Колку ви значат модните марки

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Leleee kolku ne se zamaraam ama ic, a za marki da kazeme tehnika ili slicnogledam gledam, zaradi kvalitetot i trajnosta, a za obleka ama ic
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Epa ne mi e mnogu vazna markata.... sakam da mi bide udobno.... i da si se svigjam. A shto ako e marka... jaka rabota :) Ne mi e vazno
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
mene me nervira so ovie nasive kremci se praat fraeri so DSL i ENERGY a nemaat poima od Levi Strauss,Armani,Gas i dr. NE deka jas imam mn obleka od ovie ama barem ne se falam so "marki" koi se poznati samo vo MKD

markata mene ne mi e vazna.vazno e da izgleam dobro u oblekata i najvazno da se osekam udobno
 
Член од
9 август 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Купувам од секаде..све и свашта иам у шкафов али најголем дел се..шознам..Теранова и пхард али луѓе..плис..која е таа марка у чив бутик можеш да најдеш маи4ка за 300 ден??? Мене ми се има сто пати десено..опнав 3 ипол иљади за панталон4иња од ПХАРД и на крај ги спуштија на 1,800...Пцуев све живо и диво!!!!!!! Немам ништо против тие што мислат дека она што е скапо е поубаво од ефтиното...нивно мислење,но ми смета коа се потценуваат луѓето шо не го делат нивното мислење...Значи ако носиш поефтина маи4ка си помалку вредна од мене.??!! КОМПЛЕКСИИИ се викаат тоа..

Забелешка од модератор : Следиот пат пишувај Ч, наместо 4 ...
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ako ne e Armani ne ni brisam noze so nego :)

Abe sto ima veze vazno da Vi stoi ubavo i da imate vkus da uskladite mada za odela ipak mora dobar krojac jebiga
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
ne patam od toa da nosam marka..ali cesto kupuvam marki poso markata ja gleam kako kvalitet:toe: ( ne zboram za kaj nas) kaj nas diva liga e..se e CKART ..pocnuvajki od patiki pa se do prsluci,saati itn itn.. :tapp:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Vo Skopje IC ne mi znacat markite. Samo ako odam vo Solun mi znacat Zara i Bershka i prvo vleguvam tamu posto sekogas si naogam mnogu raboti po moj vkus...
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас сум голем љубител на марките DC, CONVERSE, HIGHROAD. Ама во Македонија џабе ти е ако купиш нешто шо е оригинал, дека повеќето од се разбирет "многу" ќе си помислет дека е купено од на пазар на кило. А до пред некое време многу ја сакав DIESEL како марка, ама сега појќе не
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па шо знам сакам да носам некој определени брендови но не ми е нешто нај нај, за облеката. Пазам секогаш само на патиките да ми се омилен бренд :) reebok обожавам.
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Ако знаеш што стои убаво и ако знаеш како да ја комбинираш облеката убаво ќе изгледаш и во облека од пазар. Не е толку важна марката. Често идам за СК со татко ми и гледам смешни работи со "надувана" цена.
Ако некое парче ми се свиѓа ќе го купам било да е 1000 или 5000 ден.
Инаку марка ми е quiksilver.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
марки не бирам ного... оти гледам некој шо бират марки како Replay, Energie, ги плакат скапо 5000-9000 ден. а да одиш така во стоковна или во некој бутик ги има истите за цена од 1000-2000 ден.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Hehehe....e pa vo vreme koga sekoj izlog e ureden so turska roba ama ic ne me interesiraat..Pomina vremeto koga se nosea farmerki "501", bluza "BENETON" i patiiki "Nike", "Adidas" ili "Reebok"...
Modata mu ostana uste na patikite:uvo:
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
5
Воопшто не ми значи дали некое парче облека е марка или не,најважно е да ми стои убаво и мене да ми се допаѓа.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Па марката многу многу не ја гледам...Важно ми е мене да ми се допаѓа и да ми биде удобно во тоа што го носам.Не ми е важно од каде купувам,влегувам во различни продавници,како што кажав важно е мене да ми се допаѓа.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom