Колку ви значат модните марки

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Највеќе на свет...ако не дизел или барем биодизел не ни го погледнувам па макар и фалЦ да е.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ма ич не ми значат...секогаш што и да купувам не се залетувам по марки
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Кога станува збор за патики, прв и единствен избор ми е адидас.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Не ми значат уопште.
Едино патика асална, другото - глеам шо поевтино да поминам. А и онака не можам да си ги дозволам баш.
Дал е од фемили, шутка али баш ич не ми чуе :icon_lol:
 
G

Giggles

Гостин
Имам некои парчиња од Kookai i Tally Weijl,ама воопшто не ми значи марката, битно ми е нешто да ми е удобно и добро да ми стои.
 
Г

Господ

Гостин
Иче не ми значат,кога купувам облека(шо е ретко)глеам да завршам побрзо и да си одам:toe:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
да бе 200 евра некое палтенце со принтови шушкавец и тоа од пред 3 години му останало ама од инает не јас спушта цената (Во Охрид така е Ск имате избор) има само еден збор курац поарно ке купам патики од 1000 денари однего за заебани стартки да дам 5000 ама биле вакви шарени такви е сега машките повеке гледаат на патики може оправдано и да дадат повеке зошо најчесто само тоа носат, во никој случај и да имам тро повеке пара не збеснувам.. во принцип секогаш користам кога има распродажба :)
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
1. Да, облеката го прави човекот. Еве во мојата струка на пример, многу е битно како човек ќе изгледа. Ако не е скапо, тогаш губи на поени, од старт.
2. Мене ми е задоволство се што имам да спискам на облека, па после нека немам.
3. Што ќар имам ако им помогнам на другите? Јас сакам да си носам само убава облека..

kakva e taa tvoja struka pa tolku da zavisi od markata na obleka???:toe: na raboten sostanok vo Dubai si bev so odelo sto go kupiv 6000 den ne deka nemav drugo ama ova mi se dopadna najmnogu. iako imase tamu nekoj so odelo nekolku stotina pati poskapo od moeto nisto ne bea pouspesni od mene. karakterot go pravi covekot ne sekogas oblekata, a gledam ti si mnogu naduvan karakter.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Интересна тема ,но не се сложувам со фактот дека само искомплескирани луге односно дека облека од марка купуваат луге со комплески,дека имаат комплекси па затоа купуваат од марки.Не тоа е само личен стил ,пронаоѓанје на својот стил во токму таа брендирана облека.Еве на пример јас постојано купувам брендирана облека но тоа не е засто имам комплекс се да биде скапо туку застоа сто сметам дека брендираната облека епоквалитетна а квалитетот си бара своја цена. никој не мозе да ме убеди дека облеката од марка и онаа другата поседуваат ист квалитет.И купувам во точно одредени продсвници во кој секогаш го пронаоѓам моето омилено парче,едноставно се пронаоѓам мојот стил.Затоа што секој негува свој личен стил и го пронаоѓам во продавници како mango.bersha.motivi,energie,i ....:helou:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не се напотресувам со брендови. Но, кога ќе најдам Rocawear парче го купувам.
За патики не се штедам. Nike e Nike. Ecko e Ecko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom