Колекционери на стари пари

Член од
11 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
6
Случајно наидов,а и убаво што наидов на темава.
Имам неколку книжни банкноти од време југославија.
Дали вреди да се однесат на некој колекционер,и колку би можело цена да биде.
Мене ми е да ги шитнам да некој да ми дае добра пара за нив. Ако не вредат у опште и да не се замарам.
(Ќе ги побарам, и ќе пишам вредност колку се севкупно,и што има).
Mozes da mi pustis sliki u poraka? ke ti kazam dali imaat vrednost.
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ја имам монетава и е сочувана во одлична состојба, дали би можеле да ми кажете колку би и била цената? (сликата не е моја, од интернет е :))
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
669
Поени од реакции
51
Оваа монета е изработена од сребро и има две верзии. Едниот е малку почест и има пониска чистота на сребро .750, а другиот е ако се сетам точно, чистота .900. или .925 разликата се гледа во начинот на ковање, поскапа верзија је полирана плоча. За жал, монетите не се голема реткост, поскапа верзија околу 15 евра, 20 ако имаш среќа, ова друга околу 10е, Практично малку повеќе од вредноста на среброто. Поздрав!
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Од овие арспските имам и златна.
Ако откупува некој нека ми пише.
Автоматски споено мислење:

IMG_20190724_135409.jpg
 

Attachments

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.762
Поени од реакции
715
Размислуваш да ги продадеш?
По која цена ако ги продаваш?
Не се мои, од пријател се. Случајно го пронашол во стара облека ама зачувани се многу добро.

Не знам како се движи цената, ако може некоја информација прво?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Не се мои, од пријател се. Случајно го пронашол во стара облека ама зачувани се многу добро.

Не знам како се движи цената, ако може некоја информација прво?
Кога ќе дознаеш за цена контактирај ме.
 
На врв Bottom