Колекционери на стари пари

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од vojvodata, 30 јуни 2006.

 1. bub00

  bub00

  Член од:
  28 јули 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  42
  понуди цена во инбокс
   
 2. bube nikolovski

  bube nikolovski

  Член од:
  9 мај 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите кажете ми нешто повеќе за овие банкноти дали нешто вредат и колку ви благодарам на сите
   

  Прикачени податотеки:

 3. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  3
  Има некој да го интересираат монети и книжни пари од балканов итн итн? по пат иам и ова има некој заинтересиран? (Сликата е од нет ако некој е заинтересиран праќам ПП )
  https://image.ibb.co/hOrGGR/index.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. ivanna1

  ivanna1

  Член од:
  21 октомври 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво имам стари монети неколку може да ми кажете цена и дали некој откупува? 1508609459056790999273.jpg 1508609500169-1678158130.jpg 1508609594626-743064143.jpg 1508609620489-1286488961.jpg
   
 5. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  6.909
  Допаѓања:
  11.534
  ај сеа вреди нешто ова
  Picture 3430.jpg . Picture 3467.jpg . Picture 3431.jpg
  металните 5 CRONOR-SVERICE-1982,1990,2003g. важат негде или ?
   
 6. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  3
 7. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  161
  Имам едно кило монети од југославија нешто канадски нешто незнам што има ли некој што одкупува или како иде цената
   
 8. a9mkd

  a9mkd Грешка на природата

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  246
  Имам стара пара, не сакам овде да прикачувам слики. Доколку некој се разбира да ми пише приватно.
   
 9. numis

  numis

  Член од:
  10 декември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 10. PajonecDivKopac

  PajonecDivKopac

  Член од:
  6 септември 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Не е монета или пара но можеби некој знае што е ова?

  20171216_143342.jpg
  Од страна


  20171216_143311.jpg
  Од напред (стотката е за размер)


  20171216_143400.jpg
  Од позади
   
 11. mobfors

  mobfors

  Член од:
  13 јули 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  3
  Имам Грчки Драхми, со ликот на Александар Македонски и Сонцето од Вергина, монети 100 драхма, 2 монети, беа официални валути во грција пред еврото, И една монета сребрена Сведска круна од 1942, ако е некои заинтересиран за купување нека испрати порака,

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. Pozarnikarot Sem

  Pozarnikarot Sem

  Член од:
  5 септември 2012
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  20
  .jpg Некој да откупува милениумски денари, или да знае кој може да ги откупи?
   

Сподели преку: