Колекционери на стари пари

Член од
19 август 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Да не сака некој да ги купи стариве монети со ликот на Јосип Броз Тито од 1800?И дали можеби некој знае каде можам да ги сменам за денари?
 

Attachments

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Од стари пари, имам само Унгарски сега за сега.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.226
mala numizmaticka vrednost, ostetena e dosta. ako e srebro, vrednost na srebroto
 
Член од
11 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
6
Zdravo na site, moze li nekoj da mi ponudi, nekoi stari banknoti sto mu se za prodazba?
 
На врв Bottom