Кои се македонските муслимани (торбешите)?

Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
со вакви специјалки министри и влада во коалиција со дуи и со Фиат ( ебати името ) Цаноски и опозиција багра наркомани ,пијаници и терористи , сигурен си ?
па со оглед на фактот дека ке станеме малцинство и ние ке се вработуваме по рамковен ( се зезам)
да нема да биде вработувањето по рамковен дека се можно во државава се приватизира а во приватно не се потребни патриски и срамковни дипломи од тетовскиот
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
сами се декларираат се само не македонци и после ние сме ги двоеле
е ова бре неможам да го сватам
демек им сметало што биле македонци-муслимани
а што да кажат македонците атеисти ? кој се тие? МАРСОВЦИ
свашта
ама јас пак сакам да го прашам Omer el Faruk ^^ дали сега како рамковни добија сите фотељи и дали сите се запослени во администрација
истово сакам да ми го каже и Soul-of-Space
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 05:41 ---
мене многу ме интересира дали сега сите од 10000 од Лабуништа се вработени во администрација?
а пошто мене ми е познат реканскиот крај знам дека голем дел од торбешите се градежници епа дали сега како рамковни станавте сите шефови и дали албанците ( на кои екстремно вие заедно со ромите им го зголемивте бројот) ви дадоа на сите фотељи или пак ве зензаа како турците за канта сирење ( без навреда)
Kako be ne im e sram tuka koga vikaat deka pretcite nasi za edna torba ja menuvale verata ? Pa ne gresile ni malku. Hristijanstvoto i za kilo zelezo da go smenis ke karis.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Kako be ne im e sram tuka koga vikaat deka pretcite nasi za edna torba ja menuvale verata ? Pa ne gresile ni malku. Hristijanstvoto i za kilo zelezo da go smenis ke karis.
епа Госпо нека ви суди шо го гледате ко чар , :facepalm:
Религиозни погледи : Само госпо можи да му суди
Политички погледи : Атеисти

.Искрено ви пожелувам да цркните сите..Прво се бунефте оти сме ве викале Торбеши...После оти сме ве викале Македонски Муслимани...И како да не му се гади на чоек од вас и да не му се поврајча.:sick: ..А тие торбеши шо ги иам видено сите се грди и нешто му фали...Госпо ви плајча шо го продавате за пари ама вие никако да се сетите...Изроди ...генетскимодифицирани суштества..е то сте вие..Сакате така да ве викаме?
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
епа Госпо нека ви суди шо го гледате ко чар , :facepalm:
Религиозни погледи : Само госпо можи да му суди
Политички погледи : Атеисти

.Искрено ви пожелувам да цркните сите..Прво се бунефте оти сме ве викале Торбеши...После оти сме ве викале Македонски Муслимани...И како да не му се гади на чоек од вас и да не му се поврајча.:sick: ..А тие торбеши шо ги иам видено сите се грди и нешто му фали...Госпо ви плајча шо го продавате за пари ама вие никако да се сетите...Изроди ...генетскимодифицирани суштества..е то сте вие..Сакате така да ве викаме?
Vidi vidi kolku mu e na nekogo krivoo...
Cekaj sea,ke ni objasnis na kakov nacin toa Gospo ni plajca ?
Da,ni plajca gospo,so toa sto napravi SAMI lebot da si go zarabotuvame,na nikogo gz da ne mu lizeme,da imame kuki naj malku 5 kata,da vozime naj ubavi avtomobili,za nisto da ne kukame......
Plajcal i natplatil do sega ;)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
така нека е.....на крајо сите црвјата че не јада...В гроб да си ги однесите сите тие предмети ...уште поубо ај сосе партали сиктер Швајцарија , не ни требате овде да ви ги гледаме вашите грди фаци....да е до мене сите пари че ви ги дам , само да не ве гледам овде.....па колку сакате бидете материјално опремени...Јас иам предци овде христијани коските шо ги остајле за еден ден да се напрај овде христијанска држава...не шо се продале за торба ....поарно сиромашна ама полна ми е душата......Ко че умриш јави ми некако да знам кај че одиш со таја совест шо ја немаш....навистина не знам кај че ти оди душата ....уживај дури те има на земјава....
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
така нека е.....на крајо сите црвјата че не јада...В гроб да си ги однесите сите тие предмети ...уште поубо ај сосе партали сиктер Швајцарија , не ни требате овде да ви ги гледаме вашите грди фаци....да е до мене сите пари че ви ги дам , само да не ве гледам овде.....па колку сакате бидете материјално опремени...Јас иам предци овде христијани коските шо ги остајле за еден ден да се напрај овде христијанска држава...не шо се продале за торба ....поарно сиромашна ама полна ми е душата......Ко че умриш јави ми некако да знам кај че одиш со таја совест шо ја немаш....навистина не знам кај че ти оди душата ....уживај дури те има на земјава....
Se znae kaj ke mi odi dusata uste koga go prifatile Islamot (Dzennet).
I ne kukaj mnogu,sramota e.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Vidi vidi kolku mu e na nekogo krivoo...
Cekaj sea,ke ni objasnis na kakov nacin toa Gospo ni plajca ?
Da,ni plajca gospo,so toa sto napravi SAMI lebot da si go zarabotuvame,na nikogo gz da ne mu lizeme,da imame kuki naj malku 5 kata,da vozime naj ubavi avtomobili,za nisto da ne kukame......
Plajcal i natplatil do sega ;)
i ponekoe dolarce koe redovno ti stiga od arabija , inaku nemase da sedis ovde tuku ke si se vratese na nivata , kojaq nikoj ne ti ja raboti;)
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
туку заборајф дека сте вие материјалисти..
поздрав до
сите душички шо размислува како мене
дајте со нешто да испрскаме протиф овие тафтабитиве да ги сотриме , да се спасиме од ниф....лебарки...штетници....ако мене ме прашате можам многу имина да му дам
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
или да си ги чуваме овде ко ендемични видови во кафез...за шо друго да ги раниме
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
туку заборајф дека сте вие материјалисти..
поздрав до
сите душички шо размислува како мене
дајте со нешто да испрскаме протиф овие тафтабитиве да ги сотриме , да се спасиме од ниф....лебарки...штетници....ако мене ме прашате можам многу имина да му дам
Dete,so pojce akash da ne istrebis,tolku poveke nema da ti uspee,ustvari,samiot se istrebuvas. Smeni go mislenjeto ako sakas ajr vo zivotot da vidis.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Dete,so pojce akash da ne istrebis,tolku poveke nema da ti uspee,ustvari,samiot se istrebuvas. Smeni go mislenjeto ako sakas ajr vo zivotot da vidis.
јас да се сменам? то е најмал проблем...че се сменам како вие верата шо сте ја смениле :pos:
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Kako be ne im e sram tuka koga vikaat deka pretcite nasi za edna torba ja menuvale verata ? Pa ne gresile ni malku. Hristijanstvoto i za kilo zelezo da go smenis ke karis.
vo pravo si
sega baska so sosoncive imate i + po dve vreki brasno i + po nekoe kolo oriz
bar ke imate za jadenje ako ne za drugo
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 18:22 ---
Dete,so pojce akash da ne istrebis,tolku poveke nema da ti uspee,ustvari,samiot se istrebuvas. Smeni go mislenjeto ako sakas ajr vo zivotot da vidis.
USTE KOLKU PATI KE GO IZBVEGNUVATE MOETO PRASAJE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom