Колку ви значат модните марки

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
ThA-BiTcH напиша:
Добро ејј...
што се фативте толку за Phard?
За phard се знае уште од пред 6-7 години дека не е оргинал робата, па пак скопскиве девојки се тепаа која да купи попрво поскапо парче од таму. Што е најтрагично, и ден денес е така. Колку и да е грда робата што ќе ја донесат, они пак ќе купат нешто само за да биде од Phard.
Не викам дека јас не купувам од таму, али само ако нешто ептен ми се засвиѓа.
Ај ваљда ќе сфатат некогаш другите дека phard не е оргинал тука и дека за џабе даваат по 4000 за една блузичка...али реков ваљда...:icon_lol:
уствари...шо има па они да сфатат, родителите се криви што им даваат по толку пари за една блуза.:lud:


А ти коа ќе имаш син/ќерка нема да му даваш пари а нешто што му прави мерак?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ќе му давам 4000 за марка.
4000 за нешто чкарт? Абе да пливам у пари нема да добие:pos:
Се шалам...
Абе види...може ќе му дадам еднаш, два пати...али боље ќе му даам толку за марка него за нешто чкарт....
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Абе колку и да збориш сепак нема да можеш да се стаиш у место на родител(ни ја неможам) додека не станеш..

Ако пливаш у пари,верук нема да ти бара облека од Фард:):):):):):)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Незнам од кај излегоа тие муабети за фард...али нема везе,ако ми се свиѓа облеката ке си купувам од таму.И нема да дозволам никој да ми набие комплекси дека као демек у Италија фард е шкарт роба.на крај краева,јас не живеам во Италија туку во Македонија!
 

Radmila

Crazy about you
Член од
30 ноември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ne mi znacat nesto mnogu mnogu, ali sepak postuvam dobro parce obleka od dobra marka. Postuvam i da ne bide mnogu skapo neli...
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Epa ne sum nekoj zavisnik od "modnite marki" ali ne mi smeta koa ke si kupam nekoe krp4e (ja kupuvam se sto mi se sviga i ne mi e tolku bitna MARKATA)... iskreno mislam deka tie so sakaat da kupuvaat samo marki sakaat da bidat zabelezani po oblekata.... u sekoj slucaj sakam obleka so poznata modna mark (diesel, roxy i stuff...) ali mozam da preziveam i bez niv:D
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Не патам од марки. Но не значи тоа дека ги избегнувам. Како што кажа некој пред мене, повеќе гледам марка за спортска опрема и техника. Но, може и да се отвори и друго прашање. Дали би одбрале марка или фејк(се разбира безпари)?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Факт е дека се што е марка е со "педигре". Е сеа колку ни е долга цергата толку ќе си ги пуштиме нозете. Ја марка гледам да е само за техника и спортска опрема другото не ми е толку битно. Не би фрлил за едни пантолони или џемпер 400-500 евра (добро има и поскапи од по 2000 и кусур евра:)) во никој случај.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
боље ке купам од 4000 али ке го износам, а не од 400 па за два дена готово е!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
е како не, ја имам патики од 500 денари и ги носам 2 ипол години, со можност да издржат уште 1, а имам и искуство со поскапа роба која што сум ја износел долго време

не е све у цената
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Не ми е битна марката и цената. Ако ми се свиѓа ќе го купам и да е марка и да не е и да е скапо и да е евтино. Само секако гледам каков е материјалот дека во принцип мразам да бидам цела облечена во синтетика. Но се разбира не би дала премногу пари ако не е марка и ако е неквалитетно.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
mene premnogu mi se vazni markite pa uri i dolniot ves mi e marka!
sakam da se oblekuvam ubavo i bi platila nesto preskapo samo da e ubavo a se razbira i marka!
namam nesto sto e vo mojot oman fals! zatoa sum najubava od site!
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
imam farmerki od diesel i imam stikli od sutka
maicka od bitpazar i jakna od energy
Farmerki-6700
stikli-900
jakna-10000
maicka-300
taka da markata za mene nema veze.bitno da mi fati oko
 
J

Johnny Stulic

Гостин
BabyGirl^^^ напиша:
imam farmerki od diesel i imam stikli od sutka
maicka od bitpazar i jakna od energy
Farmerki-6700

jakna-10000
da markata za mene nema veze.bitno da mi fati oko
Да не има внатре вграден телевизор,а да не се гледа????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom