Колку ви е интересно ... - Шопинг ?!

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Шопирам често , најчесто со само една другарка или сама . Обожавам да шеткам низ секакви бутици и најчесто купувам нешто што не ми беше во план .
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
обожавам шопинг-мислам која девојка не сака?
одам еднаш месечно и купувам се и сешто..од долен веш до фаррмерки,капчиња...
најчесто одам со другарки,али за посериозно нешто поскапо со тато...
купувањето ако не ми се засвига нешто уште од почеток може да трае реи часа секако...али во реки случаеви тоа...најчесто го купувам она што прво ми пага во очи...па потоа колку да шетам пак го купувам она првото...:nokti:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Koga idam na soping idam na brzinka e edinoa ako nesto neznam sto da kupam ( baram za podarok) a inace ne e deka ne sakam sto znam nekogas i kako glupava obvrska mi e ama sepak ubavo se custvuvam koga ke si kupam novo partalce li ves ( obavezno):):):)

Najcesto idam so drugarka mi
 
Член од
4 март 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
jas obozavam soping i nikogas ne mi e dosta od alista
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Obozavam soping.Ponekogas odam sama,ponekogas so drugarka,no najmnogu sakam da sum so majkami zasto e najobjektivna i sekogas mi kazuva koga nesto ne mi stoi.Ne znaci deka sekogas ja slusam,ponekogas kupuvam raboti sto ne se po nejzin vkus,no moraam da priznaam deka poveke mi pomaga vo izborot,za razlika od drugarkite koi nekako mi se povozdrzani i neodredeni.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Чек Он Ит напиша:
Laidies -
Колку често одите на шопинг ?Дали тоа трае долго или пак првата продавница и вие сте готови?Кого понесувате со себе најчесто?

Gentelmens -
Што за вас значи ШОПИНГ ?Дали за вас тоа е само губење време ? Колку често го практикувате тоа и со кого најчесто одите ?
Уф, мене шопинг ми претставува задоволство, воопшто не ми е губење време. Исто така, кога одам на шопинг, не одам само у една продавница, зашто сакам се` сегде убаво да си разгледам, а не само да влегувам-излегувам од продавниците, со еден збор, сакам да уживам во шопингот. Инаку, не одам често, што значи, ако не ми треба нешто, без потреба не одам, али кога одам, шо да ви кажам, навистина уживам. :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Sakam soping.Cesto i koga nemam pari setam niz prodavnciite.
Obicno koga kupuvam nesto toa e prilicno dolgo, dodeka ne gi prosetam site prodavnici. Megutoa sum zabelezala deka toa sto prvo ke mi se dopadne najcesto toa i go kupuvam bez razlika sto potoa ke setam uste 2-3 saata.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Обожавам да идам на шопинг,ама секогаш се оставам по продавници со саати.
Никогаш не си наоѓам нешто што ми се допаѓа во првата продавница,него го шетам цел трговски додека да си најдам.:smir:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
eeee mnogi mrazam shopping mrze me nogooooooooooooooooooo
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Обожавам шопинг кога купувам подароци, само тогаш потполно уживам во купувањето :je:
За себе, не губам време многу. Знам што точно ми одговара, величина, боја, не пробувам ( освен обувки ), не превртувам продавници....купувам она што ќе ми запне за око, и до сега нема промашување :)
 
С

Сатори

Гостин
Една од моите главни занимации...просто немам време за многу да размислувам, па после тоа некаде на добро кафе...ммммм :pipi:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
мрзам шопинг, ја мрзам гужвата у град, пробувањето песто облеки и напорните продавачки (кај нас ги има многу)...ретко одам да купувам, најчесто мама ми купува па јас бирам што ми се свиѓа, а и така поинтересно ми е, кога ме изненадува :) а кога ептен ќе ми притреба нешто тогаш идам со судни маки во две три продавници стално кај што купувам и ако најдам нешто супер, ако не сеедно, не дека ќе се убијам или слично...пошто, како што реков, шопинг и не е некој ритуал за мене, најчесто идам со мама и набрзинка разгледувам, зимам што ми се погоди и бегам дома или на гости кај Диме - Урбан :):):)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Мислев дека сум единствена, ама ете и дотичната мразела шопинг. :nanana:
Значи ме нервира она влечкање по бутици, пробување и напорни продавачки. Никогаш не сум уживала во купувањето, дури ретко се враќам дома а да не сум нервозна после тој „ритуал“.
И јас повеќе сакам кога некој друг ќе ми купи и ме изненади со тоа.
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
TWEETY*** напиша:
Sakam soping.Cesto i koga nemam pari setam niz prodavnciite.
Obicno koga kupuvam nesto toa e prilicno dolgo, dodeka ne gi prosetam site prodavnici. Megutoa sum zabelezala deka toa sto prvo ke mi se dopadne najcesto toa i go kupuvam bez razlika sto potoa ke setam uste 2-3 saata.
Исто и јас,може да шетам со саати,али сепак на крај се враќам на првото што ми се допаднало.Најчесто одам со другарките,али добро е и со мајка ми зошто тогаш повеќе можам да купувам:vozbud:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
jas odam cesto na soping i mn uzivam vo toa ama odam vo poznati firmi i koga ke izlezam so 1000 njloni nemozam da odam no povejke raktikuvam da odam nadvor od makedonija na soping na pr pariz lozndon i dr tamu uivammmmm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom