Колку ви значат модните марки

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
па нели и револушн?

бтв кој се тие....?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Офчар напиша:
Облеката го прави човекот.

Јас фрлам пари за облека и не ги жалам. Некои работи од странство што ги платив во десетици и стотици евра не ги ни носам, ама битно сум задоволен.

Сакам да носам марка, ме исполнува.
:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
Што е со постов Офчар!?
Облеката го прави човекот?
Башка, те молам објасни кое е задоволството да трошиш стотици евра на нешто што не ти врши никаква фукнција? Ај да го носиш, ќе разберам, али викаш не ги ни носам, а ме прават задоволен. Боље тие пари дај ги у некоја хуманитарна организација ебате, помогни на некој, наместо да се задоволуваш со парчиња облека кои нема ни еднаш да ги облечеш. И пак ќе кажам...не знам што е тоа во марките што посебно те задоволува....:raz:

(постов може ти беше и шала, али малку ме изнервира па затоа вака изреагирав...)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Ни марки, ни евра, ништо... :) Се зезам ако ми се допаѓа парчето облека шо го купувам не ме интересира дали е марка или не.. шо ако носам марка појак фраер ќе бидам... ма дај :) (се тоа шминкери)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Марка или не?
Хм...
Ја као мали, јебига, многу ми се прафеше ќеф да носам марка. Само Најки да е, Левис, Адидас, Рибок(тие беа модерни на времето).
Ех кога ќе ми текне како си ги пумпав оние Reebok Pump. Стегаа, немав циркулација у ноѕете, ама редовно ги пумпав до даска...
После изградив идентитет и почнаа се помалку да се важни.
Ама сепак, повеќето од гардеробата ми е маркирана. Не зашто ми е важна, него зашто е квалитетна. У средно додуше главни марки ми беа DM's, Converse All Stars у комбинација со Bitziani sport, али носев и некои парчиња од непознати марки кои ми се свиѓаа. Море, се сум носел.
Носам и сега. У гардеробата моментално имам примероци од H&M(квалитетна и доста поволна роба), S. Oliver(само капче за келата :) ), Gas(панталонки) и некои Replay блузони. А да, и „некои” Puma работи. Останатото е „немаркирано”.
А вака дали некој е облечен у марка или не, уопште не ми е важно. Важно е добро да му(уште поважно добро да и) стои. Џабе марка, ако пак изгледаш ко да пазариш од секонд хенд шоп у Шутка.
Значи стил имаш или немаш. Не е важно дал си маркиран. Марката е само некоја гаранција за квалитет. Не за тоа дали или не ќе те направи кул.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
sum a i ne sum mnogu po markite,ne mi e voopsto vazno od kade kupuvam,najvazno mi e da mi se sviga toa sto go kupuvam i ubavo da mi stoi.imam raboti i od 500 i od 5.000 denari,vazno da e ubavo toa sto ke go kupam i da se isplati ako go platam skapo.Neznam zasto davate tolku znacaj na markite be luge,pa toa e samo ime koe nudi "kvalitet" i cena od koja boli glava,se trudam da ve svatam ama nemozam...:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Angela напиша:
moguche..... ama doza na arogancija i toa kako. Ajde spalete me sega, neka goram na klada. Samo kazhete mi koga ke bide spektaklot za da si ja oblecham crnata kratka haljina od koko shanel.
:pov:
Толку имав.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
Што е со постов Офчар!?
Облеката го прави човекот?
Башка, те молам објасни кое е задоволството да трошиш стотици евра на нешто што не ти врши никаква фукнција? Ај да го носиш, ќе разберам, али викаш не ги ни носам, а ме прават задоволен. Боље тие пари дај ги у некоја хуманитарна организација ебате, помогни на некој, наместо да се задоволуваш со парчиња облека кои нема ни еднаш да ги облечеш. И пак ќе кажам...не знам што е тоа во марките што посебно те задоволува....:raz:

(постов може ти беше и шала, али малку ме изнервира па затоа вака изреагирав...)
1. Да, облеката го прави човекот. Еве во мојата струка на пример, многу е битно како човек ќе изгледа. Ако не е скапо, тогаш губи на поени, од старт.
2. Мене ми е задоволство се што имам да спискам на облека, па после нека немам.
3. Што ќар имам ако им помогнам на другите? Јас сакам да си носам само убава облека..
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
leeej temava ej!ja sum shokirana od nekoi repliki!
nosam se zivo so mi se svigja,a toa nekad e zara,a mnogu cesto i eko shoping centar,znaci se shto mi se sviga kupuvam,i ne gledam na etiketata,osven koga stanuva zbor za konduri ili kaputcinja,togas moras da pripazish shto i od kade kupuvas bidejki sepak ti treba kvalitet
znaci kako hronicen potrosuvac na garderoba,mozam bez kapka sovest da vi kazam deka vo Makedonija 99% od proizvodite se turska roba,bez razlika dali e energy,diezel,tera nova(istite partalcinja gi ima vo eko) itn
znaci edinstvena vasa odluka sto treba da ja napravite e dali kje potrosite 500 den za maicka ili 5000:icon_lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сега за сега, ништо не ми значи марката.
Можеби во иднина ако имам доволно пари, ќе прајме муабет.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ич не ми е важно, најважно ми е да се чувствувам пријатно во она што го носам.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Офчар носи DOC, и иако скејтерска е ипак у исто време и шминкерска и скупичка. Шминкеру!
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
NikolaP напиша:
Офчар носи DOC, и иако скејтерска е ипак у исто време и шминкерска и скупичка. Шминкеру!
DC мислиш..

а тоа беше грешка.. не сери.. тие ми се за по снег..

иначе носам само дизел ко шо ме знаеш..
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
:shok: :angry1: :icon_eek: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :angry1:
Angela напиша:
moguche..... ama doza na arogancija i toa kako. Ajde spalete me sega, neka goram na klada. Samo kazhete mi koga ke bide spektaklot za da si ja oblecham crnata kratka haljina od koko shanel:smeshko::pos: .
:zid:

:pop:
uf..."smajlicite":)..dovolno zboruvaat! BLJAK!!!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Што се замарате толку со тоа што го кажа Ангела?
Сепак, прашањето беше колку ви значат марките, и она си кажа.
Тоа не значи дека сеа треба да ја нападнеме сите ради нејзиното мислење. Исто како што некои од вас мислат дека марките не се важни, она мисли дека се важни и почитувајте го нејзиното мислење без да ве маваат шокови!
Сега назад на темата, и вашите мислења за неа:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom