блеснува како молња,но сеќавањето на неа може да трае засекогаш.

Никој не е толку богат,ниту пак,толку сиромав за да може самоит себеси да си ја ускрати насмевката.
Секој со неа,само добива.

Таа е одмор за уморениот,патоказ за изгубениот,сончев зрак за тажниот и најдобар природен лек против лутината.

Насмевката не може да се купи,измоли,позајми или украде,затоа што вреди само кога се подарува.
А никому не му треба толку колку на тие на кои не може да им се подари ништо друго.

Насмевката е најубавиот и најевтиниот подарок што може да се подари.

Насмевнувајте се и другите на вас ќе ви се насмевнуваат.
Насмевнувајте се за а ја покажете искреноста.
Насмевнувајте се и кога немате што да кажете.

Поченете и завршете го денот со едноставна насмевка.

Вистинскиот човек им се смее на неволјите и пронаоѓа сила од лошите искуства.

Подари му ја денес на непознатиот твојата насмевка...
Можеби тоа ќе му биде единствена светлина тој ден.

Насмевнувајте се!
Тоа втората најубава работа што може да на ја направите со усните.

Топлата насмевка е универзален јазик за добрината.

Најдобрите идеи доаѓаат од шегите.Обидете се да размислувате колку што е можно посмешно.

Тој што се смее,трае.
Смеата го обликува човечкото ице.
Смеата е концерт на животот.


Се смеам колку што можам почесто.
Сакам да сум во друштво со весели и насмеани луѓе,со некои што знаат како да си го живеат животот...
Човекот е најубав кога се смее...



 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Една од најважните карактеристики според мене е насмевката. Уживам да сум во присутво на луѓе кој се постојано насмеани и среќни шират позитивна енергија .

Малечко супер мисли кажа :smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Насмеана сум скоро секогаш, едноставно така се чувствувам и сметам дека ако не сум насмеана дека и на другиот до мене ќе му го направам денот полош. Сакам насмеани луѓе, тогаш зрачат со убавина и ти е драго што се во твоја близина пошто ти го исполнуват денот. Насмевката е најефтин начин да се биде убав-така кажал некој. Насмеј се на секој минувач што го познаваш, и кога ми е било најмногу тешко јас помалку ја имав онаа крива линија на усните. И кога сум разочарана јас се смеам, зашто го сакам животот а несмевката е моја сопатничка без која не излегувам од дома.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom