Колекционери на стари пари

Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
koja godina se ungarskite pari moze da napisete[DOUBLEPOST=1555169295][/DOUBLEPOST]
Да не сака некој да ги купи стариве монети со ликот на Јосип Броз Тито од 1800?И дали можеби некој знае каде можам да ги сменам за денари?
dali ja imate seuste parickava zainteresiran sum kazete cena
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Прегледај го приврзокот 207893 Прегледај го приврзокот 207893 Прегледај го приврзокот 207893 Pozdrav decki, nov sum na forumot i ke mi treba mala pomos od vas okolu vrednosta na mojata kolekcija, imam stari srpski pari od kraljevine jugoslavije, bugarski levovi zlatni i srebreni, i triesetina moneti za pocetok ovie
[DOUBLEPOST=1555769001][/DOUBLEPOST]pusti sliki da vidime sto nudis pa ke ti kazeme cena
 
Член од
11 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
6
Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
20evra ti e vrednosta priatele vozavisnost od ocuvanosta[DOUBLEPOST=1555950795][/DOUBLEPOST]tamara pusti slika od titickite da gi vidime[DOUBLEPOST=1555950870][/DOUBLEPOST]tamara ke moze slika od titovkite
 
Последно уредено:

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.316
Поени од реакции
630
Случајно наидов,а и убаво што наидов на темава.
Имам неколку книжни банкноти од време југославија.
Дали вреди да се однесат на некој колекционер,и колку би можело цена да биде.
Мене ми е да ги шитнам да некој да ми дае добра пара за нив. Ако не вредат у опште и да не се замарам.
(Ќе ги побарам, и ќе пишам вредност колку се севкупно,и што има).
 
На врв Bottom